Duyurular

THY’den Bir İlk Daha

THY Sharklet Kanat ucu

THY’den Bir İlk Daha

Türk Hava Yolları’na ilk Sharklet kanat-ucu uyarlama işlemi tamamlandı.

Avrupa’nın en iyi havayollarından biri kabul edilen Türk Hava Yolları yaptığı açıklamada, Sharklet kanat-ucu uyarlama işlemini tamamladığını duyurdu. Böylelikle, Türk Hava Yolları, bir ilke daha imza atmış oldu ; THY, Sharklet kanat ucu donanımlı A321 ailesini kullanan ilk Avrupalı hava yolu şirketi olma ünvanını taşımış olacak. Uyarlama işlemi, Avrupa’nın ilk A312 uçağında gerçekleştirildi.

Yapılan açıklamada, “9 adet A321 uçağından ilkine Türk Teknik MRO tarafından gerçekleştirilen ilk uyarlamanın ardından, öteki 8 uçakta da aynı uygulamanın gerçekleştirileceği” bilgileri yer aldı. 9 adet uçağın gelecek haftalarda İstanbul'da THY için hazır hale getirileceği de edinilen bilgiler arasında. Ayrıca, THY’nin yaptığı açıklamada “Bu aerodinamik iyileştirme sayesinde, THY'nin bu uçaklarının yakıt maliyetinde % 4 azalma; karbon salınımında yılda 900 ton azalma ve görev kabiliyetinde de 100 deniz miline varan artış sağlayacak.” gibi bilgilere  de yer verildi.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X