Görülesi Yerler

Arnavutluk’ta Mutlaka Yapılması Gereken Şeyler

Arnavutluk, Adriyatik sahili

Arnavutluk Kıyılarını Keşfedin

Avrupa’nın açık ara farkla en güzel plajları Arnavutluk’ta bulunuyor diyebiliriz. Ancak bu plajların yeteri kadar tanıtımı yapılmadığı ve pek fazla popüler olmadığı için pek fazla kişi tarafından bilinmiyor. Bu nedenle de bu plajların pek fazla ziyaretçisi olmuyor. Arnavutluk seyahatiniz sırasında mutlaka mükemmel bir denize ve bembeyaz kumlara sahip olan plajlarını keşfetmelisiniz. Bu plajlarda denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkartacak ve oldukça eğleneceksiniz. Arnavutluk’un en güzel plajları arasında ise ülkenin güneyinde bulunan Dhermi, Himare, Ksamil, Vlore ve Sarande kentlerinde bulunan plajlar yer alıyor.

Arnavutluk kıyıları

Arnavutluk'un Tarihini Keşfedin

Yüzyıllardır var olan ve günümüze kadar gelmeyi başaran birçok tarihi esere sahip olan Arnavutluk, özellikle tarih meraklıları için ideal ülkelerden birisi. Roma İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve Yunanlılara zamanında ev sahipliği yapmış olan bu bölgede farklı kültürlerin izlerini taşımakta olan birçok kale, cami, manastır ve katedral görebilirsiniz. Farklı dönemlerde farklı kültürlerin kendilerine ait izler bıraktığı bu ülkenin tarihi yapısını görmeden kesinlikle Arnavutluk seyahatinizi sonlandırmamalısınız.

Arnavutluk Kıyıları

Mavi Göz’de Dalış

Doğal güzellikleri seven kişilerin muhteşem güzelliği ile mest olacağı Mavi Göz, Saranda’ya oldukça yakın olduğu için merkezden yapacağınız kısa bir yolculukla Mavi Göz’e ulaşabilirsiniz. Syri i kaltert olarak adlandırılan Mavi Göz, doğal bir kaynak suyudur ve doğanın yarattığı harikalardan birisidir. Bu nedenle Arnavutluk seyahatinizin durakları arasında mutlaka yerini alması gerekiyor.

Arnavutluk Mavi Göz

Tren Yolculuğu

Tarihi detaylara meraklıysanız, Arnavutluk’un saatte sadece 40 km hıza sahip olan ve pek bakımlı olmayan trenleri ile yolculuk yapma deneyimini mutlaka yaşamalısınız. Bu trenler oldukça gürültülü, kalabalık ve yavaş olsa da tren yolculuğu bu zorlu şartlar altında oldukça keyifli bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Yol boyunca ülkenin muhteşem kır manzarasını izleyebilir ve kendinizle baş başa kalmanın tadını çıkartabilirsiniz.

Arnavutluk Tren

Adriyatik Denizi’nde Feribot ile Seyahat

Eğer Adriyatik Denizi’nde feribot ile seyahat etmediyseniz kesinlikle çok şey kaçırıyorsunuz diyebiliriz. Arnavutluk İtalya’ya oldukça yakın olduğu için dilerseniz feribot aracılığı ile İtalya’ya ulaşabilir ve hem farklı bir seyahat deneyimi yaşayabilir hem de dünyanın en popüler ülkeleri arasında bulunan İtalya’yı yakından görebilirsiniz. Feribot ile yapılan seyahatler feribotun tipine ve varış noktasına göre değişiklik gösterebilmektedir. 4 ile 24 saat arasında süren bir yolculuğun ardından İtalya’ya ulaşabilirsiniz.

Arnavutluk her ne kadar vize istemeyen ülkeler arasında yer alsa da İtalya’ya giriş yapabilmek için vizeye ihtiyaç duyacağınızı unutmamalısınız.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X