Damak Lezzetleri

İstanbul’da “Mamma Mia” Dedirten Pizzacılar

Pizza

Hem İstanbullular hem de turistler için İstanbul gastronomik açıdan her zaman bir cennet olmuştur. Çünkü, Osmanlı ve Türk mutfağı tüm dünya mutfaklarından lezzetler barındırıyor ve sadece Türk yemekleriyle de sınırlı kalmıyor.

Şehrin her yerinde güzel pideler bulabileceğiniz gibi, lezzetli pizza da bulabilirsiniz.

80’li yıllarda Türkiye’de pizza inanılmazdı! Pizza Kupa, Kral ve Ben, Pizza Teras ve Sicily’s sebebini hala anlamadığımız bir şekilde kapatıldı. 90’lı yıllarda da Amerika’nın pizza zincirileri Dominos ve Pizza Hut İstanbul’da kendi operasyonlarına başladılar. Bununla birlikte bazı İtalyan restoranları da faaliyete geçti. Rosario’s, Papermoon, Da Mario, Il Padrino ve Mezzaluna gibi.

Yeni milenyumla beraber, İstanbul’da pizzanın altın çağı başladı. Görünüş, lezzet ve kalitesiyle İtalyanları bile kıskandıracak küçük pizzacılar son hızla çoğalmaya başladı.

İlk fark yaratan küçük pizzacı Cihangir’de ortaya çıktı. İki kadının açtığı Miss Pizza inanılmaz bir başarı yakaladı. Hala şehirdeki en iyi pizzacıların arasında anılıyor ve Şişhane’de ikinci bir şube açtılar. Türkiye’de İtalyan tarzı olarak anılan ince hamurlu pizzalar, odun ateşinde pişiyor ve kenarlarının lezzeti muhteşem! Menüde birçok seçenek bulmak mümkün ve her biri de eşsiz lezzete sahip. Malzemeleri her zaman taze ve doyurucu olarak kullanıyorlar. Kahveleri de mutlaka denenmesi gereken bir tarzda yapılıyor.

Miss Pizza İstanbul

Başka bir odun ateşinde pizza yapan restoran da Fratelli La Bufala. Başarılı bir İtalyan pizza zincirinin parçası… İstanbul’da üç restoranları bulunuyor. Bir tane Levent’te, bir tane Şişli Trump Towers’ta ve bir tane de Bahçeşehir’de. Eğer geleneksel, kalın kenarlı Napoli pizzasını seviyorsanız, gitmeniz gereken yer Fratelli La Bufala. Tamamen Napoli’ye özel şekilde pişen pizzalar genelde yumuşak ve doyulmaz oluyorlar.

Fratelli la Bufala İstanbul

İstanbul’da en sevilen pizzacılardan biri de Olivia’s Pizzeria. İki küçük dükkanları bulunuyor. Biri Levent’te diğeri de meşhur Bağdat Caddesi’nde. Eğer pizzanızı New York tarzında, dumanlı ve gevrek seviyorsanız Olivia’s Pizzeria’nın olağanüstü lezzetteki pizzalarını denemeniz gerekiyor.

İstanbul Pizano

Pizano ise Ortaköy’de yer alıyor. Bir aile işletmesi olan restoran küçük şirin bir sokağa bakıyor. Dükkanın küçüklüğü ve pizzaların kalitesi kendinizi İtalya’da hissetmenizi sağlayacak!

Bon Apetito!

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X