Dünya Parmağının Ucunda!

 

Denizli Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Tekstil ürünleri, horozu ve doğal güzellikleriyle adını duyurmuş olan Denizli’de Ağlayan Kaya Şelalesi’ni, tüm dünyadan turist çeken Pamukkale’yi ve Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret etmeden, Denizli Buldan İpeği’nden üretilmiş tekstil ürünlerinden satın almadan dönmeyin. Denizli uçuşları, Denizli Çardak Havalimanı’na yapılmaktadır. Denizli şehir merkezine 65 km, Çardak ilçesine ise sadece 5 km mesafede bulunmaktadır. Yıllık yaklaşık 2.2 milyon yolcu kapasitesi bulunan Denizli Havalimanı’na ulaşım yöntemleri ile ilgili bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Denizli’ye Ne Zaman Gitmeli

Yazları çok sıcak olan Pamukkale kışları ise yağışlı bir havaya sahiptir. Termal sularda kemiklerinizi dinlendirmek istiyorsanız, yılın her dönemi gidebilirsiniz. Sadece travertenler ve antik kentleri gezmek istiyorsanız bahar ve yaz ayları için seyahat planı yapabilirsiniz. En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor. Son üç yılın ortalamasına göre uçmak için en ucuz ay mayıs. Mayısı, ucuzlukta şubat ve mart ayları takip ediyor.

 

Denizli’nin Yöresel Lezzetleri

Biber tatarı, cerpleme, kuzu kral tacı, meneviş yoğurtlaması, sebzeli top tarhana, sıvama, sucuklu un karıştırması, susuz kuru kuzu kapama, süller pidesi, toklubaş kavurması, topalak.

 

Denizli’de Görülmesi Gereken Yerler

  • Pamukkale: Çal Dağı’ndan çıkan termal sulardaki kalsiyum bikarbonat, tepelerden aşağıya doğru süzülürken içindeki karbondioksit havaya karışıyor ve travertenleri oluşturuyor. Ayakkabılarınızı elinize alıp, binlerce yılda meydana gelmiş traverten teraslarda yürüyebiliyorsunuz.

  • Sakızcılar Asma Altı (Ağlayan Kaya) Şelalesi: Ağlayan Kaya olarak bilinen şelale, 30 metre yükseklikten dökülmektedir. Yeşille suyun birleştiği şelalenin dibinde alabalık yetiştirilmektedir. Hocanın Yeri olarak bilinen yer ilçe halkı tarafından çok sevilen bir piknik yeridir.

  • Antik Kentler: Tabea, Trapezapolis, Tripolis, Apollonia, Attuda, Colossae, Dionysopolis, Eumania, Herakleia, Laodikya, Hierapolis, Sebastapolis.

  • Kaplıca Turizmi: Denizli’nin kaplıcaları kent merkezine 24, Pamukkale’ye beş kilometre uzaklıktaki Karahayıt Beldesi’nde. Sekiz büyük, 100 civarında küçük otel kaplıca hizmet veriyor.

 

Denizli’de Alışveriş Önerileri

Honaz kirazı, Çivril elması, el dokumaları, el oyası, ev tekstil ürünleri, Yatağan bıçağı.

Denizli Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Denizli Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Çardak Havalimanı

Denizli Çardak Havalimanı, Türkiye'nin sivil-askeri kategoride hizmet veren havalimanlarından bir tanesidir. Denizli il merkezine 65 km, Çardak'a 5 km uzaklıktadır.

 

Denizli Çardak Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Denizli Havalimanı'ndan şehir merkezine ya da şehir merkezinden alana ulaşım çoğunlukla özel araçlarla gerçekleştirilir. Güzergah arasında taksi kullanılabilir. Bunun yanında havalimanına uçan havayollarının servisleri de kullanılabilir.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X