Dünya Parmağının Ucunda!

Düsseldorf Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Almanya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Düsseldorf, kültürel hayatıyla dikkati çekiyor. Her yıl yüzlerce fuar ve karnavala ev sahipliği yapan Düsseldorf’ta Media Harbour ve Rhine Kalesi özellikle görülmesi gereken yerler arasında. Düsseldorf uçuşları için tercih edilebilecek 3 tane havalimanı bulunuyor. Şehir merkezine 8 kilometre mesafedeki Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, kentin en büyük ve en çok tercih edilen havalimanı. Düsseldorf Weeze Havaalanı şehirden 80 kilometre uzaklıkta olan ve genellikle düşük bütçeli uçuşlar için tercih edilen bir havalimanı. Şehirdeki üçüncü havalimanı olan Düsseldorf Mönchengladbach Havalimanı ise merkeze 15 kilometre uzaklıkta bulunan yerel bir havalimanı.

 

Düsseldorf’a Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin istatistiklerine göre Düsseldorf uçuşları için en ucuz uçak biletini alabileceğiniz dönemler Şubat’ın ilk iki haftası ile Haziran’ın üç ve dördüncü haftası. Biletinizi seyahat tarihinizden 56 gün önce alarak en ucuz Düsseldorf uçak biletine sahip olabilirsiniz. En hesaplı uçacağınız gün Çarşamba, en pahalı uçacağınız gün ise Pazar.

 

Düsseldorf’un Yerel Tatları

Kuru üzümle marine edilen dana etinden yapılan 'flönz' Düsseldorf’un geleneksel lezzetlerinden biri. Kaz eti, ringal balığı ve bezelye çorbası da şehirdeki popüler restoranlarda yiyebileceğiniz değişik tatlardan bazıları. Bira, baharat ve meyveden yapılan 'killepitsh', yüksek alkol oranıyla dikkati çekiyor.

 

Düsseldorf’ta Görülmesi Gereken Yerler

Westhphalian Parlamento Binası, Benraht Sarayı, Tritononbrunnen Çeşmesi, St. Andreas Kilisesi, Rhine Opera Binası, Rhine Kulesi, Burgplatz Meydanı.

 

Düsseldorf Seyahati İçin İpuçları

  • Şehir içi ulaşım metro, otobüs ve tramvayla sağlanıyor. Tekli ya da çoklu kullanım kartları ya da daha hesaplı ve pratik olan Düsseldorf Welcome Card alabilirsiniz.
  • Kentte çok sayıda Türk vatandaşı yaşıyor. Özellikle taksi şoförü, garson, restoran çalışanı ve bodyguardların Türk olduğunu söyleyebiliriz.

 

Düsseldorf’ta Alışveriş Önerileri

Hediyelik eşya alışverişi için Schadow Sokağı, Stilwerk ve Altstadt bölgesinde gezebilirsiniz.Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…

Düsseldorf Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Düsseldorf Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Düsseldorf Mönchengladbach Havalimanı

Düsseldorf Mönchengladbach Havalimanı, Düsseldof şehir merkezinin yaklaşık 15 km batısında, Mönchengladbach'ın ise 4,5 km kuzeydoğusunda yer alır. Sadece genel havacılık hizmetleri için kullanılmaktadır.

 

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı

Düsseldorf Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 10 km mesafede bulunur.

 

Düsseldorf Havalimanı'na Ulaşım

Sky Train

Düsseldorf Flughafen istasyonu ve havalimanı arasında sefer yapan Sky Train ile havalimanına veya kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 03:45 ve 00:45 saatleri arasında her 3.5 ila 7 dakikada bir sefer yapan Sky Train ile Bahnhof Düsseldorf Flughafen istasyonu ve C Terminali arasını 6.5 dakikada alabilirsiniz. Sky Train çalışmadığında 0. katta bulunan duraktan kalkan otobüsler hizmet vermektedir. 01:05 ve 03:25 arasında her 20 dakikada bir kalkan otobüslerle havalimanı ve Düsseldorf Flughafen arası ulaşım 8 dakika sürmektedir.

 

Otobüs

Ana Geliş salonunun önünde bulunan otobüs durağından

721 - 760 - SB51 - 896 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Düsseldorf Flughafen tren istasyonunda bulunan otobüs durağından,

729 - 759 - 776 - SB51 numaralı otobüsleri de kullanabilirsiniz.

 

Tren

C Terminalinin altında bulunan istasyondan kalkan S11 no'lu trenle Bergisch Gladbach'e ulaşabilirsiniz.

 

Düsseldorf Weeze Havalimanı

Düsseldorf Weeze Havalimanı, daha çok Ryanair ve Transavia gibi düşük bütçeli, charter uçuşların yapıldığı havalimanıdır. Almanya'nın Aşağı Ren Bölgesi'nde yer alır. Weeze'nin 3,7 km kuzeybatısındadır.

 

Düsseldorf Weeze Havalimanı'na Ulaşım

Otobüs

Düsseldorf Merkez İstasyonu'na günde 7 kez otobüs bulunmaktadır. Seyahat süresi yaklaşık 1 saat 15 dakikadır.

 

Tren

Sık aralıklarla Weeze, Kevelaer ve Goch tren istasyonlarına otobüs seferleri bulunmaktadır. Düsseldorf Merkez İstasyonu'na gitmek isteyen yolcular Weeze ya da Kevelaer istasyonuna giden otobüslere binebilirler. Ring servis Weeze Havalimanı'ndan her 30 dakikada bir hareket eder.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X