Damak Lezzetleri

Parmaklarınızı Isırtacak Paris Pastaneleri

Paris pastaneleri Pierre Herme

Eğer canınız tatlı bir şeyler istiyorsa bunu şimdi okumayın. Ya da okuyun ve hemen uçağa binip Paris’e gidin!

Fransa’dan gelirken sadece birkaç hediyelik eşya getireceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Lezzetinden gözlerinizi dolduracak yiyeceklerin bulunduğu Paris pastanelerine uğrarsanız, bavulunuzdaki her şeyi çıkarıp yerine tüm bu tatlıları koyabilirsiniz. Yediğiniz kruvasanlar, eklerler ve milföyler bittiği anda canınız tekrar isteyecek!

Paris’teyseniz kendinizi tutmanıza hiç gerek yok. Ağzınızda yaratacakları muhteşemliği düşünerek rahatlıkla tatlılarını yiyebilirsiniz. İşte unutulmaz deneyimler yaşayacağınız Paris pastaneleri;

Bon Appetit!

Pierre Herme

Pierre Merre hem gözünüze hem de midenize hitap eden rengârenk makaronlarıyla ünlü! Aynı zamanda kruvasanların, keklerin ve vanilyalı tartların tadını kimse küçümseyemez!

Adres: 72 Rue Bonaparte, 75006 Paris

Ladurée

Eğer makaronları Fransız mutfağına borçluysak, Fransız mutfağı da en muhteşemlerini Laduree’ye borçlu. Ağız sulandıran makaronların yanında, Tarte Tatin ve Harmonie’ye de fırsat vermelisiniz!

Not: Dünyanın en kalabalık pastanelerinden birine gitmek üzeresiniz. Eğer telaşlı bir şekilde tatlılarınızı yemek istemiyorsanız, sabah erken saatte gitmenizde fayda var.

Adres: 21 Rue Bonaparte, 75006 Paris

Laduree

Des Gateaux et du Pain

Des Gateaux et du Pain pastanesi, şehrin en iyi kruvasanını arayanlar için geliyor! Ek olarak, mekan oldukça iddialı!

Adres: 21 Rue Bonaparte, 75006 Paris

Des Gateaux du Pain

La Patisserie des Reves

Düşler pastanesi olarak dilimize çevrilen pastaneye mükemmel bir Fransız kahvaltısının peşindeyseniz mutlaka gitmeniz gerekiyor!

Adres: 93 Rue du Bac, 75007 Paris

La Patisserie des Reves

Jacques Genin

Ekler hakkında ne düşünüyorsunuz bilmiyoruz ama Jacques Genin dışında bir yerde daha lezzetli halini tadabileceğinizi sanmıyoruz. Yakın ülkelerden insanların günübirlik Paris’e gelip, Jacques Genin’de ekler yediğine dair söylentiler var.

Adres: 133 Rue de Turenne, 75003 Paris

Jacques Genin Pastanesi Paris

Hugo & Victor

Görebileceğiniz en şık pastane vitriniyle karşılaşmaya hazır olun! Milföylerine âşık olacağınız Hugo & Victor, asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir pastane.

Adres: 40 Boulevard Raspail, 75007 Paris

Victor Hugo Paris

Cafe Pouchkine

Kafenin Fransız şefi pastanecilikte dünya şampiyonluğuna sahip ama Cafe Puchkine bir Rus kafesi. Şehirde en iyi pastaları yiyebileceğiniz meşhur kafelerden biri…

Adres: 64 Boulevard Haussmann 75008 Paris

Cafe Pouchkine

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X