Balıkesir Koca Seyit Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı

Zaman kavramını giderek önem kazandığı son günlerde, buna paralel gelişen havayolu taşımacılığının da her alanda kullanılmaya başlanıldığını artık hepimiz biliyoruz. Türkiye’nin de pek çok noktasında bu taşımacılığı kolaylaştırmak adına sayıları her geçen gün artmakta olan birçok havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanlarından bir tanesi de Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ dar.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Balıkesir’ e 80 km uzaklıkta bulunan, iç hat terminal ve dış hat terminal binasına sahip bir havalimanıdır. 1997 yılında yapımı tamamlanan havalimanı, DHMİ ‘ ye devredilerek uçuşlara açılmıştır. 2008 yılına kadar faaliyetlerini sürdürmüş ve 2008 yılında da genişletme ve büyütme çalışmalarına başlanılarak yeniden yolcu hizmetine sunulmuştur. Ve en önemlisi de 2010 yılında Geçici Hudut Kapısı olarak ilan edilerek uluslararası uçuşlara açılmıştır.

 

 

6 uçak kapasiteli Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, ismini 1. Dünya Savaşı’nda Çanakkale’ de büyük kahramanlıklar gösteren Balıkesir doğumlu kahraman Seyit Onbaşı’dan almaktadır. İç hat ve dış hat olarak çalışan havalimanında, iç hat olarak sadece İstanbul ve Ankara uçuşları bulunurken, dış hat içinse Köln ve Duesseldorf şehri bulunmaktadır. Bu uçuşları gerçekleştiren havayolu taşımacılığı firmaları ise Türk Hava Yolları başta olmak üzere, Pegasus ve Bora Jet havayolu firmalarıdır. Günlük ortalama olarak 10 ila 14 uçuşun yapıldığı Balıkesir Koca Seyit Havalimanın’ da 1 adet VIP salonu da bulunmaktadır. Henüz FREE SHOP hizmeti bulunmayan havalimanın’ da bir adet büyük kafe bulunmaktadır. Ve yolcular genel yeme- içme ihtiyaçlarını buradan karşılamaktadırlar. Yer hizmeti amaçlı Çelebi firmasının bulunduğu havalimanında, Pegasus’ un kendi bakım ekibi de yer almaktadır. Rent A Car hizmeti ile de yolcularına kolaylıklar sunmayı amaçlamıştır.

Şehrin kendi üretimi olan zeytin, zeytinyağı ve türevleri içinde tanıtım yapan billboardlar da geliş veya gidiş amaçlı bu havalimanını kullanan yolculara bilgilendirme yapmaktadır. Ayrıca Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nın Balıkesir merkeze 80 km, Edremit’ e 8 km ve Burhaniye’ ye 6 km uzaklıkta olmasında havalimanı için bir avantaj oluşturmaktadır. Hem iş amaçlı hem de turizm amaçlı uçuşlar için ideal konumda bulunmaktadır ve gelecek dönemlerde daha fazla uçuşların yapılmasına olanak tanınır, arz ve talebe göre yeni uçuşlara açılabilir ise daha çok gelişebileceği düşünülmektedir. Ayrıca Ege’nin bu güzel şehrinde yürütülen turizm çalışmalarının daha fazla gelişmesine tanınacak olanaklar da paralel olarak havayolu taşımacılığını etkileyerek, yolculara sunulan hizmet kalitesinin de artmasına olanak sağlayacaktır.

Ulaşım olarak, Pegasus ve Bora Jet’in servisleri bulunurken Çanakkale- İzmir karayolundan da toplu taşıma araçları mevcuttur. 114 araçlık otoparkı ile de yolculara kolaylık sağlamaktadır. Merak ettiğiniz konular hakkında; www.korfez.dhmi.gov.tr/ web adresinden veya (266) 376 12 97 veya 376 13 02 telefon numaralarından ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Balıkesir Koca Seyit Havalimanın’ da SHGM’ nin başlatılıp yürütülmesini istediği Engelsiz Havalimanı projesi de mevcuttur. Peki, nedir bu engelsiz havalimanı? Pek çok engelli yolcunun zorluk yaşadığı durumlar tespit edilerek onlara uygun hale getirilmiştir. WC’lerden tutunda check-in kontuarlarına, tekerlekli sandalye imkânlarına kadar pek çok alanda engelli yolcularına engelsiz bir havalimanında engelsiz bir uçuş sunabilmektedir.

 

 

 

İç hat ve dış hat odaklı İstanbul, Ankara, Köln ve Duesseldorf uçuşların devam ettiği havalimanından uçmak isterseniz tek yapmanız gereken havayolu uçak bileti almanızdır. İster çevrimiçi satış olarak isterseniz de anlaşmalı noktalardan havayolu uçak biletinizi temin edebilir ve kısa sürede uçuş keyfinin tadına sizler de ulaşabilirsiniz. Ancak sizlerde uçak biletleri fiyatlarından şikâyetçi olan yolculardansanız, size bu konuda birkaç öneri de bulunabiliriz.

Öncelikle eğer seyahat tarihiniz de esneklik sağlayabiliyorsanız, havayolu uçak biletinizi seyahat tarihine yakın almak yerine daha erken zamanda alın. Çünkü erken alınan biletler, uçuşun yapılacağı tarihlere yaklaştıkça alınan biletlerden daha ucuz maliyetli olmaktadır. Tabi ki mümkün olan bir de dönüş zamanınız vardır ve bu zaman belli ise geliş- dönüş biletinizi beraber almak size her zaman fayda sağlayacaktır. Tüm bunlara ilave olarak, internet kullanımının arttığı ve artık pek çok şeyin bu yolla halledildiği bir dönemde, sizlerde havayolu uçak bileti arama motorlarını kullanarak pek çok havayolu şirketinin değişken fiyatlarına ulaşabilirsiniz, fiyat farklılıklarını görebilir ve size en uygun olanını seçebilirsiniz. Ve mümkün ise havayolu taşımacılığı yapan firmaların mail listelerine kayıt olarak, kampanyalı veya promosyonlu biletlerine de kolayca ulaşarak size zaman zaman sundukları avantajları kaçırmadan yakalayabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki havayolu taşımacılığı hem emniyet hem de güvenlik açısından oldukça maliyetli bir taşıma türü olduğu için, avantajlı taraflar da düşünüldüğünde ki en önemli avantajı zaman tasarrufu sağlamak olan bu taşımacılık türünde, ödenen havayolu uçak bileti ücretleri gayet makuldür.

 

 

 

İster iş amaçlı seyahatleriniz de, isterseniz de turizm amaçlı seyahatleriniz de havayolu taşımacılığını kullanmanın avantajlarını iyi bilen kişilerdenseniz, bende uygun havayolu uçak biletine sahip olmak istiyorum veya ben daha önce Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nı kullandım diyorsanız, henüz bu fırsatlardan haberi olmayan veya henüz Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nı kullanmamış yolcularımız için yorumlarda veya önerilerde bulunarak onlara da yardımcı olabilir, eksik gördüğünüz yönleri belirterek daha kaliteli bir hizmet almanıza katkı da bulunabilirsiniz. Unutmayalım ki her şey siz değerli yolcuların emniyeti, güvenliği ve zamanı daha kaliteli kullanma şansına erişmeniz için yapılmakta ve sizlerin görüşleri de bu konuda dikkate alınarak değerlendirmelerde bulunulmaktadır. Güveni, emniyetli, huzurlu ve keyif dolu uçuşlar geçirmeniz dileğiyle.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Konumu

Adres: 10300 Çoruk/Edremit/Balıkesir
Kodu:
Telefon: (0266) 376 1297

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X