Erzincan Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Erzincan Havalimanı

Erzincan Havalimanı hizmete girdiği yıl olan 1988 yılından bu yana sivil havacılık  anlamında Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu illeri için merkez Havalimanı olma özelliğini taşımıştır. Havalimanı son istatistiklere göre yıllık üç buçuk milyondan fazla yolcuya hava ulaşımı hizmeti sunmaktadır. Erzincan şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan Erzincan havaalanı hizmete açıldığı yıldan bu yana bir kaç kez bakım onarım çalışması geçirmiştir. 2011 yılında Yeni bir terminal binası inşa eden Erzincan Belediyesi hem yerel halkın hem de çevre illerden Erzincan havaalanı kullanan yolcular için daha modern ve daha güzel bir terminal binası sağlamıştır.  Erzincan şehir merkezinden havaalanına sürekli taksi ve dolmuş seferleri düzenlenmektedir. Bu yönüyle bakıldığında Erzincan Havalimanı Erzincan halkına ulaşım konusunda oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

 

 

Erzincan havaalanı şehrin kendine haklarını ve uluslararası anlamda başarı sağlayan birçok   fast food restoranında içinde barındırmaktadır. Erzincan havaalanı Bu yönüyle ele alındığında yurdumuzun birçok farklı Hava alanında bir adım daha öne çıkmaktadır. Zira bölgenin Mutfağı oldukça Zengin ir İçeriğe sahiptir. 2011 yılında yeniden dizayn edilen ve inşa edilen Erzincan havaalanı terminal binası eski bina ile kıyaslandığında daha büyük ve daha düzenli bir yapıya kavuşturulmuştur. Bu yönüyle Erzincan hava alanı içerisinde aradığınız her şeyi kolay bir şekilde bulmanıza özen gösterilmiştir. Örnekle açıklamak gerekirse restoranlar  Havaalanı içerisinde bir noktada elektronik eşya satan mağazalar farklı bir noktada hediyelik eşya satan mağazalar farklı bir noktada toplanarak insanların aradığı ürünleri ya da aradığı mağazaları daha kısa bir alan içerisinde bulunmaları amaçlanmıştır. Özellikle alışveriş sırasında dalgınlık sonucu uçak kaçırma olayları sadece Erzincan'da değil dünyanın her noktasında bilinen sorunlardan biridir. Erzincan havaalanı yeni bina içerisinde uçak saatlerini sesli ve görsel olarak birçok farklı yere yansıtarak insanların Herhangi bir sorun yaşamaması için son teknoloji desteği ile hizmet vermektedir.Erzincan havaalanı ısıtması ve soğutması oldukça kaliteli çalışan merkezler arasında yer almaktadır özellikle Erzincan'ın karasal iklim şartları göz önünde bulundurulduğunda zaman zaman eksi 37 dereceyi bulabilen hava soğukluğu eski binada büyük ısıtma sorunlarına sebep olmaktaydı yeni binada ilk olarak çözüme kavuşturulan sorunlardan olan iklimlendirme koşulları artık  Erzincan Havalimanı yolcularını ve çalışanlarını oldukça mutlu etmiş benziyor. Erzincan Havalimanı'na ulaşım için ilçelerden olan mesafeler dikkate alındığında üzümlü ilçesinin Erzincan Havalimanı'na 23 kilometre mesafede olduğu, Tercan ilçesinin 96 kilometre mesafe uzaklıkta olduğu, Refahiye ilçesinin 71 kilometre uzaklıkta olduğu, Otlukbeli ilçesinin 140, Kemaliye ilçesinin 141 kilometre uzaklıkta olduğu, ayrıca Kemaliye ilçesinin 49, Ilıç ilçesinin 115, Çayırlı ilçesinde 13 kilometre mesafede olduğu göze çarpmaktadır. Bu yönüyle Çayırlı İliç Kemaliye Otlukbeli Tercan ve Refahiye ilçelerinin Sakinleri tarafından oldukça sık eleştiri alan Erzincan Havalimanı hakkında henüz bir yer değişikliği kararı çıkmış değil fakat Erzincan Havalimanı'na Özellikle bu ilçelere uzak olması yerli halk tarafından oldukça tepki çeken konuların başında geliyor. Erzincan'da toplu taşımanın sadece otobüs ve taksiler  ile sağlandığı dikkate alındığında Erzincan hava alanı bazı ilçeler için ulaşılması oldukça zor noktada konumlanmış. Havaalanına sadece ulaşım için otobüsler ve taksiler kullanılmakta.

 

 

 

Erzincan Havalimanı gerek mimarisi gerekse VIP Salonu ihtişamıyla oldukça dikkat çeken havalimanlarının başında geliyor. Erzincan Havalimanı dışarıdan bakıldığında olağanüstü bir mimari ve görselliği gözler önüne sermekte. Büyük bir serayı andıran kimilerine göre bir uçak hangarına benzeyen Erzincan havaalanı terminal binası cam çerçeveler yardımı ile binanın yarısına kadar süslenmiş durumda. Dışarıda ya da içerden bakıldığında manzarayı inanılmaz bir güzelliğe kavuşturuyor. Uzun uçak bekleme saatleri göz önüne alındığında Erzincan havalimanında Manzarayı izlerken can sıkıntısı yaşamamanız kesinlikle mümkün Ayrıca VIP salonu  VIP hizmet almak isteyen yolcular için Erzincan havaalanında düşünülen ayrıntılarından biri. Ayrıca Havaalanı çalışanlarının oldukça sıcak kanlı insanlar olması gelen misafirlerin Erzincan hava alanında daha rahat bilgi kurabilmesini ve yardım alabilmesi sağlıyor Bu yönüyle bakıldığında Türkiye'de  memnuniyette öne çıkan havaalanları listesine girmeyi başarmış durumda.

 

 

 

Erzincan havaalanına şimdilik sadece iç hat seferleri düzenlenmekte. Erzincan havaalanını kullanan hava yolu şirketlerine göz attığımızda Türk Hava Yolları ve Pegasus Airlines Şehre sefer yapan Hava yolları olarak karşımıza çıkıyor. Pegasus Airlines uçak bileti ve Türk Hava Yolları uçak bileti Ön rezervasyon  yaparak ya da satın alarak şehir ulaşmak için Erzincan hava alanı kullanabilirsiniz. Zaman zaman Pegasus Airlines uçak bileti konusunda oldukça büyük indirimler sağlıyor Ayrıca Türk Hava Yolları uçak bileti erken rezervasyon olanağı ile oldukça güzel fiyatlara satın alınabilmekte.Kış mevsiminde zaman zaman rötarlara maruz kalan Erzincan hava alanı bu gibi durumlarda yolcular için birçok kolaylığı da sağlıyor. Havaalanından şehir merkezine düzenli olarak Kalkan otobüsler uzun süre devam edecek rötarlar için yolcuların şehir merkezine dilekçeler güvenli bir şekilde ulaşmasına yardımcı oluyor.Ayrıca havaalanının coğrafi konumundan kaynaklı sebeplerle Türk Hava Yolları uçak bileti  ve Pegasus Airlines uçak bileti konusunda yolcular için garanti verilmiş seyahat sertifikaları. Yani olası bir rötar kaç gün sürerse sürsün şehre sefer yapan hava yolu şirketleri yolcuların mağdur olmaması için sonraki tarihte kalkabilecek ilk uçakta yolculara yer veriyor. Gün içerisinde Erzincan Havalimanı'na yaklaşık 10 sefer düzenlenmekte bu Yoğunluğun olduğu tarihlerde önce Rezervasyon durumuna göre ek seferler ile artırılabilen bir durum Ayrıca  özel zamanlar yani bayramlar ve büyük tatiller sırasında AnadoluJet hava yolları şehre sefer düzenleyen üçüncü hava yolu şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Eğer sizde Türk Hava yolları uçak bileti ya da Pegasus Airlines uçak bileti satın alarak şehri ziyaret etmek isterseniz, Erzincan hava alanından son derece memnun ayrılacağınızdan şüpheniz olmasın.

Erzincan Havalimanı Konumu

Adres: : Erzincan Havalimanı Müdürlüğü / 24000-ERZİNCAN
Kodu:
Telefon: 0446 226 21 06 (4 hat)

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X