Dünya Parmağının Ucunda!

Endonezya’nın en ünlü adalarından biri olarak bilinen Bali Adası, volkanik bir yapıya, tropik ormanlara ve hiç kuşkusuz sürekli karlı dağlara sahiptir. Bu durum adada bir zıtlık oluşturarak harika görünümleri yerli ve yabancı turistlere yansıtmaktadır. Bir Bali uçak bileti ile istediğiniz zaman buraya seyahat etmeniz mümkündür. Güleryüzlü ve birbirinden sıcak, samimi, cana yakın insanların yoğunluklu olarak bulunduğu tek adrestir. Egzotik atmosferi ile sizlere dingin ve sakin bir tatil ortamı sunmaktadır. Bali adasında yoğunluklu olarak Muson iklimi hakimdir. Bu nedenle tüm bölgelerinde muson rüzgarları etkisini göstermektedir. Ülkemizden Bali’ye gitmek istediğinizde en uygun ayların Mayıs ile Ekim ayları arasında olduğu söylenmektedir. Ancak kış aylarında dahi sıcaklık 25 ile 30 derece arasında değişiklik göstermektedir.  Bu nedenle dilediğiniz zamanda gidebilir ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Yani hem yaz sezonları hem de kış sezonları Bali’ye gitmek için uygun sezonlardır. Ilıman bir ada ülkesi olduğu için her iki sezonda da rahatlıkla uçuşlarınızı gerçekleştirmeniz mümkündür.

 

 

Uçuşlarınızı, konaklamalarını ve uçak biletlerinizi dahil ederek sizlere uygun fiyatlı tatil imkanları sunan bir şehirdir. Bali adasında yer alan konaklama türleri en az 5 gecelik, vize ve uçak bileti dahil kişi başından 1000 ile 1500 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Bali adasında bir tatil geçirmek istediğinizde karşılaşacağınız en olağan durumlardan birisi spa merkezleridir. Adada hakim olan egzotik esintilerden ilham alınarak tasarlanan spa merkezlerinde geleneksel masajlar ve aroma terapi etkinlikleri sunulmaktadır.

 

 

Bali uçak bileti sahibi olduğunuzda ve seyahatinizi gerçekleştirdiğiniz takdirde mutlaka bu spa merkezlerine uğrayıp, eşsiz masörlerin maharetli ellerinden harika masajlara ulaşmalısınız. Son derece profesyonel bir şekilde yetişen ve uzman masörlere sahip olan ülkelerden biridir. Ayrıca burada neredeyse 24 saat boyunca kesintisiz yaşanan bir eğlence kültürü hakimdir. Geleneksel olarak lüks otelleri, bar ve diskoları da mevcuttur. Her geçen gün yenileri açılmakta ve ülke daha sevimli, gelişmiş ve canlı bir hayata kavuşmaktadır.  Bu nedenle bütün bir sene boyunca iş stresinizi, okul stresinizi ya da farklı durumlarınızın stresini atmanız için en uygun adreslerden biridir Bali.Bali adasının gelişen ekonomisinde 3 yıl öncesine kadar en önemli rolü tarım oynamaktaydı. Gün geçtikçe gelişen turizm günümüzde en büyük endüstri kazancını ülkeye getirmektedir. %80’lik bir dilimle ekonomiye kazanç sağlayan turizm sayesinde, Bali şimdilerde Endonezya’nın en gelişmiş, en çok ziyaret edilen ve tatil imkanları sunan, refah seviyesi en yüksek olan sayılı bölgelerden birisidir.

 

 

Peki bu eşsiz güzelliklere, masaj ve terapilere, güler yüzlü ve sıcak insanlara sahip olan Bali adasına nasıl gidilir? Hangi uçuşlar mevcuttur? Ülkemizden Bali adasına haftanın 5 günü uçuş seferleri düzenlenmektedir.

 

 

Yalnızca Çarşamba ve Cuma günleri hariç diğer 5 gün boyunca uçuşlardan yararlanmanız olağandır. En uygun şirketlere ait Bali uçak bileti ile yaklaşık olarak 3 saatlik bir zaman diliminde adaya varmanız mümkündür. Ve genellikle Bali adasına gidiş dönüş için mutlaka Singapur aktarması kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle nereden giderseniz gidin Singapur havayolları tercih edilmektedir. Ülkemizden de gitmek istediğiniz takdirde tüm uçuş havayolu şirketleri Singapur ya da Malezya aktarmalı uçuşlarla karşılaşmanız olağandır.

 

 

Malezya havayolları üzerinden aktarmalı olarak ise haftanın 3 günü boyunca uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Doha ve yine Singapur aktarmalı olarak Qatar havayolları şirketinin de alternatif uçuşları mevcuttur. Ve bu uçuşlarınızı vizesiz gerçekleştirmeniz mümkündür. Çünkü Bali Endonezya’ya bağlıdır ve Endonezya Türk vatandaşlarından vize talebinde bulunmamaktadır. Yani Bali adasına girebilmeniz ve harika bir balayına ya da tatile başlamanız için uçak bileti ve pasaportunuzu göstermeniz her zaman yeterli olacaktır.Bu muhteşem terapi adasına, bekleme süreleri ve aktarma süreleri dahilinde yaklaşık 13 saat içerisinde varabilirsiniz. 13 saat süren bu uçuşlar dahilinde adaya ayak bastığınız andan itibaren yol yorgunluğunu unutacak ve stresinizi atmaya başladığınızı hissedeceksiniz. Gülümseyen insanların adresi olarak bilinen Bali adası genellikle balayı çiftleri tarafından daha çok tercih edilmektedir. Eşsiz kumsalları ve plajları, serin ve temiz suları ile her zaman yaz tatillerinin vazgeçilmezleri arasında yer alabiliyor.

 

 

Gezilip görülebilecek yerleri arasında da mutlaka spa merkezleri, lüks otelleri, eğlencenin hiç kesilmediği bar ve diskoları kesintisiz bir şekilde yer almaktadır. Dilediğiniz her an her yerden rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu ada sayesinde sakin bir tatil geçirebileceksiniz. Pek çok anı biriktirebileceksiniz. Sık sık uçuş seferlerinin düzenlendiği bu ada sayesinde ulaşımlarınız da oldukça rahat geçecek ve hiçbir problem teşkil etmeyecektir. Bali adasına gidebilmek için Bali uçak bileti sahibi olmanız çok kolaydır. Sık sık düzenlenen uçuşlardan ötürü sık sık uygun bilet fiyatları bulmanız da mümkündür. Bali adasına ayak bastığınız andan itibaren nasıl bir cennete geldiğinizi anlayacak, daha uçağınızdan iner inmez harika atmosferi karşısında büyüleneceksiniz. Gecesi gündüzü ayrı bir havaya sahip olan, esintileriyle dahi rahatlık veren ve tüm ağrılı hastalıkları tedavi eden atmosferi sayesinde buradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

 

 

İşinizden kalan, eğitiminizden kalan ve diğer tüm yaşantılarınızdan kalan sinir ve stresleriniz bu ada sayesinde bir anda yok olacaktır. Özellikle de balayı çiftleri için en uygun otellerin, en kaliteli hizmetlerin yer aldığı, ve çok dingin bir tatilin geçirildiği ve geçirileceği sayılı adreslerden birisidir. Buraya ulaşmak için daha fazla vakit kaybetmemeli ve dilediğiniz her sezonda gidebilme imkanından yararlanmalısınız. Muhteşem tatiller sizi bekliyor olacak ve tamamen doğal bir şekilde tatilinizin tadını çıkarıyor olacaksınız. 

Bali Haritası

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X