Dünya Parmağının Ucunda!

Elazığ Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Elazığ seyahatinizde, Keban Baraj Gölü’nü, Harput Kalesi’ni ve Harput Buzluk Mağarası’nı ziyaret edebilir ve ünlü Harput Köftesi başta olmak üzere şehrin mutfağından örnekler tadarak kendinizi unutulmaz bir lezzet yolculuğunun içinde bulabilirsiniz. Elazığ uçuşları, 1940 yılından beri Elazığ Havalimanı’na yapılmaktadır. Elazığ şehir merkezine 15 km mesafede bulunan Elazığ Havalimanı’nın hem iç hatlar hem de dış hatlar terminali bulunmaktadır. Elazığ Havalimanı hakkında daha detaylı bilgi ve ulaşım seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Elazığ’a Ne Zaman Gitmeli

Hazar Spor Oyunları ve Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na evsahipliği yapan Elazığ’da temmuz ve ağustos ayları çok sıcak geçmektedir. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Elazığ’ın Yöresel Lezzetleri

Dolanger, işkene, kellecoş, küncülü gömme, lobik çorbası, orcik, soğan dolması, Harput köftesi, süslü fidoş.

 

Elazığ’da Görülmesi Gereken Yerler

Buzluk Mağarası, Golan Kaplıcaları, Harput Kalesi, Hazar Baba Kayak Merkezi, Hazar Gölü, Keban Baraj Gölü, Sori Şelalesi.

 

Elazığ’da Alışveriş Önerileri

Orcik şekeri, Çedene kahvesi, Ağın leblebisi, çayda çıra heykelciği.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X