Dünya Parmağının Ucunda!

Edirne Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Trakya’nın en büyük şehirlerinden olan Edirne’yi ziyaret etmek için birçok sebebiniz var. Mimar Sinan’ın ünlü Selimiye Camii, Gala Gölü ve Ergene Köprüsü, Edirne’de mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Edirne’ye gittiğinizde ünlü Edirne tava ciğerini de tatmadan dönmeyin. Edirne uçuşları için, Edirne il sınırlarında havalimanı olmadığı için, Tekirdağ Çorlu Havalimanı kullanılmaktadır. Çorlu ilçe merkezine 15 km mesafede bulunan Çorlu Havalimanı’ndan şimdilik sadece Ankara-Çorlu uçuşları yapılmaktadır. Çorlu Havalimanı ile ilgili daha detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Edirne’ye Ne Zaman Gitmeli

Edirne'nin en büyük kültür miraslarından Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri her yıl temmuz ayında düzenleniyor. 650 yıllık geçmişi olan güreşlere yabancı ziyaretçiler de ilgi gösteriyor. En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Edirne’nin Yöresel Lezzetleri

Tava ciğeri ve trileçenin yanı sıra eğer yolunuz Keşan’a düşerse Kavaklık Lokantası’nda satır et yemenizi tavsiye ederiz.

 

Edirne’de Görülmesi Gereken Yerler

  • Meriç Köprüsü: Edirne’nin simge yapılarından biri olan 200 metre uzunluğundaki 12 kemerli taş köprü, günbatımının sadevve Türkiye’de değil dünyada da en güzel izlenebildiği noktalardan biridir.

  • Gala Gölü: Tepeli pelikan, bayağı aynak, küçük karabatak gibi nesli azalmış kuş türlerine evsahipliği yapan Gala Gölü’nün manzarası insanlara huzur veriyor.

  • İnanç Turizmi: Mimar Sinan‘ın 80 yaşında imza attığı ve “Ustalık eserim” dediği Selimiye Camii’nin yanı sıra Sveti Konstantin-Elena Kilisesi, Sveti Georgi Bulgar Kilisesi ve Edirne Büyük Sinagogu’nu gezebilirsiniz.

 

Edirne’de Alışveriş Önerileri

Selimiye Arastası, Bedesten ve Alipaşa adlı üç kapalı çarşısı bulunan Edirne’den aynalı süpürge, Edirnekâri, mis sabunu, peynir, Kavala kurabiyesi alabilirsiniz.

 

Çorlu Havalimanı

 

Trakya Bölgesi'nin aktif olarak faaliyet gösteren tek havalimanı olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı Çorlu ilçesinin doğusunda yer almaktadır. Şehir merkezine 15 km mesafede bulunan havalimanından şimdilik sadece Bora Jet ile Ankara uçuşları yapılmaktadır.

 

Tekirdağ Çorlu Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Türk Hava Yolları'na Ait Servisler

Aşağıdaki güzergahlar üzerinden THY'nin Tekirdağ Çorlu Havalimanı'na servis araçları bulunmaktadır.

Edirne - Havsa - Babaeski ve Lüleburgaz üzerinden Çorlu Havalimanı

Kırklareli - Pınarhisar - Vize - Saray ve Çerkezköy üzerinden Çorlu Havalimanı

Keşan - Malkara -Tekirdağ - Marmara Ereğlisi üzerinden Çorlu Havalimanı

Beylikdüzü - Büyükçekmece ve Silivri üzerinden Çorlu Havalimanı

 

Çorlu Belediyesi Otobüsleri

Çorlu Belediyesi'ne ait otobüslerle uçuş saatlerine göre şehir merkezinden Tekirdağ Çorlu Havalimanı'na seferler düzenlenmektedir.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X