Çanakkale Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Çanakkale Havalimanı

Pek çok insan için bir yerden bir yere taşınmak her dönemde çok önemli olmuştur. Yoğun iş hayatı temposunun varlığı, herkesin çalışıyor olması, şehirlere alınan fazla göç nedeniyle giderek büyüyen şehirlerden dolayı insanların trafikten sıkılmış durumda olmalarından kaynaklı, kişiler hayatları hep bir koşuşturma içerisinde geçsin istememektedirler. Ve bunun sonucu olarak, diğer şehir veya ülke seyahatlerinde de en kısa sürece ulaşmak istedikleri noktaya nasıl ulaşabilecekleriyle ilgilenmektedirler.

Bu mesafeyi kısaltabilmenin en iyi yolu da havayolu taşımacılığıdır. Ve havayolu taşımacılığını kullanmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Öncelik olarak ilk faydası, yol süresini çok kısaltmakla beraber, insanların değer verdikleri zaman algısının da ellerinde kalmasına olanak sağlamasından dolayıdır.

Hepimizin de bildiği gibi ulaşımın hem ulusal hem de uluslararası anlamda giderek önem kazandığı son günlerde, bu durumdan en çok faydayı sağlayan havayolu taşıması yapan taşımacılık şirketleri olmuştur. Havayolu şirketlerinin yararına olan bu durum sonucunda pek çok şehirde havalimanı inşasına da başlanarak ülke olarak da bu durumdan faydalanmamız sağlanmıştır. Çeşitli iş kollarına ev sahipliği yapması, kişilere seyahat için avantajlar sunması açısından da çok önemlidir. Teknolojik gelişmelerin de bu taşımacılık türünde önemli etkileri yadsınamayacak kadar büyüktür. Bahsettiğimiz gibi sürekli sayıları artan bu havalimanlarından bir tanesi de Çanakkale merkezde bulunan Çanakkale Havalimanı’ dır.

Çanakkale Havalimanı, 1995 yılında açılmıştır ve 2008 yılında yeni terminal ve apron çalışmaları yapılarak yenilenmiştir. 2012 yılında pist uzatma işlemlerine başlanılarak 2014 yılında tamamen uçuşlara açılan havalimanı hem askeri hem sivil havalimanı olarak geçmektedir. Şu anda aktif olarak iç hat uçuşlarda sadece Anadolu Jet Çanakkale-Ankara uçuşlarını gerçekleştirirken, Bora Jet de Çanakkale-İstanbul uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Havalimanına ulaşım belediye toplu taşıma araçları ve ticari taksiler ile sağlanmaktadır ve otoparkı da yolcuların ihtiyaçları için hizmete açık durumdadır. Şuan dış hat uçuşu bulunmayan havalimanında bir de VIP salonu mevcuttur ve yer hizmetini de Çelebi firması ve Türk Hava Yolları kendisi yapmaktadır.

Çanakkale hepimizin bildiği gibi hem tarihi alanları hem de doğal güzellikleri açısından turizm şehri olduğu için hem de ticaret amaçlı uçuşlar gerçekleştirildiği için ilerleyen günlerde bu havalimanında beklenen arz ve talebin sağlanma ile daha fazla gelişeceği umulmaktadır.

Eğer bu havalimanı ile ilgili daha fazla merak ettiğiniz şeyler varsa ve bilgilendirilmek istiyorsanız; www.canakkale.dhmi.gov.tr/  web adresinden veya 0286 213 10 21 veya 0286 213 12 43 telefon numaralarından ulaşarak, istediğiniz konuda aydınlanabilirsiniz ya da [email protected]  posta adresine direkt öneri ve şikayette de bulunabilirsiniz.

Bu uçuşlar için gerekli olan Çanakkale Havalimanı uçak biletlerini,  ister internet ortamından istenirse de havalimanındaki veya anlaşmalı olduğu acentaların satış noktaları üzerinden ulaşma imkanınız vardır.

Diğer taşıma türlerine oranla uçak biletlerinin fiyatları çoğu zaman çok yüksektir. Ancak artık çok iyi biliniyor ki, zaman her şeyden daha değerlidir ve ulaşım konusunda harcadığınız paralar size fayda olarak geri dönmektedir.  İster çevrimiçi satış olarak isterseniz de anlaşmalı noktalardan havayolu uçak biletinizi temin edebilir ve kısa sürede uçuş keyfinin tadına sizler de ulaşabilirsiniz. Ancak sizlerde uçak biletleri fiyatlarından şikâyetçi olan yolculardan iseniz, size bu konuda birkaç öneri de bulunabiliriz.

Öncelikle eğer seyahat tarihiniz de esneklik sağlayabiliyor iseniz, havayolu uçak biletinizi seyahat tarihine yakın almak yerine daha erken zamanda alın. Çünkü erken alınan biletler, uçuşun yapılacağı tarihlere yaklaştıkça alınan biletlerden daha ucuz maliyetli olmaktadır. Tabi ki mümkün olan bir de dönüş zamanınız vardır ve bu zaman belli ise geliş- dönüş biletinizi beraber almak size her zaman fayda sağlayacaktır. Tüm bunlara ilave olarak, internet kullanımının arttığı ve artık pek çok şeyin bu yolla halledildiği bir dönemde, sizlerde havayolu uçak bileti arama motorlarını kullanarak pek çok havayolu şirketinin değişken fiyatlarına ulaşabilirsiniz, fiyat farklılıklarını görebilir ve size en uygun olanını seçebilirsiniz. Ve mümkün ise havayolu taşımacılığı yapan firmaların mail listelerine kayıt olarak, kampanyalı veya promosyonlu biletlerine de kolayca ulaşarak size zaman zaman sundukları avantajları kaçırmadan yakalayabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki havayolu taşımacılığı hem emniyet hem de güvenlik açısından oldukça maliyetli bir taşıma türü olduğu için, avantajlı taraflar da düşünüldüğünde ki en önemli avantajı zaman tasarrufu sağlamak olan bu taşımacılık türünde, ödenen havayolu uçak bileti ücretleri gayet makuldür.

En güvenli ve kısa süreli seyahat şansı sunan havayolu taşımacılığını, imkan bulduğunuz tüm seyahatlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Erken rezervasyon yöntemi, istediğiniz koltuğa ulaşma imkanı, gittiğiniz veya geldiğiniz şehirler de çeşitli ulaşım şekillerini kullanabilme şansı, tatil amaçlı bir gezi ise firmaların ayarladığı otellerde konaklama imkanı ve yeme-içme- eğlence üniteleri ile keyifli zaman geçirme şansınız da bulunmaktadır.

Özet olarak, havayolu taşımacılığının size sunduğu tüm imkanları, uçak biletleriniz de dahil olmak üzere her an her yerde kullanabilirsiniz

İster iş amaçlı seyahatleriniz de, isterseniz de turizm amaçlı seyahatleriniz de havayolu taşımacılığını kullanmanın avantajlarını iyi bilen kişilerden iseniz, bende uygun havayolu uçak biletine sahip olmak istiyorum veya ben daha önce Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nı kullandım diyorsanız, henüz bu fırsatlardan haberi olmayan veya henüz Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nı kullanmamış yolcularımız için yorumlarda veya önerilerde bulunarak onlara da yardımcı olabilir, eksik gördüğünüz yönleri belirterek daha kaliteli bir hizmet almanıza katkı da bulunabilirsiniz. Unutmayalım ki her şey siz değerli yolcuların emniyeti, güvenliği ve zamanı daha kaliteli kullanma şansına erişmeniz için yapılmakta ve sizlerin görüşleri de bu konuda dikkate alınarak değerlendirmelerde bulunulmaktadır. Güveni, emniyetli, huzurlu ve keyif dolu uçuşlar geçirmeniz dileğiyle.

Çanakkale Havalimanı Konumu

Adres: Barbaros Mh. Şht. Gürol Cd. Pk:17020 Barbaros, Merkez/Çanakkale
Kodu:
Telefon: (0286) 213 1021

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X