Dünya Parmağının Ucunda!

Dubrovnik Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Hırvatistan’ın en ilgi çekici şehirlerinden biri olan Dubrovnik’te eski şehir bölgesini gezerek kendinizi Orta Çağ’ı yaşarken bulabilirsiniz. Şehrin etrafını saran surların en tepesinden inanılmaz bir şehir manzarası seyredebilir veya bu eşsiz liman kentinde yüzmenin ve dalışın tadını çıkarabilirsiniz. Birçok hava yolunun İstanbul’dan direkt olarak Dubrovnik’e uçuşları bulunmaktadır. Yaklaşık 2 saat süren Dubrovnik uçuşları için şehir merkezine yaklaşık 22 km mesafede bulunan Dubrovnik Havalimanı kullanılmaktadır.

 

Dubrovnik’e Ne Zaman Gitmeli

Dubrovnik uçuşları için en ucuz uçak biletini alabileceğiniz dönem Eylül’ün ikinci haftası ile Ekim’in ilk haftası arasındaki zaman dilimidir. En hesaplı uçacağınız gün Pazartesi, en pahalı uçacağınız gün ise Pazar.

 

Dubrovnik’in Yerel Tatları

Deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu kentte Boşnak yemekleri de revaçta. Sebzeli balık çorbası, burek, çevapi, suhomeso gibi lezzetler restoranların mönüsünü süslüyor. Hırvatların milli içkisi rakija; rakıdan farkı anasonsuz olması. Lanterna’da boğakanı kıvamında Koracula şarabı eşliğinde marine edilmiş Dalmaçya bifteği pasticada’nın tadına mutlaka bakın.

 

Dubrovnik’te Görülmesi Gereken Yerler

Sponza Sarayı, Prensin Sarayı, Fransisken Manastırı, Lovrijenac Kalesi, Revelin Kalesi, Lokrum Adası, Onofrio Çeşmesi, Korcula Adası, Franciscan Monastery.

 

Dubrovnik Seyahati İçin İpuçları

  • Dubrovnik’te otopark büyük bir sorun. Otomobil kiralarsanız günlük 30 euro otopark parasını gözden çıkarmalısınız.
  • Döviz bozdururken dükkânın ‘Komisyon yok’ gibi yazılar astığından emin olun.
  • Kentin duvarlarında hayvan kafası şeklinde çıkıntılar göreceksiniz. Bunlar yağmur suyun tahliyesi için yapılan oluk sistemi. Efsaneye (!) göre olukların üzerinde ayakta durup üzerinizdekini çıkartabilirseniz dileğiniz gerçek oluyor.

 

Dubrovnik’te Alışveriş Önerileri

Lavanta torbası, mercan taşı kaplı gümüş takılar, zeytinyağı şişeleri, mandalina reçeli.

Dubrovnik Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Dubrovnik Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Dubrovnik Havalimanı

Dubrovnik Havalimanı Hırvatistan'ın en büyük 3. havalimanı olup, şehir merkezinin 20 km güneyinde yer alır.

 

Dubrovnik Havalimanı'na Ulaşım

Dubrovnik Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için 11 numaralı otobüsleri tercih edebilirsiniz. Terminal çıkışından bineceğiniz bu otobüsle şehir merkezine ortalama 45 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Toplu taşımayı tercih etmiyorsanız, taksileri kullanarak da şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

 

Dubrovnik Haritası

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X