Duyurular

Ucuz Uçak Bileti için görüşmeler başladı.

Ucuz uçak bileti için görüşmeler başladı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye ile Avrupa havacılığının entegre olmasını sağlayacak anlaşma için müzakerelere başladı. Anlaşma, Türkiye'nin istediği gibi gerçekleşirse uçak bilet fiyatlarının düşeceğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Avrupa Birliği (AB) yetkililerinin, Türkiye ile Avrupa havacılığının entegre olması için anlaşma teklif ettiklerini belirterek, Anlaşma, Türkiye'nin istediği gibi gerçekleşirse AB ile Türkiye arasında hizmet veren havayolu şirketlerinin sınırsız uçuş yapabileceğini bu durumda rekabetin ve ucuza bilet bulmanın kolaylaşacağını dile getirdi.

AB yetkililerinin, Türkiye'yi "havacılıkta AB'nin en büyük partneri" olarak gördüklerini ve ilişkilerin özel hale getirilmesini istediklerini dile getirerek, bu amaçla AB tarafından "Kapsamlı Havacılık Anlaşması" önerildiğini kaydetti.

Türkiye En Fazla Yolcu Taşıyan İkinci Ülke

Bakan Yıldırım, 2014 yılında Türkiye'nin, AB ülkelerine Amerika'dan sonra en fazla yolcu taşıyan ülke olduğunu ifade ederek, "Türkiye ile AB ülkeleri arasında 30 milyon yolcu taşındı. Böylece, Amerika'dan sonra en fazla yolcu taşıyan ikinci ülke oldu" diye konuştu. Ayrıca, Türkiye'nin havacılıkta her yıl yüzde 6'dan daha fazla büyüme göstermesi tahmininde bulunulduğunu ve Eurocontrol’ün araştırmasına göre, 2014-2021 arasında Avrupa'ya en fazla sefer artışı yapacak ülkeler kategorisinde Türkiye'nin 1. sırada yer aldığını belirtti.

Türkiye Aktarma Merkezi Olacak

Yıldırım, ileriye dönük hesaplar, projeksiyonlar yapıp gelecekle ilgili ihtiyaçlar tespit edilemediğinde gelişme sağlamanın mümkün olmadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
İstanbul dünyanın en önemli hub (aktarma) merkezi olacak, bunun içindir ki dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan 3. Havalimanının yapımına başladık ve daha yapımı tamamlanmadan yaşanan gelişmeler, bu havalimanının yapımına karar vermenin ne kadar doğru olduğunu ortaya çıkardı.

Tek Aranma Noktası Türkiye

Yıldırım, anlaşma söz konusu olduğunda havacılık güvenliğinde "tek nokta güvenlik" sistemine geçileceğini belirterek, AB ülkelerinde ya da Türkiye'de havalimanında güvenlikte aranan bir kişi, söz konusu havalimanlarında ikinci kez aranmayacak. Bu da Türkiye'yi bölgesel hub merkezi haline getirme hedefine katkıda bulunacak. Avrupa'ya Türkiye üzerinden giden kişiler, Avrupa'da bir daha aranmayacak. Dolayısıyla insanlar otomatik olarak Türkiye üzerinden Avrupa'ya gitmeyi tercih edecek. Böylece Türkiye'den Avrupa'ya daha fazla frekans olacak. Türkiye ile Avrupa sivil havacılığının entegre olmasıyla uçuş emniyetiyle ilgili mevzuatın da uyumlu hale getirileceğine dikkati çeken Yıldırım, ülkeler arasında lisansların, sertifikaların karşılıklı tanınmasının Türkiye'ye uçak parçası üretimi noktasında yatırım getireceğini söyledi.

Bilet Fiyatları Daha da Ucuz!

Ucakbileti.com üzerinden Avrupa biletlerini gidiş-dönüş veya tek yön seçenekleriyle en ucuza listeleyebilmeniz mümkün. Ayrıca kampanyalar ve daha düşük biletleme ücretleri sayesinde Avrupa seyahatleriniz hayal değil. Yapılacak olan anlaşmalarla Avrupa ile Türkiye engetre olacağından tüm dünya Hava Yollarının ucuz bilet fiyatlarını Ucakbileti.com üzerinden görebilirsiniz. Rezervasyon imkânı ve indirim kuponlarıyla daha hesaplı uçmanın keyfini yaşayın. Biletinizi kredi kartına 9 aya varan taksit seçenekleriyle en hızlı şekilde satın alabilir, tüm satışlarda 3D güvenlik sertifikası ile alışverişinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X