Dünya Parmağının Ucunda!

Dalaman Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Muğla’nın bir ilçesi olan Dalaman, civarda bulunan yazlık beldelere ulaşım için çok önemli bir rol oynamaktadır. Doğal güzellikleri bakımından oldukça ilgi çekici olan ilçeyi ziyaret etmişken mutlaka Dalaman Çayı’nı ve güzelliğiyle büyüleyen bakir Sarsıla Koyu’nu görmelisiniz.

Dalaman uçuşları yaz aylarında genellikle Fethiye, Marmaris, Kaş, Kalkan gibi turistik beldelere ulaşım için tercih edilir. Hem yurt içi hem yurt dışı uçuşları yapılan Dalaman Havalimanı’nı her yıl yaklaşık 4 milyon yolcu kullanmaktadır. Dalaman Havalimanı Kaş’a 153 km, Marmaris’e 96 km, Fethiye’ye 50 km ve Muğla merkeze 84 km mesafede bulunmaktadır.

 

 

Dalaman'a Ne Zaman Gitmeli?

Dalaman Havalimanı genellikle Fethiye, Marmaris, Kaş, Kalkan gibi turistik beldelere ulaşım için tercih ediliyor. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Dalaman'ın Yöresel Lezzetleri

Civardaki balıkçılarda yöreye özgü mavru kefali, mavi yengeç, deniz börülcesi, sılcan yoğurtlaması yiyebilirsiniz.

 

Dalaman'da Görülmesi Gereken Yerler

Sarsala Koyu: Uzun çakıllı plajı, ağaçlıklı ovasıyla turistleri çeken koyda bir restoran ve iskele bulunuyor. Taşyaka istikametine yürüyerek Likyalılardan kalma kaya mezarlarını gezebilirsiniz.

Dalaman Çayı: Çoruh nehrinden sonra Türkiye'nin en önemli rafting parkuru olan Dalaman Çayı’nın zorluk derecesi 3-4’tür.

Hamam Koyu: Mavi yolculuk teknelerinin mutlaka uğradığı yerlerin başında denizi ve doğasıyla eşsiz güzellikteki Hamam Koyu geliyor.

Dalaman Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Dalaman Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Dalaman Havalimanı

 

Dalaman Havalimanı, Muğla'nın Dalaman ilçesinde yer alır. Türkiye'nin yaz turizmi döneminde hem yurt içinden hem de yurt dışından pek çok yolcuyu ağırlayan havalimanı, ülkemiz havalimanları arasında bu aylarda en yoğun trafik yaşanan havalimanlarından biridir. 1981 senesinden bu yana hizmette olan havalimanı, Dalaman merkeze 6 km uzaklıktadır.

 

Dalaman Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Havaş

Dalaman Havalimanı'ndan ilçe merkezine ya da Marmaris, Fethiye gibi diğer ilçelere ulaşım Havaş servisleriyle yapılabilir. Havaş Dalaman web sayfası, seferler ve güzergahlarla ilgili ayrıntılı bilgi vermektedir.

 

Muttaş

Muğla Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan Muttaş servisleriyle de  Dalaman Havalimanı'ndan aynı güzergahlara ulaşmak mümkün. Muttaş web sitesi ihtiyacınız olan tüm ayrıntılı bilgiyi içermektedir.

 

Taksi

Dalaman Havalimanı otoparkının içinde bulunan taksi duraklarında günün dilediğiniz saati taksi bulabilirsiniz.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X