Dünya Parmağının Ucunda!

Denizli Trabzon Uçak Bileti

Denizli-Trabzon

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 982.69 Kilometre

Denizli-Trabzon

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 1 Saat 50 Dakika

Denizli ili Çardak ilçesindeki Havalimanı, Çardak ilçesine 5 km Denizli il merkezine ise 65 km mesafededir. Havalimanından ilçelere ve il merkezine servisler bulunmakta olup ayrıca taksiler ile ulaşım sağlanmaktadır. En uygun Denizli Trabzon uçak bileti için bilmeniz gereken iki il arasındaki uçuşların özellikle İstanbul aktarmalı oluşudur. Trabzon Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 5 dakika mesafede olup, şehir merkezine ulaşım şehir içi dolmuşlar ve taksiler vasıtasıyla sağlanmaktadır. Trabzon’a indiğinizde Havaş servisleri ile Giresun ve Rize-Hopa arasındaki hatlarda servisler bulunmaktadır. Şehir merkezinde ve havaalanı yakınlarında çok sayıda otel ve pansiyon bulunmaktadır.

 

 

 

Denizli özellikle Pamukkale travertenleri ile ünlü bir turizm merkezidir. En uygun Denizli Trabzon uçak bileti için bu özel bölgenin ziyareti için özellikle yaz ayları tercih edilmektedir. Türkiye’nin en tanınmış doğa harikası olan Pamukkale’de Hierapolis antik kent de ziyaretçi akınına uğrayan bir diğer yerdir. Bunların yanında yılın her mevsiminde 58 derece kaynak suyu çıkaran, kendine özgü kırmızı renkli şifalı termal suyu ve çamuru olan Karahayıt merkezi bulunmaktadır. Burada bulunan pansiyon ve oteller her mevsim sağlık sorunları yaşayan ve hastalıklarını tedavi amaçlı gelen birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

 

 

 

Denizli ili ve ilçeleri içerisinde çok sayıda antik kent bulunmaktadır. Keloğlan Mağarası ve Kaklık Mağarası turistlik yerlerden bazılarıdır. Buldan ilçesi sınırlarında yer alan el dokumaları da dünyaca ünlüdür. Bu sebeple yerli ve yabancı birçok turisti ilçeye çekmektedir. Antik kentlerin dışında görülmesi gereken yerlerden bazıları ise, Apollon Lermenos Tapınağı, Çivril ilçesine bağlı Beycesultan Höyüğü, Atatürk ve Etnografya Müzesi, Pamukkale Arkeoloji müzesi, Folklorik Bez Bebek Müzesi’dir. Karcı Dağı eteğinde yer alan Çamlık mesire alanında temiz havası, suyu ve manzarası eşliğinde dinlendirici vakit geçirebilir, piknik yapabilirsiniz. Denizli Akdeniz, İç Anadolu ve Ege bölgelerinin yemek kültürünün farklı bir sentezini damaklara sunmaktadır. En önemli yemek türleri ise Denizli kebabı, Tandır kebabı, Keşkek, Yoğurtlu Patlıcan Gömmesi, Çaput Aşı, Sıyırma, Sura, Gındıra Çorbası, Tavuklu Keşkek, Dirit ve Patlıcan dolmasıdır. Ayrıca güvecini tatmanız ve üzerine peynir ve tereyağı sürerek bazlamanın tadına bakmanızda fayda var. Denizli tekstil çeşitliliği açısından da özelliklidir. İl dokumaları, Buldan ilçesine özgü desenli, renkli, pamuklu ve simli giysi ve mefruşatlar dünyaca ünlüdür.

 

 

 

Trabzon ili Doğu Karadeniz Bölgesinin Samsun’dan sonraki en kalabalık ve hareketli ilidir. İl özellikle doğusunda kalan Rize, Artvin illeri ile Güneyindeki Gümüşhane, Bayburt gibi illerin ulaşımı için köprü görevi görmektedir. En uygun Denizli Trabzon uçak bileti için doğru tarihler genelde yaz aylarıdır. Karadeniz yöresinin doğal güzelliğini ve tarihini doyasıya yaşamak için Trabzon’a yaz aylarında gidilmesinde fayda olacaktır. Özellikle il merkezine bağlı ve ilçelerinde yer alan yaylalarında düzenlenen yayla festivalleri kaçırılmaması gereken etkinliklerdendir. Şehir deniz kıyısına yakın ve manzarası güzel bir yerleşke olup kısa sürede, coğrafik özellikleri gereği, doğal ormanlara ve alanlara ulaşmanız mümkün. Trabzon ilçelerindeki eski tarihi konaklar restoran faaliyetleri göstermektedir.

 

 

 

Eski Rum mimarisinin etkileri ile yapılan binalar, kiliselerden dönüştürülen camiler ile il merkezinde tarihe yolculuk yapabilirsiniz. Trabzon ili ve ilçelerinde gezilebilecek başlıca yerler ise; Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı, Ayasofya müzesi ve çay bahçesi, Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl, Trabzon kalesi, Maçka ilçesi yaylaları ve Livera Köyü ile Anabasis Yolu ve Santa Harabelerini sayabiliriz. Ancak ilçelere bağlı yayla turizmi son derece geliştiğinden, Düzköy, Hıdırnebi, Kadırga gibi yaylalar özellikle yaz döneminde sürekli yenilenen festivalleri ile görülmeye değer. Ayrıca şehir merkezindeki Atatürk Köşkü, Hamamlar ve camiler oldukça dikkat çekicidir.

 

 

 

 Yenilmesi gereken lezzetler arasında hiç şüphesiz hamsi ve hamsi çeşitleri ( hamsili pilav, hamsili ekmek, kaygana), Muhlama, meşhur Akçaabat köftesi, karalahana yemek çeşitleri, sarmalar söylenebilir. Civar illerin özel lezzetlerini de tadabilirsiniz. Laz Böreği, meşhur Çayeli kuru fasulyesi ve pilavı gösterilebilir. Ayrıca Trabzon üzerinden yaklaşık 2 saat yolculuk yaparak gidilen Rize ili Ardeşen ilçesine bağlı Ayder Yaylası kış ve yaz turizmi açısından tercih edilen yerlerdendir. Aynı vadi üzerindeki Fırtına Deresinde yaz aylarında Rafting organizasyonlarına katılabilirsiniz. Fırtına vadisi üzerindeki özel üretim alabalık ile Karadeniz’e özel mısır ekmeği ayrı bir tat bırakmaktadır.

 

 

En uygun Denizli Trabzon uçak bileti tercih edilirken her iki ilinde iklim ve turizm faaliyetlerinin fazla olduğu yaz dönemi önemlidir. Denizli ilinin Pamukkale gibi bir dünya markasına sahip olması yanında, eski çağlara ait antik kentlerin bir hayli fazla oluşu yabancı turistler ve arkeologlar açısından bir cazibe merkezi olmuştur. Trabzon ili ve ilçeleri için daha çok tercih eden ülkeler ise özellikle son dönemlerde Arap ülke vatandaşları olmuştur. Farklı iklim ve coğrafik koşullar barındıran her iki ili arasındaki uçuşlar aktarmalı olduğundan uçuş saatlerinizi ve uygun bilet fiyat seçeneklerinizi önceden tespit edilmesi, rezervasyonlarınızın belirlenip, en uygun uçuş zamanlamasının yapılması önemlidir. 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X