Duyurular

Havalimanlarına Yeni Standartlar

Havalimanlarına Yeni Standartlar

Havalimanlarına Yeni Standartlar

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yeni bir talimat yayımladı.  

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, açık havalimanlarında uygulanması gereken emniyet standartlarına ilişkin yeni bir talimat yayımladı. 

Havalimanlarında emniyetli hava aracı operasyonlarının gerçekleştirilmesi amacıyla yayımlanan Havaalanı Emniyet Standartları Talimatı,ICAO kuralları esas alınarak hazırlandı. Talimatın, konu başlıkları  içerisinde, operasyonel tesisler, havalimanları çevresindeki mania sınırlama yüzeyleri ile ilgili bilgiler, havalimanlarında bulunması gereken fiziksel özellikler de yer alıyor.

Yürürlüğe girmesi ile birlikte, hava aracı kazalarını en aza indirilmesi beklenen Havaalanı Emniyet Standartları Talimatı, ICAO Annex 14'ün ulusal mevzuatımızdaki karşılığı anlamına geliyor. Ayrıca, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, bu talimat ile  ICAO kurallarını uygulamaya geçirdiğinden dolayı, havacılık emniyeti konusunda diğer ülkeler için bir  rehber vazifesi görmüş oluyor.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X