Duyurular

Lufthansa’da THY Paniği

Lufthansa’da THY Paniği !

Lufthansa,Türk Hava Yolları  ile olan işbirliğini sınırlandırma kararı aldığını açıkladı.

Türk Hava Yolları ile kısa bir süre önce işbirliği içine giren Alman havayolu şirketi Lufthansa’dan gelen açıklama ,dünya havayolu piyasasının gündemine bomba gibi düştü.  Lufthansa’nın sözcüsü, Ocak ayından itibaren  THY ile seyahat eden müşterilerinin hesabına düşen millerin sadece dörtte birini kabul edebileceklerini duyurdu. Özellikle, THY tarafında şaşkınlık yaratan bu gelişme ile ortaya atılan “iki havayolu şirketi arasındaki ilişkilerin sona erdiği" iddiasını şirketin sözcüsü reddetti. Almanya’nın en önemli dergilerinden Der Spiegel, THY’nin Almanya’dan çok fazla müşteri çektiğini ve iki şirket arasındaki ortaklığın bunda rolü olduğunu belirtmişti.

Lufthansa’nın yaptığı bu açıklamadan önce, Lufthansa yolcuları eğer seyahatlerini THY ile kombine ederlerse mil toplayabiliyor ve özel fırsat ve indirimlerden faydalanabiliyorlardı. Der Spiegel dergisinin haberine göre, Lufthansa’nın diğer Alliance üyeleri ile mil işbirliği devam ediyor. "Mil tahsisi ortaklar arasında karara bağlanır" diye konuşan Alman havayolu şirketi sözcüsü, “bunda pazar ve rekabet koşullarının büyük rol oynadığını” kaydetti. Şirketin sözcüsü, yaptığı açıklamada, Söz konusu anlaşmanın ekonomik açıdan verimsiz olmasını bu kararın gerekçesi olarak gösterdi. Lufthansa'nın uzun mesafeli uçuş yarışında yelpazesini genişletmesinin, bu tarz bir işbirliği zorunluluğunu ortadan kaldırdığını da sözlerine ekledi.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X