Duyurular

Yerli Koltuklar Uçuşa Hazır!

yerli üretim uçak koltuğu

Yerli Koltuklar Uçuşa Hazır !

İlk yerli üretim  uçak koltukları, Ocak 2014’den itibaren uçaklarda kullanılacak.

Yerli uçak üretiminden önce, yerli uçak koltukları, üretime hazır hale getirildi. Yaklaşık olarak iki senedir üzerinde çalışılan koltuklar, 2014 Ocak’dan itibaren Türk Hava Yolları, Anadolujet ve SunExpress Havayolları filosunda yer alan uçaklara monte edilmeye başlanacak.

 “Hedeflerinin 100 milyon dolar ciro olduğunu söyleyen” Uçak koltuk üretimi şirketinin genel müdürü Fahri Bayır, “Rakiplerine göre % 40 daha ucuza koltuk ürettiklerini” dile getirirken, “üretimde kullanılan % 70 oranındaki yerli malzemenin % 90′lara çıkarılacağını” da sözlerine ekledi. Bayır’ın verdiği bilgilere göre şirket, “rakiplerinin 14-15 ayda ürettiği koltukları 7-8 ayda hazır hale getirebilecek. Yıllık 10 bin koltuk kapasiteli üretim hattı da 2024′te 30 bine çıkarılacak.” İlk olarak, yalnızca filodaki uçakları yenileyecek olan  şirketin, Boeing ve Airbus ile geçen eylülde yaptığı anlaşma ile Temmuz 2015′ten itibaren fabrika çıkışlı uçaklara da yerli koltukları monte etmeye başlayacağı belirtildi.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X