Dünya Parmağının Ucunda!

 

Bakü Şehri Hakkında Kısa bilgiler

Son derece gelişmiş bir şehir olan Azerbaycan’ın başkenti Bakü, ziyaretçilerine birçok seçenek sunmaktadır. Şirvanşahlar Sarayı ve Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi ve Alev Kuleleri mutlaka görmeniz gereken yerler arasında…Bakü Haydar Aliyev Havalimanı, Bakü’nün ana havalimanıdır ve şehir merkezinin yaklaşık 25 km doğusunda bulunmaktadır. Tüm Kafkasya’nın en büyük havalimanı olarak bilinen ve uluslararası uçuşların yapıldığı Haydar Aliyev Havalimanı’na olan tüm Bakü uçuşlarını üst tarafta bulunan arama bölümünden sorgulayabilir, en iyi fiyatlarla Bakü’ye uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Bakü’ye Ne Zaman Gitmeli

Dünyanın pek çok ülkesinden Bakü’ye sefer düzenleyen havayolu şirketlerinin verilerine göre en ucuz Bakü uçak biletini alabileceğiniz tarihler Haziran’ın son haftası ile Eylül’ün son haftası. Bakü uçak biletinin en pahalı olduğu aylar Mart ve Ağustos. Seyahat tarihleriniz esnekse Bakü uçak biletini ortalama 23 gün önce almanızı tavsiye ederiz. Gün baz alınarak hazırlanan verilere göre ise en hesaplı uçacağınız gün Salı, en pahalı uçacağınız gün ise Pazar.

 

Bakü’nün Yerel Tatları

 • Düşbere: Bir çeşit mantı çorbası.
 • Dovga: Yoğurt, bulgur ve buğdaydan yapılan çorba.
 • Asetrin: Sadece Hazar Denizi’nde bulunan lezzetli bir balık.
 • Lepeli Dolma: Azeri usulü karnıyarık.
 • Plov: Kızarmış tavuk ve kuzu eti, kuru kayısı, kuru üzüm ve kestaneyle yapılan pilav.

 

Bakü’de Görülmesi Gereken Yerler

 • İki neoklasik binadan oluşan Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi…
 • Yakın doğunun en görkemli mimari eserlerinden Şirvanşahlar Sarayı
 • 190 metre yüksekliğindeki üç gökdelenden oluşan Alev Kuleleri…
 • Deniz kıyısından 27 metre yükseklikteki Kız Kulesi…
 • Ortadoğu'nun en eski yerleşim birimlerinden İçeri Şehir…
 • Dünyadaki üç Mecusi tapınağından biri olan Ateşgah…
 • Buzul Çağı’nın şahidi 6 binden fazla kaya oymasını barındıran Gobustan…
 • Soyu tükenmekte olan hayvan türlerinin genlerini saklamak için kurulan laboratuvarların da bulunduğu Bakü Hayvanat Bahçesi…

 

Bakü Seyahati İçin İpuçları

Pek çok merkezi noktaya ulaşabileceğiniz metro hem hızlı hem de ekonomik bir ulaşım aracı. Bakü’de otobüslere orta ve arka kapıdan binilip ön kapıdan iniliyor. Ücret, iniş sırasında şoförün yanında bulunan kutuya atılıyor.

 

Bakü’de Alışveriş Önerileri

Nizami Caddesi’ndeki dükkânlardan el dokuması halı ve kilim; Takhil, Sharg, Taza ve Yashil gibi semt pazarlarından sebze ve baharat alabilirsiniz. Park Bulvar Mall ve 28 Mall şehrin en popüler alışveriş merkezleri.Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…

 

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı

Tüm Kafkasya'nın en büyük havalimanı konumunda olan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, Bakü şehir merkezine 20 km mesafede bulunur.

Bakü Haritası

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X