Dünya Parmağının Ucunda!


Çanakkale konumu ve tarihsel önemi nedeniyle Türkiye’nin sayıılı şehirlerinden biridir. Çanakkale Boğazı’nın Gelibolu ve Biga Yarımadası olarak iki tarafında kurulmuş olan şehirde Aynalı Çarşı, Truva Antik Kenti, Kilitbahir Kalesi ve Çanakkale Şehitliği en çok ziyaretçi çeken yerlerdir. Çanakkale uçuşları Çanakkale Havalimanı’na yapılmaktadır. Şehre sadece 5 km mesafede bulunan Çanakkale Havalimanı’na sadece Ankara kalkışlı Çanakkale uçuşları gerçekleştirilmektedir. Çanakkale Havalimanı’na nasıl ulaşabileceğinizi aşağıda görebilirsiniz.

 

Çanakkale'ye Ne Zaman Gitmeli?

Her yıl nisan ayında yapılan Şafak Ayini’nde 30 bin yabancı turisti ağırlayan Çanakkale, 1963 yılından beri Troya Festivali’ne evsahipliği yapıyor. Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. Yurtiçi uçuşlarda seyahat tarihinden 21 gün önce bilet alarak hesaplı uçmanın avantajını siz de yakalayabilirsiniz.

 

Çanakkale'nin Yöresel Lezzetleri

Marmara’ya nazaran daha iri olan sardalyayı, haziran-temmuz döneminde giderseniz tavada, ağustosta giderseniz ızgarada tercih edin. Assos'ta ahtapot, Babakale’de kalmamar, Bozcaada’da langusta yiyin. Çanakkale'ye özgü yerel tatlar arasında biber parpullaması, börülce köftesi, tarhanalı patlıcan, samsa bulunuyor.

 

Çanakkale'de Görülmesi Gereken Yerler

  • Çanakkale Şehitleri Anıtı, Anzak Koyu, Gelibolu Yarımadası Milli Parkı ve Aynalı Çarşı’nın yanı sıra pek çok antik kent, müze ve kale ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

  • Antik Kentler: Truva, Assos, Apollon Smintheus Tapınağı, Aleksandria Troas.

  • Müzeler: Salim Mutlu Harp Anıları Müzesi, Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Deniz Müzesi.

  • Kaleler: Bigalı, Kilitbahir, Seddülbahir, Çimpe, Bozcaada, Babakale, Sestos.

 

Çanakkale'de Alışveriş Önerileri

Peynir helvası, gelincik reçeli, domates reçeli, zeytinyağı, sardalya konservesi.

 

Çanakkale Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Çanakkale Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Çanakkale Havalimanı

Çanakkale şehir merkezinden 5 km uzaklıkta bulunan Çanakkale Havalimanı sivil-askeri bir havalimanıdır. Ankara'dan karşılıklı seferleri ile yolculara hizmet veren Çanakkale Havalimanı'nın iç hatlar yolcu alanı 2008 senesinde yapılan çalışmalarla genişletilmiştir.

 

Çanakkale Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Çanakkale Havalimanının konumu şehir merkezine oldukça yakındır. Bu yüzden havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. Uçak saatlerine göre belirlenen otobüslerle ya da alan önündeki taksilerle Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 
Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X