Seyahat Rehberi

İş Seyahatine Çıkan 5 Tip İnsan Vardır, Siz Hangisisiniz?

Gökyüzünde uçak konsept

İş gezilerinize karşı olan tutumunuz, hangi iş seyahati gezgini grubuna ait olduğunuzu belirler.

İş seyahatleri, keyifli bir tatilden çok bir zorunluluk olarak gerçekleştirilir. Her yıl milyonlarca insan kongrelere, seminerlere katılıyor. İşleri eğer başka bir destinasyon ile bağlantılıysa, kontrol atlında tutabilmek için seyahatler ediyor.

Küresel İş Seyahati Birliği’nin yaptığı araştırmaya göre 5 çeşit iş gezgini bulunuyor. Gruplar kendi aralarında farklı yönlere sahip olsalar da, bazı konularda ortak noktaları bulunuyor.

Sürekli olarak online olmak ve teknolojiyi kullanmak

Arkadaş ve aile ile irtibata öncelik vermek.

Seyahati eğlenceli hale getirmek.

Siz hangi iş gezginisiniz bulma vakti geldi;

İleri teknoloji tutkunu

Gezginlerin 98%’i teknolojiyi yanlarında taşıyorlar ve evleri ile sürekli irtibat halinde oluyorlar. Bazıları iş seyahatlerini sadece kişisel nedenlerden dolayı uzatmayı da seviyorlar. Aynı zamanda seyahatleri sırasında sosyal ağlardan faydalanıyor ve yeni insanlarla tanışmayı da ihmal etmiyorlar.

Kıdemliler

Herkesin içinde en deneyimli iş gezginleri kıdemlilerden oluşuyor. Hiçbir hataya veya yanlışlığa izin vermeyen iş gezginleri, turlarının ve harcamalarının dikkatlice listesini oluşturuyorlar. İletişim eksikliğinden kaynaklanan hiçbir aksaklığa tahammül edemezler.

Yol yorgunları

Bu gruba dahil olanların özelliklerini tahmin etmek zor değil. Yol yorgunları sıkça seyahat ederler ancak asla ileri teknoloji tutkunları gibi bir heyecanları olmaz. Tüm seyahati bir yolculuk ve macera olarak değerlendirmek yerine yalnızca bir külfet olarak görmeyi tercih ederler.

Acemiler

Bu yeni katılan iş gezisi sevdalılarına yer açın! Yeni şeyler öğrenmek için can atan bu katılımcılar, harcamalarının ucunu kaçırabilirler. Gruptaki diğer herkesten çok daha uzun süre seyahat edebilirler. Gezi planlarını da çevreyi en az etkileyecek şekilde yapmaya çalışırlar.

Endişeliler

Yola çıkarken ihtiyacınız olan tek şey güvende olmak mı? O zaman endişelilerin arasında katılmanız gerekiyor. Şirketin tüm kurallarına uyarlar, gittikleri yerleri keşfetmeyi ve yerel tatları severler. Aileleri ile görüşmek en büyük öncelikleridir.

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X