Duyurular

Hakkari-Yüksekova Havalimanı Açıldı

Hakkari - Yüksekova Havalimanı

Türkiye’nin 55. havalimanı olarak 27 Mayıs 2015 tarihinde Yüksekova’da faaliyete başlayan Hakkari-Yüksekova Havalimanı’nın açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katıldı.

18 Temmuz 2010’da temelleri atılan Hakkari-Yüksekova Havalimanı’na ilk test uçuşları 21 Mayıs’ta gerçekleştirildikten sonra Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı ilk tarifeli seferleri 26 Mayıs itibarıyla başlamış oldu.

Hakkari merkeze 65 km, Yüksekova’ya ise 5 km uzaklıkta bulunan Hakkari-Yüksekova Havalimanı’na Selahaddin Eyyubi adı verildi.

Kamulaştırma kapsamında toplam 11 milyon 405 bin TL ödenen Hakkari-Yüksekova Havalimanı yıllık 1 milyon yolcu kapasitesine sahip. 6600 m2 büyüklüğünde terminal binasına sahip Hakkari-Yüksekova Havalimanı’nda kule, teknik blok, ısı ve güç merkezi, iş makineleri için garaj, sundurma binası, emniyet binası, itfaiye binası, giriş kontrol binası, yeni garaj binası ve DHMİ hizmet binası da bulunuyor.

Hakkari uçak biletlerini sorgulamak için lütfen anasayfamıza gidiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X