Dünya Parmağının Ucunda!

BoraJet Uçak Biletleri

BoraJet Hakkında

2008 yılında kurulan, İstanbul merkezli bir hava yolu şirketi olan BoraJet, 2010 yılından beri T.C. Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından sertifikalandırılmış, Türkiye’de dolmuş uçak taşımacılığı yapan ilk hava yolu şirketidir. Dolmuş uçak taşımacılığı, küçük gövdeli ama konforlu uçaklarla, büyük gövdeli uçakların iniş-kalkış yapamadığı havalimanlarınından merkezi havalimanlarına yolcu taşıyabilmek için geliştirilmiş bir proje. Bu projenin Türkiye’deki öncülerinden olan BoraJet, en fazla 100 kişilik uçaklarıyla yolcularına alternatif hatlar sunuyor.

Dünyada 45 ülkede 65 hava yolunun kullandığı, ileri teknolojiye sahip ve son derece güvenli EMBRAER E-190 tipi uçaklara sahip BoraJet, aynı zamanda BoraJet Private adı altında özel, lüks uçuşlar da sağlıyor.

BoraJet Private

BoraJet Private’nin maksimum 14 yolcu kapasiteli özel jet uçuşlarında, kabin içerisinde deniz seviyesi oksijen akımı sağlanıyor ve uzun uçuşlarda yolcuların yorgunluk hissetmelerinin önüne geçiliyor. Ayrıca, yolcuların siparişi üzerine VIP yemek hizmeti, uçakta ofis ortamı sağlayabilmek için Wi-Fi bağlantısı ve gerekli ofis malzemeleri de sunan BoraJet Private’nin kabin ekibi, kullandıkları TEMPUS sağlık gözlem sistemi sayesinde acil sağlık gereksinmelerini teşhis edebiliyor ve hastane veya doktorlarla anında telekonferans bağlantısı kurarak acil durumlarda yolcularına gereken müdahaleyi sağlıyor.

BoraJet Yolcu Servisleri

BoraJet’in uçuş yaptığı noktalarda ücretli ve ücretsiz yolcu servisleri bulunmaktadır. Güzergah ve ücret bilgileriyle ilgili detaylı bilgi için BoraJet’in havalimanı transferleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BoraJet Bagaj Kuralları

BoraJet uçuşlarında iç hatlarda 15, dış hatlarda 20 kg bagaj taşıma limitiniz vardır.

Özel Bagajlar

Eğer spor malzemeleriniz gibi özel bagaj kapsamına girecek bagajınız varsa, 0 850 222 26 72 numaralı telefondan Borajet Çağrı Merkezi’na ulaşabilir ve konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Müzik aletlerinizi taşımak istiyorsanız, uçağın kabin ölçüleri (kapı, koltuk ve tavan ölçüleri) elverdiği müddetçe ekstra koltuk satın alarak taşıyabilirsiniz.

Bagajda Sıvı İçerikli Madde Taşınması

Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu ve Avrupa Sivil Havacılık Konferansı kuralları gereği, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından hava yolu ile seyahat edecek yolcuların kabin bagajlarında sıvı taşımaları belirli kurallara bağlanmıştır.

 • Taşımak istediğiniz sıvı, jöle ve spreyler en fazla 100 ml hacimli bir kap içerisinde olmalıdır. Eğer bulundukları kap 100 ml’den fazla hacimliyse ama içinde az miktar sıvı kaldıysa da taşınmasına izin verilmez.
 • Bu kaplar, 1 litre hacimli şeffaf, kilitli poşetler içinde tutulmalıdır.
 • Her yolcu bu 1 litrelik poşetlerden ancak 1 adet taşıyabilir.

Sıvı Madde Kapsamına Giren Ürünler Nelerdir?

Su, içki, şurup, maskaralar dahil tüm makyaj malzemeleri (katı rujlar taşınabilir), tıraş köpükler, her türlü deodorant, diş macunu ve diğer tüm macun kıvamlı maddeler, reçel, bal, yoğurt, süt, pekmez salça ve benzer kıvamdaki diğer tüm gıdalar, lens sıvıları, şampuanlar.

Hangi Durumlarda Sıvı Taşınmasına İzin Verilir?

Yolcu, kimliğini belirten bir reçeteyle birlikte veya ilaçları kullanmasını belirten sağlık raporunu ibraz etmek suretiyle orijinal ambalajındaki ilaçlarını taşıyabilir.

Bebeğin de uçakta seyahat etmesi koşuluyla, sadece uçuş süresinde yeterli olacak kadar bebek mamasına izin verilir. Ancak şüpheli durumlarda yolcuların bu mamayı tatması talep edilebilir.

Hangi Maddeleri Kabinde Taşımak Kesinlikle Yasaktır?

 • Her türlü silah
 • Kesin ve sivri uçlu tüm eşyalar
 • Patlayıcı ve yanıcı maddeler
 • Kalın sopalar (spor aleti olarak da taşınmalarına izin verilmez)
 • Havası indirilmemiş toplar (toplar sadece tamamen sönük halde taşınabilir)
 • Kimyasal, biyolojik, nükleer ve tüm zehirli maddelerin uçak kabininde taşınmaları kesinlike yasaktır.

Ruhsatlı Silah Taşıma

Ruhsatlı silahınızı ulusal ve uluslar arası mevzuatlar gereği uçağa sokamazsınız. Ancak terminal girişlerindeki silah teslim birimlerine silahınızı bırakabilir, vardığınız havalimanında da aynı şekilde teslim alabilirsiniz.

Evcil Hayvan Taşıma

BoraJet uçuşlarınızda en fazla 2 evcil hayvan taşıyabilirsiniz. Kedi, köpek ve kuş dışındaki hayvanların taşınmasına izin verilmemektedir. 2 evcil hayvan taşıyacaksanız, bu hayvanların cinslerinin aynı olması gerekmektedir. Uçuşta evcil hayvan taşıma, aşağıdaki kurallara bağlanmıştır.

 • Eğer uçakta evcil hayvan taşımak istiyorsanız, önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
 • Evcil hayvanlarınızı 45x35x23 cm’i geçmeyen boyutlarda kafeslerde taşımanız zorunludur. Aynı kafese sadece aynı cins 2 hayvanı koyabilirsiniz.
 • Evcil hayvanın ağırlığı, kafesiyle birlikte tartıldığında 6 kg’dan fazla olmamalıdır.
 • Eğer evcil hayvanın gerekli belgeleri ibraz edilmezse ve kafesi standartlara uygun değilse, BoraJet uçuş öncesi hayvanı alıkoyabilir.
 • Evcil hayvan taşıma ücreti iç hat tek yön uçuşlarda 25 TL, dış hat tek yön uçuşlarda 25 Euro’dur.
 • Görme engelli yolculara refakat edecek rehber köpeklerden ücret alınmaz ve bu köpekler azami evcil hayvan sayısına dahil edilmezler. Ancak görme engelli yolcular için uçakta refakatçi zorunluluğu yoktur.
 • İşitme engelli yolculara refakatçilik eden köpekler, ağızlıkları takılmış olmak kaydıyla kabin içerisinde yolculuk edebilir, kilo ve azami evcil hayavn sayısı sınırından muaf tutulurlar.

BoraJet özel yolcularla ilgili bilgiler

Hamile Yolcular

Hamileliği 28 ve 36. haftalar arasında olan yolcular “Uçakla seyahat etmesinde herhangi bir sakınca yoktur.” ibaresinin yer aldığı raporunu ibraz ederlerse uçağa kabul edilirler. Bbu raporun tarihi uçuş tarihinden en çok 7 gün önce olmalıdır. Doktor raporu olsa dahi, tek bebeğe hamile olan yolcuların 36. Haftadan sonra, birden fazla bebeğe hamile olan yolcuların 32. Haftadan sonra uçmasına izin verilmez.

Bebek Yolcu Kuralları

 • 0-2 yaş arası yolcular bebek yolcu statüsünde seyahat ederler ve iç hatlarda (tek yön) 25 TL, dış hatlarda 25 Dolar ve Mykonos uçuşlarında 25 Euro ücretle uçarlar. Uçuş esnasında kimlik ibrazı zorunludur.
 • Tıbbı sebepler nedeniyle seyahat etmek zorunda olan, doğumlarından sonra 48 saatten daha az süre geçmiş veya 7 günden küçük bebekler “Uçakla yolculuk etmesinde hiçbir sakınca yoktur.” İbaresinin yer aldığı bir sağlık raporunun ibraz edilmesi halinde uçağa alınırlar
 • Normal şartlarda 7 günlükten küçük bebeklerin uçağa kabul edilmesi mümkün değildir.
 • Bir yetişkin, ancak bir bebek yolcuyla seyahat edebilir. Bebek yolcular, ebeveynlerinin kucağında seyahat edebilirler.

Çocuk Yolcu Kuralları

 • 3-13 yaş arası çocuklar çocuk yolcu statüsünde seyahat eder ve %20 indirimli uçarlar. Ancak uçuş esnasında kimliklerinin ibrazı zorunludur.
 • 6-13 yaş arası çocuklar, BoraJet Refakatsiz Çocuk Taşıma Kuralları dahilince yanlarında refakatçi olmadan seyahat edebilirler. Ancak kanuni temsilcilerinin izni zorunludur.
 • UM yolcu (refakatsiz yolcu) statüsünde uçacak çocuklar için Refakatsiz Çocuk Taşıma Yetki Belgesi’nin havalimanında doldurulması gerekir. Bu formun bir kopyası da çocuk yolcunun kanuni temsilcisine verilir ve kendisi, uçak kalkana kadar havalimanında beklemekle yükümlüdür.
 • UM yolcunun bileti, pasaortu ve gerekli diğer evrakları UM poşeti içerisinde yolcunun boynuna asılır ve çocuk bir boarding görevlisi tarafından uçağa en son alınır.
 • UM yolcuların transferler esnasındaki beklemelerinden ve aksaklıklardan hava yolu sorumlu olup, herhangi bir nedenle çocuğun seyahati sağlanamazsa, kalkış veya varış noktasındaki ebeveynine bilgi verilerek bir refakatçi eşliğinde bir otelde konaklaması sağlanır.
 • Refakatsiz çocuk yolcu, sadece UM formunda adı geçen kişiye, kimlik tespiti yapılarak ve imza karşılığında teslim edilebilir.
 • UM yolcunun uçağın çıkış kapısında oturtulması yasaktır.

Özel İlgi Gerektiren Yolcular

 • BoraJet uçuşlarında sedye hizmeti verilmemektedir.
 • Yürüme kabiliyetine sahip olmayan yolcular için ücretsiz tekerlekli sandalye hizmeti mevcuttur.
 • Hiç hareket kabiliyeti bulunmayan yolcular, yanlarında refakatçileri olmadan yolculuk edemezler.
 • Fiziksel ihtiyaçları için yardıma ihtiyaç duyan yolcular, yanlarında refakatçi olmadan uçağa kabul edilmezler.
 • Görme engelli yolcular, yanlarında refakatçi olmaksızın uçakla seyahat edebilirler.
 • İşitme veya konuşma engelli yolcular, yanlarında refakatçi olmaksızın uçakla seyahat edebilirler.
 • Hem görme, hem işitme ve konuşma engelli yolcuların uçağa kabul edilebilmeleri için yanlarında refakatçilerinin bulunması zorunludur.
 • Zihinsel engelli veya uçuş emniyeti için tehlikeli görülen yolcuların, gerektiğinde uçuş ekibi tarafından sağlanacak sakinleştiriyi kendisine verebilecek bir refakatçisi bulunmuyorsa, uçakla seyahat etmelerine izin verilmez. Eğer sakinleştirici uçuştan önce veriliyorsa, sakinleştiricinin dozu uçuş süresini de kapsayacak şekilde ayarlanmalıdır.

Uçuş Esnasında Elektronik Aletlerin Kullanımı

Havacılık kuralları gereği, uçağın kalkışı ve inişi esnasında tüm elektronik aletlerin (dizüstü bilgisayarlar, tabletler, mp3 çalarlar, video kameralar dahil) kullanımı yasaktır. Ancak uçuş süresinde bu aletlerin kullanımına izin verilmiştir.

Ancak cep telefonları ve alıcılar gibi, kaydetme özelliği bulunan tüm aletlerin kullanımı uçuş süresince de yasaktır.

BoraJet Uçuşlarında Sunulan Yiyecek-İçecekler Ücretli Midir?

BoraJet uçuş esnasında tüm yolcularına ücretsiz yiyecek-içecek servisi sunmaktadır.

BoraJet Uçuşlarında Sigara İçmek Serbest Midir?

BoraJet uçuşlarında sigara içilmesine izin verilmez.

Kampanyalar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X