Batman Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Batman Havalimanı

Pek çok insan için bir yerden bir yere taşınmak her dönemde çok önemli olmuştur. Yoğun iş hayatı temposunun varlığı, herkesin çalışıyor olması, şehirlere alınan fazla göç nedeniyle giderek büyüyen şehirlerden dolayı insanların trafikten sıkılmış durumda olmalarından kaynaklı, kişiler hayatları hep bir koşuşturma içerisinde geçsin istememektedirler. Ve bunun sonucu olarak, diğer şehir veya ülke seyahatlerinde de en kısa sürece ulaşmak istedikleri noktaya nasıl ulaşabilecekleriyle ilgilenmektedirler.

Bu mesafeyi kısaltabilmenin en iyi yolu da havayolu taşımacılığıdır. Ve havayolu taşımacılığını kullanmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Öncelik olarak ilk faydası, yol süresini çok kısaltmakla beraber, insanların değer verdikleri zaman algısının da ellerinde kalmasına olanak sağlamasından dolayıdır.

Hepimizin de bildiği gibi ulaşımın hem ulusal hem de uluslararası anlamda giderek önem kazandığı son günlerde, bu durumdan en çok faydayı sağlayan havayolu taşıması yapan taşımacılık şirketleri olmuştur. Havayolu şirketlerinin yararına olan bu durum sonucunda pek çok şehirde havalimanı inşasına da başlanarak ülke olarak da bu durumdan faydalanmamız sağlanmıştır. Çeşitli iş kollarına ev sahipliği yapması, kişilere seyahat için avantajlar sunması açısından da çok önemlidir. Teknolojik gelişmelerin de bu taşımacılık türünde önemli etkileri yadsınamayacak kadar büyüktür. Bahsettiğimiz gibi sürekli sayıları artan bu havalimanlarından bir tanesi de Batman merkez’ e 7 km uzaklıkta faaliyet göstermeye devam eden Batman Havalimanı’dır.

1998 yılından bu yana ulaşım sektöründe hizmet veren Batman Havalimanı, 20.741 m2’lik terminal binasına sahiptir. Ayrıca 2 tane VIP salonuna sahip olan havalimanının 350 araçlık bir otoparkı da mevcuttur. 2010 yılından beri de DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir. Hem sivil hem askeri havalimanı statüsündedir.

Şu an da aktif olarak Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines ve Anadolujet havayolu şirketleri hizmet vermektedir. Apronu 3 uçak kapasiteli bir havalimanı olan Batman Havalimanı, bölgesel konumdadır ancak temenni edilen diğer havayolu şirketlerinin de oluşabilecek pazarlara yönelik çalışmalar sonucunda bu havalimanını kullanmasıdır. Web adresi www.batman.dhmi.gov.tr ‘ dir ve edinilmek istenilen her türlü bilgiye buradan ulaşılabilir. İletişim kurulmak istenilen noktalar ile bu site üzerinden irtibata geçilebilir. Şu an aktif olarak çok fazla uçuş noktası bulunmayan havalimanında en aktif uçuş İstanbul ve Ankara uçuşları’ dır. Ve bu uçuşlar için gerekli olan Batman Havalimanı uçak biletlerini,  ister internet ortamından istenirse de havalimanındaki veya anlaşmalı olduğu acentaların satış noktaları üzerinden ulaşma imkanınız vardır. Aynı zamanda havalimanında ‘ Engelsiz Havalimanı Projesi’ yürütülmektedir. Peki nedir bu proje? Otopark alanından tutun da WC’lere, Check-in bankolarına, bilet satış ofislerine, taksi duraklarına, danışma ofislerine ve daha sayamadığımız birçok alana engelli yolcularını rahat ettirebilecek sayısız imkan hazırlanmıştır. SHGM tarafından hazırlanılması istenilen bu proje ile Batman Havalimanı 2014 yılında ‘Engelsiz Havalimanı’ sertifikasına da sahip olmuştur. Bu proje kapsamında hazırlanan imkanlar sayesinde pek çok engelli yolcu için kolaylık sağlanmış ve engelleri bir nebze de olsa azaltılmaya çalışılmıştır. Umarım pek çok havalimanında da bu tarz faaliyetler artacaktır.

Havaalanına ulaşım oldukça kolaydır. Merkeze 7 km uzaklıkta bulunmasından kaynaklı olarak, havaalanına otobüs veya taksiyle ulaşılabilmektedir. Batman Belediyesi, otobüs hizmetini tarifeli uçak sefer saatlerine göre ayarlayarak, belediye önünü ilk durak belirleyerek hizmet sağlamaktadır. Aynı şekilde Batman’ a gelen yolcuları da havalimanından alıp, son durak olarak belediye binasına kadar getirmektedir. Yine aynı şekilde ticari taksi hizmeti de tarifeli uçak saatlerine göre ayarlanarak yolcuların imkanına sunulmuştur.

Tabi ki diğer taşıma türlerine oranla uçak biletlerinin fiyatları çoğu zaman çok yüksektir. Ancak artık çok iyi biliniyor ki, zaman her şeyden daha değerlidir ve ulaşım konusunda harcadığınız paralar size fayda olarak geri dönmektedir.

Batman havalimanı’ nın gelişmesi konusundaki umutlar elbette sadece Batman’ da meydana gelen sanayi faaliyetlerinin gün geçtikçe artmasına da bağlı değildir. Pek çok kişi turistik ziyaretlerin dışında gelişen iş amaçlı seyahatlere yönelmiştir ki özellikle diğer şehirler de gelişen sanayi ile de bu bağlantının sağlanabilmesi açısından konumu çok iyi bir yerdedir. Teknolojik gelişmeler ile beraber artan iş kollarının da kendisiyle bağlantılı olarak taşımacılık sektörünün de gelişmesine olanak sağlaması bu gelişmelere önayak oluşturabilecek durumdadır.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında, insanların hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile yapılan tüm çabalar, yine insanların inisiyatifine sunulmaktadır. İster kolay olanı, ister ucuz olanı isterler se de kaliteli olanı seçme şansları vardır. Gel gelelim ki pek çok kişi söz konusu ulaşım olduğunda pahalı uçak biletlerinden yakınmaktadırlar. Ancak şunu da unutmamak lazım ki, eğer erken rezervasyon yöntemi ile seyahat biletlerinizi alırsanız hem uygun fiyata bilet bulabilir hem de bilet tükenme riskini ortadan kaldırmış olursunuz.  Erken rezervasyonun dışında da, havayolu şirketlerinin dönem dönem uyguladıkları kampanyaları takip etme şansınız olursa ki genellikle çeşitli reklam araçları ile tanıtımlarını yapmaktalar, uçak bileti konusunda çok uygun ve güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.

En güvenli ve kısa süreli seyahat şansı sunan havayolu taşımacılığını, imkan bulduğunuz tüm seyahatlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Erken rezervasyon yöntemi, istediğiniz koltuğa ulaşma imkanı, gittiğiniz veya geldiğiniz şehirler de çeşitli ulaşım şekillerini kullanabilme şansı, tatil amaçlı bir gezi ise firmaların ayarladığı otellerde konaklama imkanı ve yeme-içme- eğlence üniteleri ile keyifli zaman geçirme şansınız da bulunmaktadır.

Özet olarak, havayolu taşımacılığının size sunduğu tüm imkanları, uçak biletleriniz de dahil olmak üzere her an her yerde kullanabilirsiniz. Güvenli ve mutlu uçuşlarınız olması için ellerinden gelen her türlü imkanı sunacak firmalar ve havalimanları sizleri bekliyor olacaktır.

Batman Havalimanı Konumu

Adres: Silvan yolu üzeri, 72000 Yediyol/Batman Merkez/Batman
Kodu:
Telefon: (0488) 218 0444

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X