Dünya Parmağının Ucunda!

Edremit Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Balıkesir’in en popüler ilçelerinden biri olan Edremit, ünü dünyaya yayılmış zeytinleri ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Önemli turizm merkezleri olan Altınoluk ve Akçay’a ev sahipliği yapan Edremit’ten, Türkiye’nin en bol oksijeninin bulunduğu Kaz Dağları’nı ve Şahin Deresi Kanyonu’nu görmeden dönmeyin. Edremit uçuşları için Balıkesir Koca Seyit Havalimanı kullanılmaktadır. Edremit merkeze sadece 4 km mesafede bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ya da bilnen diğer adıyla Edremit Havalimanı’na yaz döneminde yurt dışı uçuşlar da yapılmaktadır.

 

 

Edremit'e Ne Zaman Gitmeli?

Yazın plajları kışın ise termal tesisleriyle hizmet veren Edremit, yılın büyük bir bölümü yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Edremit'in Yöresel Lezzetleri

Çaça balığı, mafiş tatlısı, höşmerim, saçaklı mantı, karanfilli ekmek, Havran mandalinası.

 

Edremit'te Görülmesi Gereken Yerler

Akçay: Bol ve soğuk artezyen sularıyla dünya çapında tanınan Akçay'ın Sarıkız, Halk, Zeytinli, Altın Kum plajları yaz sezonunda onbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamakta.

Altınoluk: ‘Oksijen Çadırı’ olarak adlandırılan Altınoluk, doktorlar tarafından kalp ve astım hastalarına tavsiye ediliyor.

Kaz Dağları: Pek çok mitolojik efsaneye evsahipliği yapan Kaz Dağları’nın içinde bulunan Milli Park’taki Pınarbaşı ve Hasanboğuldu piknik alanları başlıca gezi noktalarıdır.

Şahin Deresi Kanyonu: Kaz Dağları Milli Parkı içinde bulunan Şahin Deresi Kanyonu, çam ve kekik kokulu havayı Edremit körfezine dağıtırken doğal bir körük vazifesi görüyor.

 

Edremit'te Alışveriş Önerileri

Edremit pazarı çarşamba günleri kuruluyor. Pazarın en ilgi gören ürünleri arasında köylü kadınların evlerinde yaptığı yufka, yoğurt, peynir, zeytin, zeytinyağı gibi ürünler ağırlıkta.

Edremit Körfez Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Edremit Körfez Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı 1997 yılında yapımı tamamlanarak DHMİ Genel Müdürlüğüne devredilmiş ve uçuş trafiğine açılmıştır. 04/12/2008 yılında genişletme ve büyütülme çalışmalarına başlanmış ve Terminal Binası ile diğer tüm bina ve tesisleri yeniden yapılarak hizmete alınmıştır. 19 Haziran 2010 tarihinde Geçici Hudut Kapısı ilan edilerek Uluslararası uçuşlara açılmıştır.

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Balıkesir Koca Seyit Havalimanına ulaşım taksiyle veya Edremit, Burhaniye ve Ayvalık kalkışlı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Ayrıca Bora Jet Firmasının kendi yolcuları için Edremit-Akçay, Burhaniye-Ayvalık ve Balıkesir'e servisi bulunmaktadır.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X