1535
Dünya Parmağının Ucunda!

Bursa Samsun Uçak Bileti

Bursa-Samsun

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 627.01 Kilometre

Bursa-Samsun

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 1 Saat 19 Dakika

Bursa Yenişehir Havalimanı, Bursa şehir merkezine yaklaşık 50 km mesafededir. Şehir merkezine ve civar semtlere, belediye otobüsü, yolcu servisleri, taksi ve dolmuşlar ile ulaşabilirsiniz.  Çarşamba havalimanı Samsun merkeze 25 kilometre mesafededir. Otobüs, servis ve taksi ile Samsun’a ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Ordu şehir merkezi Fatsa-Ünye hattı için de Havaş servisleri bulunmaktadır. En uygun Bursa Samsun uçak bileti için araştırma yaparken iki şehir arasında direk uçuş hizmetinin olduğunu unutmayın.    

 

 

Bursa ili turizmi için en önemli nokta şüphesiz Uludağ’dır. Özellikle kış turizmi için em önemli merkezlerden biridir. Osmanlı Devletinin ilk başkenti olması sebebiyle birçok tarihi binaya Osmanlı mimarisi ile rastlamak mümkün ayrıca meşhur Çınar ağaçları da şehrin simgelerindendir. Şehirde ve ilçelerinde birçok park ve kent ormanı bulmak mümkündür. Uludağ milli parkı yaz ve kış ziyaretçi akınına uğramaktadır. İznik Gölü yanı sıra birçok şelalesi, mağarası ve doğal mekanları ile de doğa turizmi için son derece uygun alanları mevcuttur. Ziyaret edilebilecek önemli yerler arasında Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Yeşil Medrese- Türk İslam Eserleri Müzesi, Atatürk Müzesi, Karagöz Evi Müzesi, Bursa Ulu Cami, Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Türbesi, Bedesten ve birçok hanı, hamamı gösterebiliriz. Osmanlı döneminim en çok mimari çalışma yapıldığı illerden olan Bursa’da o döneme ait birçok yapıt, anıt ve eserleri bulabilirsiniz. Ayrıca İznik ilçesi ise tam anlamıyla açık hava müzesi gibidir. İznik gölü başta olmak üzere, İznik Ayasofya Kilisesi, Surları, Yeşil Camisi ve Çinisi ile Bursa’nın en önemli turizm merkezi olan ilçesidir. En uygun Bursa Samsun uçak bileti için direk uçuş seferlerini takip etmelisiniz. Kışın turizmi gelişmiş olan Bursa’da Uludağ kayak merkezi olarak kullanılmaktadır. Uludağ ulaşımı için kullanılan, dağın eteklerindeki teleferik sistemi hem dağın hem de şehrin manzarası için deneyimlenmesi gereken bir tecrübe.

 

 

 

Bursa ili için meşhur yemekler içerisinde elbette akla ilk gelenler, İskender Kebap, Kestane Şekeri, Kemal Paşa Tatlısı, Bursa Kebabı, İnegöl Köfte, Mihaliç Peyniri, Ciğer Sarma gibi tatlar söylenebilir. Ayrıca zeytin çeşitleri ve peynir çeşitlerinde de farklı tatlar sunmaktadır.

 

 

 

Samsun şehri için bir kültür, tarih ve doğa şehri denebilir. Ancak kentin buna rağmen gerekli potansiyel ile turizme bağlandığını söyleyemeyiz. Son dönemde aktif ve hareketli olan plajları sadece yazın canlılık kazanmaktadır. Yamaç paraşütü ve at biniciliği de Samsun içinde yapılabilen aktivitelerdendir. Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı sayılan ve Mustafa Kemal’in Samsuna ayak bastığı Bandırama Vapuru Müzesi ve balmumu heykelleri en çok ziyaret edilen yerlerdendir. Birçok müzeyi barındıran Samsun’da şehrin merkezinde yer alan efsanevi Amazon Kadınlarına ait devasa büyüklükteki heykeller ve kanallar dikkat çekicidir. Bu bölgeye Amazon adası denilmektedir. Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Müzesi eski Rum evlerinin restore edilerek oluşturulduğu, çeşitli heykel ve malzemelerin sergilendiği geniş bir müzedir. Gezilip görülmesi gereken yerlerden bazıları ise şöyledir. Kızılırmak Deltası içerisinde yer alan Balık Gölleri, Bafra Aşarkale ve Kaya Mezarları, İkiztepe Ören yeri, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Samsun Kalesi, camileri, kiliseleri ve hamamları ile oldukça geniş bir kültür, tarihi alanı mevcuttur. Ayrıca teleferik keyfini şehirde yapabilir, hayvanat bahçesini gezebilirsiniz. Samsun ilinin en doğal yeri ise şüphesiz Ladik Gölü’dür. Ladik gölü içerisinde bulunan tahta balığını tutabilir, tahta balığı ve turna balığını yiyerek doğa gezinizi tamamlayabilirsiniz. En uygun Bursa Samsun uçak bileti en uygun zaman yaz dönemidir. Özellikle Mayıs ayı bitimi ile Ağustos ayı sonuna kadar kent, hareketli, canlı ve festivallerin olduğu bir dönemi geçirmektedir. Konaklama konusunda lüks ve önemli otellere sahip olmanın yanında butik ve pansiyon tarzı konaklama da yapabilirsiniz. Samsun mutfağı konusunda bir karma şehirdir. Karadeniz, Balkan, Anadolu ve Kafkas mutfaklarının izlerini taşımaktadır.

 

 

 

Bölgeye özgü bitkilerden yapılan çorbalar yanında, kuymak, karalahana çorbası ve son dönemde özellikle Bafra ve Terme ilçelerinde yapılan ve giderek tadı meşhur olan Samsun pidesi, şehrin en önemli yiyecek çeşitlerindendir. Tirit adı verilen ve kaz, hindi, ördek veya tavukla yapılabilen kente özel bir tat da vardır.

 

 

En uygun Bursa Samsun uçak bileti direk uçuşların olduğu iki şehir için oldukça caziptir. Her iki şehrinde doğası ve oldukça geniş denebilecek tarihi dokusu vardır. Bursa için bir Osmanlı şehri demek yanlış olmayacaktır. Mimarisi, kültürü ve dini binaları ile Osmanlı dönemini yaşayabileceğiniz bir kent. Samsun şehri içinde bulundurduğu doğal güzelliklerin yanında ilçelerinde bulunan mağaraları ve yaylaları ile bir hayli dikkat çekici. İki şehir içinde konaklama sorunu yaşamayacaksınızdır. Ancak özellikle kış aylarında Bursa Uludağ’a kış sporları için veya kış turizmi için gidecekseniz erken rezervasyon yapsanız iyi olacaktır. Yaz aylarında ise iki şehrin de otel ve konaklama altyapıları geniş olduğundan çok fazla sorun yaşanmamaktadır. Uygun bilet için tarihleri belirlemekte ve şehirlerin turizm etkinliklerini takip etmekte fayda var.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X