Dünya Parmağının Ucunda!

Bingöl Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Bingöl, doğunun önemli şehirlerinden biri olup özellikle termal turizm ve doğal güzellikleri nedeniyle ziyaretçilerin ilgi odağıdır. Bingöl’de Yüzen Ada’yı ziyaret etmeden, Bingöl Dağları’nın Kale Tepesi’nden gün batımını seyretmeden geri dönmeyin. Şimdilik sadece Ankara ve İstanbul kalkışlı Bingöl uçuşlarının yapıldığı Bingöl Havalimanı, Bingöl şehir merkezine 20 km mesafede bulunmaktadır. Bingöl Havalimanı’na ulaşım bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bingöl’e Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Bingöl’ün Yöresel Lezzetleri

Sorina pel, tutmaç çorbası, mastuva, kuru dolma, kaburga dolması, keldoş, kalbur dolması, gömme.

 

Bingöl’de Görülmesi Gereken Yerler

Yüzen Ada, Sülbüs Dağı, Kale Tepesi, Kral Kızı Kalesi, Sebeterias Kalesi, Cır Şelalesi, İçmeler.

 

Bingöl’de Alışveriş Önerileri

Bingöl balı, dut pekmezi.

 

Bingöl Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Bingöl Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Bingöl Havalimanı

2013 senesinde ilk yolcularını ağırlamaya başlayan Bingöl Havalimanı şehir merkezinden 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara ve İstanbul'dan karşılıklı seferlere ev sahipliği yapar.

 

Bingöl Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Bingöl Havalimanı'na inen uçakların yolcuları şehir merkezin ulaşmak için Bingöl Belediyesi'nin havaalanı ve şehir merkezi arasında sefer yapmakta olan otobüslerini kullanabilir. Bunun yanında, uçakların iniş ve kalkış saatleri dahilinde havaalanında taksi bulmak da mümkündür.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X