Seyahat Rehberi

THY İnternetli Uçak Sayısını Artırıyor

Uçakta internet kullanan kadın

Türk Hava Yolları'ndan internet seferberliği… Uzun uçuşlar yapan Boeing 777 ve Airbus 330 tipi 28 uçağında internet hizmeti veren THY, kısa mesafeli uçuşlar yapan uçaklarda da internet hizmeti vermek için hareket geçti. Londra, Paris gibi kısa mesafe uluslararası uçuş yapan Boeing 737, Airbus 320 ve Airbus 319 tipi uçaklara da kablosuz internet sistemi kurulacak.

3 Bin Metrede Sınırsız İnternet

THY; ABD, Japonya, Çin gibi uzun uçuşlarda kullanılan Boeing 777 ve Airbus 330 tipi uçaklarda iki farklı paket halinde internet hizmeti sunuyor. 1 saatlik paketin ücreti 9.99 dolar, 24 saatlik paketin ücreti ise 14.99 dolar. Business sınıfında seyahat eden yolculardan ise ücret alınmıyor.
THY’nin şimdilik 28 uçakta verdiği kablosuz internet hizmeti, uçak 10 bin feet (3 bin metre) yüksekliğe ulaştığında devreye giriyor. Air France 6 bin metrede, Delta Havayolları 9 bin metrede, Singapur Havayolları, 10 bin 500 metrede, Emirates ise 12 bin metrede kablosuz internet hizmeti veriyor.
Yapılan araştırmaya göre yolcular havada en çok sosyal medyayı kullanıyor. En çok girilen uygulamalar arasında Facebook ve WhatsApp bulunuyor.

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X