Görülesi Yerler

Marsilya’da nerede yemek yemeli?

Marsilya eski limanda tekneler

Marsilya’nın yemek kültürünün temelinde zeytinyağı ve sarımsak bulunuyor. Kabuklu deniz ürünleri, balık ve restoranların özel spesiyalleri mutlaka denenmesi gerekenlerden. Marsilya’daki restoranlarda yemeklerin lezzeti kadar dekorasyonu da oldukça dikkat çekmektedir. Hem göze hem de midenize hitap edecek restoranlar için size harika bir rehber hazırladık.

Une Table, Au Sud

Mekanın şefi Lionel Lévy’nin başarısının sırrı asla bitmek tükenmek bilmeyen merak ve yaratıcılığından geliyor. Burada yemekler tek tek değil, yaratılmış özel menülerden biri seçilerek sipariş ediliyor. Oldukça kalabalık olan bu mekana gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Marsilya Mutfağı

Chez Fonfon

Menüsünden de anlayabileceğiniz gibi burası Marsilya’nın en iyi deniz ürünleri restoranlarından biri. Kilde yapılan balık, maydanoz ve zeytinyağıyla pişen mürekkep balığı ve istiridye, Chez Fonfon’un en çok tercih edilen yemeklerinden.

La Passarelle

Burası organik ürünlerle yapılan yemekleriyle meşhur. Yaz aylarında bahçesindeki masalarda keyif yaparak taze keçi peyniri, chorizo ve gambas gibi şarküteri ürünlerini ve taze kalamarını tatmalısınız.

Péron

Bulunduğu konum itibariyle mekana girdikten sonra bir daha çıkmak istemeyeceğiniz Peron, tam anlamıyla Akdeniz’e tepeden bakarak size cennetteymişsiniz hissini yaşatıyor. Misket limonlu havyar, kumkuat marmelatlı kaz ciğeri, midyeli risotto, kırmızı ton sashimi ve Saint-Jacques’lı carpaccio gibi rafine lezzetler buranın vazgeçilmezleri.

Marsilya Yemek

Miramar

Marsilya’nın ünlü balık çorbası Bouillabaisse’i en iyi yapan restoranlardan biri de burası. Ayrıca bakır sahanlarda gelen pesto soslu kalamarı da oldukça meşhur.

Pizzaria Étienne

Marsilya’nın en eski restoranlarından biri olan Pizzaria Étienne’in pizzası oldukça meşhur. Ayrıca pirzolası ve maydanoz ve sarımsakla pişirilen mürekkep balığı da fazlasıyla beğenilen yemeklerinden.

L’Epuisette

Mantar ve kuşkonmazla tatlandırılmış kaz ciğeri, tahinli ıstakoz, havuçla süslenmiş tavşan ve hardalla servis edilen tuna tartar menüdeki en çok beğenilen spesiyallerden.

Marsilya uçak bileti seçenekleri için ucakbileti.com anasayfasından tatil programınıza en uygun bileti alabilirsiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X