Duyurular

Ordu-Giresun Havalimanı Açıldı

Ordu - Giresun Havalimanı

1992 yılından beri gündemde olan Ordu-Giresun Havalimanı projesi, 2011 yılında başlanan inşaatın tamamlanmasıyla birlikte 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde Ordu-Giresun Havalimanı’na ilk uçuş gerçekleştirildi.

Avrupa ve Türkiye’nin deniz doldurulurak yapılan ilk havalimanı olma özelliğini yaşıyan Ordu-Giresun Havalimanı yaklaşık 360 milyon liraya mal oldu. Ordu’nun Gülyalı ilçesinde bulunan havalimanı, Ordu merkeze 105 km, Giresun merkeze ise 30 km mesafede bulunuyor.

Ordu ve Giresun başta olmak üzere bölgeye her anlamda değer kazandıracak olan Ordu-Giresun Havalimanı sayesinde çevre illere de yüz binlerce yolcu taşınması bekleniyor. 26 Mayıs itibarıyla Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan yapacağı seferlerle Ordu-Giresun Havalimanı’na ilk ticari uçuşlar başlayacak.

Rakamlarla Ordu-Giresun Havalimanı

  • Ordu-Giresun Havalimanı Türkiye’nin 54. havalimanı oldu.
  • Pist uzunluğu: 3 bin metre
  • Pist genişliği: 45 metre
  • Yapım aşamasında günde 2 bin seferle 36 milyon ton taşla deniz dolduruldu.
  • Denizi taşla doldurabilmek için kamyonlar toplam 950 bin sefer yaptı.
  • Havalimanına iniş yapan ilk uçakta 136 yolcu bulunuyordu.
  • Projenin tamamlanması 360 milyon liraya mal oldu.
  • Trabzon ve Samsun Havalimanları’nın tam ortasında inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanı’nun her iki havalimanına da uzaklığı 170 km.
Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X