Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

En Ucuz Avustralya Uçak Bileti

 

          Avustralya, dünyamızın güney yarım küresinde yer alan bir ada devletidir. Konum olarak Hint Okyanusu’yla Büyük Okyanus arasında bulunmaktadır. Kıta olarak Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Hiçbir ülkeyle kara sınırı olmamaktadır. Avustralya’nın komşuları Doğu Timor, Yeni Zelanda, Yeni Kaledonya, Solomon Adaları, Papua Yeni Gine ve Endonezya’dır. Dünya’da en geniş yüz ölçümüne sahip altıncı ülkesidir. Avustralya ülkesinin başkenti Canberra şehridir. Ancak Avustralya’nın tüm Dünya tarafından en çok bilinen şehri Sydney’dir. Avustralya’da yönetim şekli bakımından monarşi hâkimdir. Federal Parlamenter Demokrasi biçiminde bir yönetim şekline sahiptir. Güney yarım kürede bir ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız, Avustralya’ya mutlaka uğramalısınız. Böyle bir isteğe sahipseniz en kısa sürede Avustralya uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

 

              Avustralya’da görülmekte olan iklim tipi genellikle ılıman iklim ve tropikal iklim tipidir. Avustralya’da birçok mevsimin yaşandığını söyleyebiliriz. Avustralya bölgesinde yıllık sıcaklık ortalaması kuzey bölgelerinde 27 derece görülmektedir. Bu oran güney bölgelerinde 13 derece olarak görülmektedir. Yıllık sıcaklık ortalamasının bölgeden bölgeye değiştiği bu ülkede hem kuru hem de ıslak bir havaya sahip olduğunu görmekteyiz. Ülkenin kuzey bölgelerinde sizleri daha soğuk havalar karşılayabilir; ancak aynı zamanda güneye inerseniz daha sıcak bir hava ve muhteşem bir iklimle karşılaşabilirsiniz. Aynı şekilde ülkenin güneyinin soğuk rüzgârlara teslim olmuş dönemlerinde kuzey bölgesi sizleri oldukça rahatlatacaktır. Ocak’la Şubat aylarında Avustralya’nın güney bölgesinde sıcaklık ortalamasının en yüksek olduğu dönemlerdir. Aynı şekilde Aralık ayında kuzey bölgesi en yüksek sıcaklık zamanını yaşamaktadır. Bu nedenlerden dolayı Avustralya uçak bileti ararken dilediğiniz mevsimde, dilediğiniz tarihlerde araştırmalar yapabilir, Avustralya uçak bileti satın alabilirsiniz. Yazla kışı bir arada yaşayan bu ülkeye ziyaret etmeyi unutmayın.

 

 

             Avustralya yüksek yaşam standartlarına sahip bir ülkedir. Sağlık, ulaştırma, eğitim ve öğretim alanlarında geniş yatırımlarda bulunmuştur. Avustralya, diğer ülkelere kıyasla daha çok kentleşmiş bölgelere sahiptir. Teknoloji konusunda da en son gelişmeleri takip etmekte ve bunları yakalamaktadır. Endüstriyel açıdan oldukça başarılı bir seviyededir. Ülkenin ihtiyaçlarını kendi iç kaynaklarından sağlayabilmektedir. Bunun yanında yüksek oranda maden ve gıda ithalatında bulunmaktadır. Dünya’nın en büyük ekonomisine sahip on üçüncü ülkesidir. Avustralya’nın işsizlik oranının yalnızca %5 oranlarında olduğunu söylersek refah düzeyi bakımından ne kadar ileride olduğunu anlamanız için yeterli olacaktır. Yüksek hayat kalitesi bakımından Dünya sıralamasında kendisini dördüncü sırada bulan Avustralya, daha sonra 2010 yılında yapılan Birleşmiş Milletler İnsani Gelişim araştırmalarında kendisini ikinci sırada bulmuştur. Dünya üzerinde yaşanılabilir on şehir listesinde dört şehrini yerleştirmeyi de başarmıştır. Bu şehirler Melbourne, Sydney, Perth ve Adelaide şehirleri yer almaktadır. Sizde bu şehirleri yakından görmek, en refah ülke sıralamalarında ilk satırlarda kendine yer bulan ülkeyi gezmek istiyorsanız kendinize bir Avustralya uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

 

            Avustralya ülkesinde şehrin merkezinde bile denize girebilme imkânınız bulunmaktadır. Avustralya’nın sahillerinin rengi, denizinin temizliği sizleri de büyüleyecektir. Bu ülkede yapılan birçok su aktiviteleriyle eğlencenize eğlence katabilirsiniz. Avustralya’nın eğlencelerine katılmak, şehrin merkezinde denize girmek istiyorsanız en kısa zamanda Avustralya uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

 

Ülkede konuşulan resmi dil İngilizcedir. Bunun yanında yerel lisanlarla da karşılaşabilme imkânınız bulunmaktadır. Para birimi Avustralya dolarıdır. Avustralya’ya geldiğiniz zaman yanınızda üçlü piriz adaptörü getirmeyi unutmamalısınız. Bunun nedeniyse Avustralya prizleri bizim alışık olduğumuz üzere ikili priz olmak yerine üçlü girişlidir. Avustralya uçak bileti alıp orada elektrikle alakalı bir sorun yaşamak istemiyorsanız valizinize uygun adaptörü mutlaka koymalısınız. Avustralya uçak bileti alırken gideceğiniz bölgeye ve eyalete bir bakmakta yarar olacaktır. Avustralya’da altı eyalet bölgesi bulunmaktadır. Bu eyaletler:

 • Victoria
 • Qeensland
 • Tasmania
 • Güney Avustralya
 • Wales
 • New Sount eyaletleri olarak geçmektedir.

               Günümüz Avustralya hakkında verdiğimiz bilgilerin yanında birazda eski Avustralya hakkında bilgi sahibi olalım. Bugünkü Avustralya’nın geçmişteki izlerine bir göz atmak, tarihini öğrenmek, gezdiğiniz şehirlerin geçmişleri hakkında bilgi sahibi olmak Avustralya gezinize daha çok anlamlı kılacaktır. Avustralya uçak bileti almadan önce bu bilgilere sahip olabilir ve tanıdığınız bir yeni ülke olarak gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

               Avustralya’da yaşamış olan ilk insanların tarihi 42.000’le 48.000 yıl öncesine kadar dayanabilmektedir. Bölgede insan yerleşiminin bu kadar eskiye dayanması kişiyi Avustralya uçak bileti rezervasyonu yaptırmaya itmektedir. Avustralya bölgesinde ilk insan olma özelliğine sahip bu insanlar Avustralya aborijinlerinin ataları olmaktadırlar. Avustralya’nın aborijin yerlileri doğaya saygılı bir topluluktur. Dinlerinde doğaya olan saygılarını belirgin bir biçimde göstermektedirler.  Avustralya’nın bulunuşu tesadüfi gerçekleşmiştir. 1769 yılında Yeni Zelanda’ya yapılan bir yolculuk sırasında James Cook tarafından keşfedilmiştir. Daha sonra günümüzde Sydney denilen bölgede bin kadar kadın, erkek ve çocuk Arthur Pihilip tarafında Avustralya’ya yerleştirilmiştir. Tarih olarak 26 Ocak’a denk gelmektedir ve her sene ülkede Avustralya günü olarak kutlanılmaktadır.

 

 

             Avustralya bölgesinde insandan çok kanguru yaşamaktadır. Nüfusun %80’lik kısmı kıyı şeritlerinde yaşamaktadır. Kanguru etini Avustralya’nın neredeyse tüm süpermarketlerinde bulabilirsiniz. Avustralya’da hiç tavşan yoktu. Bu nedenle 1859 yıllarında ülkeye yirmi adet tavşan getirildi. Bu sayı on yıl içerisinde iki milyona ulaştı. Avustralya’da birçok farklı tür yaşamaktadır. O kadarki ülkede bulunan türlerin %75’i daha henüz keşfedilmemiştir. Avustralya’da bulunan Hayalkırıklığı Dağı’nın bu ismi alması da, dağı keşfeden insanlar tarafından beklentilerinin altında bir manzarayla karşılaşmaları sonucu olmuştur. Dünyanın en büyük hayvan çiftliğine ev sahipliği yapmaktadır. Bu hayvan çiftliğinin büyüklüğü İsrail’den daha geniş olmaktadır. Sırf bu hayvan çiftliğini görmek için bile Avustralya uçak bileti almaya değecektir. Bu ülkenin topraklarının üçte ikisi çöldür. Ancak adanın dört bir yanının suyla çevrili olması, sizlere bu çölleri unutturacaktır. Tam olarak on bin adet plajı bulunmaktadır. Avustralya ülkesi gelişmiş kültür seviyesinin yanında ilginç doğal güzelliklerini de bünyesinde barındırmaktadır. Bu ilginç doğa güzelliklerinin en güzeli ve en farklısı Hillier Gölü’dür. Bu göl tamamen pembe renktedir. Tüm bu ilginç bilgiler ve daha fazlasını görmek için en yakın zamanda Avustralya uçak biletini almanızı tavsiye ederiz.

 

        Avustralya’da festivaller, etkinlikleler, sörf gibi birçok faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Avustralya’ya gitme tarihlerinizi festival tarihlerine uygun olan zamanlara denk getirebilirsiniz. Ocak ayında Australian Science Festival, Mayıs ayında Bells Beach Rip Curl Pro Surf and Music Festival, Nisan ayında Brisbane Festivali sizleri bekliyor olacaktır. Bunların yanında Temmuz ayında Canberra Balloon Fiesta, Mart ayında Gold Coast Airport Marathon, yine Temmuz ayında Gold Coast Bike Week, Eylül ayındaysa Sydney Festival katılabileceğiniz festivaller arasında yer almaktadır.

 

 

           Avustralya’yla Türkiye arasında hiçbir vize antlaşması bulunmamaktadır. Hangi tip pasaporta sahip olursanız olun Avustralya vizesi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Türkiye’den Avustralya’ya gidiş yapabilmek için ülkenin havayolu şirketlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında Asya kökenli havayolu şirketlerinden de Avustralya’ya gidiş sağlayabilirsiniz. Türkiye’den Avustralya’ya direk uçuş bulunmamaktadır. Avustralya’ya gidiş yapabilmek için Asya kökenli havayolu şirketlerinden yararlanmayı tercih ederseniz aktarmalı bir ulaşım sağlamış olursunuz. Türkiye’den Avustralya’ya ulaşım süresi aktarma noktalarına bağlı olarak on sekizle yirmi üç saat arasında değişmektedir. Bu nedenle uçak bileti almadan önce tarih sürenizi iyice ayarlamaları ve buna uygun olarak tatilinizi gerçekleştirmelisiniz. Bu saat süresine ek olarak aktarma sayısına göre Avustralya’ya ulaşımınız otuz iki saati bile bulabilir. Uçak bileti alırken aktarma sayısına ve aktarma noktalarına dikkat ederek tercihlerinizde bulunun.

 

               Korean Air, Philippine Airlines, ASIANA AIRLINES, ETİHAD, Lufthansa, QANTAS, JatAirways havayolu şirketleri sizleri Avustralya’ya ulaştıracaklardır. Bunların yanında Turkish Airlines, Singapure Airlines, KLM, British Airways, QATAR, Air China, China Eastern, Thai, swissair havayolu şirketlerinden de yararlanabilirsiniz.

 

 

 

          Avustralya’nın öne çıkan şehirlerinde tatil yapmak, plajların keyfini çıkarmak ve festivallerinde doyasıya eğlenmek sizlere oldukça iyi gelecektir. Avustralya’nın önemli şehirleri Canberra, Brisbane, Sydney ve Melbourne olarak geçmektedir.

Canberra: Avustralya’nın en büyük yüz ölçümüne sahip şehridir. Gelişmişlik düzeyi bakımından da sekizinci sırada yer almaktadır. Sydney ve Melbourne şehirlerinin arasında yer almaktadır. Mimar Walter Burley Griffin tarafından tasarlanan bu şehir, başkent olmak için inşa edilmiştir. Doğal güzelliklerinin yanında eğitim konusunda oldukça başarılı olan Canberra sizleri de etkisi altına alacaktır. Başkent olmak için tasarlanan bu şehri yakından görmek için sizler de Canberra uçak bileti almalı ve en kısa sürede bu kente gelip güzellikleri içerisinde kaybolmalısınız.

         Şehir yapay göl ve parklar sayesinde iki bölüme ayrılmıştır. Şehrin büyük bölümünde yönetim binaları bulunmaktadır. Diğer bölümünde ise alışveriş ve eğlenceye ayrılmıştır. Oldukça planlı hazırlanan ve konularına göre bölmelere ayrılan şehre gelmek için Canberra uçak bileti almalı ve bu şehre ziyarette bulunmalısınız. Canbera uçak bileti aldıktan sonra, bu şehirde yapılacaklar ve görülmesi gerekenler listesi oluşturmanızı tavsiye ederiz. Görülmesi gereken birçok alanın olduğu bu kentte bir dakika bile sıkılmayacaksınız. Canberra’ya geldikten sonra görmeniz gereken yerler:

 • Avustralya Savaş Anıtı
 • Parlamento Binası
 • Lake Burley Griffin Gölü
 • Old Parliament House 
 • Avustralya Milli Kütüphanesi
 • Royal Australian Mint
 • Telstra Kulesi
 • National Carillon
 • Canberra Glassworks
 • National Film and Sound Archive
 • Parlimentary Triangle
 • Lanyon Homestead
 • Aspen Island
 • Canberra Stadyumu
 • National Convention Centre
 • Reconciliation Place
 • National Workers Memorial
 • Manuka Oval
 • Albert Hall
 • All Saints Church
 • City Hill
 • Glebe Park
 • Boundless Playground

             Tüm bu yerlerin yanında doğayla bütünleşmek isteyen ve farklı aktiviteler arayanlar için Canberra’da yapılacak birçok etkinlik bulunmaktadır. Bu etkinlikler doğa yürüyüşleri, göl ziyaretleri dağ bisikleti sporu ve daha birçok doğayla bütünleşebileceğiniz alanlar vardır.

 • Australian National Botanic Gardens
 • Mount Ainslie
 • Commonwealth Park
 • National Arboretum
 • Tidbinbilla Nature Reserve
 • Black Mountain
 • Weston Park
 • Mount Majura
 • National Rose Gardens
 • Big Splash Waterpark
 • Mount Stromlo
 • Mulligans Flat Nature Reserve
 • Pine Island Reserve
 • Lake Ginninderra
 • Lennox Gardens

             Doğa etkinliklerinin yanında sanat, kültür, sirk, kumarhane ve müze gezileri yapabileceğiniz alanların listesi de şu şekildedir:

 • Avustralya Ulusal Galerisi
 • Questacon
 • National Museum of Australia
 • National Portrait Gallery
 • National Dinosaur Museum
 • Mount Stromlo Observatory
 • Canberra Museum and Gallery
 • Casino Canberra

 

 

Brisbane: Avustralya’nın Queensland eyaletinin başkentidir. Ülkenin de en büyük üçüncü şehridir. Deniz turizmi bakımında büyük bir öneme sahip olan şehir, uzun zaman boyunca bölgenin yerlileri olan Aborijilerin yaşama alanıydı. Brisbane’de denizin, kumun ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilir, bunun yanında sanat ve kültür açlığınızı giderebilirsiniz. Etkileyici mimari yapılarında büyülenebilir ve doğa parklarında tabiatla iç içe olabilirsiniz. Tüm bunları yakından yaşamak istiyorsanız en kısa sürede Brisbane uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

Brisbane’de tek bir saniyede bile sıkılmanızın imkânsız olduğu bir yığın etkinlik, bir sürü görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Brisbane’de sanata, kültüre doymak için gitmeniz gereken yerler:

 • GOMA
 • Queensland Art Gallery,
 • Museum of Brisbane,
 • Brisbane Arts Theatre,
 • Queensland Museum,
 • Queensland Cultural Centre,
 • Queensland Maritime Museum,
 • Brisbane Tramway Museum’dur.

Brishane’de doğayla bütünleşmek, doğa sporlarını yapmak istiyorsanız uğramanız gereken yerler:

 • Lone Pine Koala Sanctuary,
 • Mount Coot-tha,
 • Story Bridge,
 • Roma Street Parkland,
 • City Botanic Gardens,
 • St Helena Island National Park,
 • Mount Glorious,
 • Rocks Riverside Park,
 • Fort Lytton National Park,
 • Brisbane Forest Park’tır.

Eğlence, etkinlik ve alışveriş yapmak istiyorsanız gitmeniz gereken yerler:

 • Queen Street Mall
 • South Bank Parklands
 • Sea World Gold Coast
 • Treasury Casino
 • The Giant Drop’tur.

         Sizlerde tüm bu etkinliklere katılmak, doya doya tatil yaşamak ve şehrin tadını çıkarabilmek için kendinize Brisbane uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

 

Sydney: Ülkenin en ünlü şehridir. Ayrıca Avustralya’nın en eski şehridir. Jackson kıyılarında konumlandırılmıştır. Ülkenin her alanında önemli noktasıdır. Ülke için büyük bir öneme sahip olan bu şehri görebilmek için en kısa sürede Sydney uçak bileti almanızı tavsiye ederiz. Darut kabilesinin merkezi olan Sydney, tarihin tozlu sayfalarından birçok iz barındırmaktadır. Darut kabilesinden izler görmek ve tarihin dokularını yakından görmek istiyorsanız en yakın zamanda Sydney uçak bileti almalısınız. Geçmişte İngiltere’de istenmeyen suçlularını, insanların bünyesinde barındıran Sydney, günümüzde yaşanılabilir şehirleri arasında yerini almaktadır. Bunun yanında en güvenli ülke ve suç oranında en az olan bölgeler arasında yerini korumaktadır. Eski suçluların, günümüzdeyse en anlayışlı insanların bulunduğu bu bölgeye bir ziyarette bulunabilmek için en kısa sürede Sydney uçak bileti rezervasyonunu yaptırabilirsiniz. Sydney uçak bileti alıp ziyaret ettiğiniz zaman;

 • Opera binası Sidney Opera Evi,
 • Mimari açıdan kendisine hayran bıraktıran Sidney Limanı Köprüsü,
 • Her türlü su sporunuzu yapabileceğiniz, heykellere bakabileceğiniz Bondi Plajı, Manly Plajı, Shelly Beach, bronte beach,
 • Gönlünüzce alışveriş yapıp tarihi binanın güzelliklerini çıkartıp sanata doyabileceğiniz The Rocks, Australian National Maritime Museum, Sidney Kulesi, Kraliçe Victoria Binası, Sydney Markets,
 • Hayvanları ziyaret edebileceğiniz Taronga Zoo, Sea Life Sydney Aquarium, Wild Life Sydney,
 • Ziyaret edebileceğiniz limanlardan Port Jackson,
 • Doğayla bütünleşebileceğiniz Royal Botanic Garden, Chinese Garden of Friendship, Government House, görmeniz gereken yerler arasında yerini almaktadır.

 

 

Melbourne: Avustralya’nın en kalabalık ikinci şehridir. Victoria eyaletinin de başkentidir. Dünya’da en iyi yaşam koşullarına sahip listesinde ilk sırayı kapmıştır. Böyle bir birinciliğe sahip kenti yakından görmek için Melbourne uçak bileti rezervasyonunu en kısa sürede yapabilirsiniz. Bunun yanında güney yarım kürede olimpiyatlarına ev sahipliği yapan ilk şehirdir.

Doğanın mükemmelliğinin örnekleri niteliğinde olan bahçelerinde gezebilmek ve hayvanları görebilmek için;

 • Royal Botanic Gardens,
 • Sea Life Melbourne Aquarium,
 • Melbourne Star,
 • Werribee Open Range Zoo,
 • Healesville Sanctuary,
 • Eureka Tower,
 • Dandenong,
 • Birrarung Marr,
 • Dandenong Ranges National Park noktalarına bir ziyarette bulunun.

Doğa ve hayvanların arasından çıkıp müzeleri, tarihi binaları, sanatsal alanları görebilmek için;

 • Federasyon Meydanı,
 • Queen Victoria Market,
 • National Gallery of Victoria,
 • Shrine of Remembrance,
 • Flinders Caddesi İstasyonu,
 • Melbourne Cricket Ground,
 • National Sports Museum,
 • Scienceworks,
 • Australian Centre for the Moving Image,
 • The Arts Centre,
 • Melbourne Museum,
 • Polly Woodside alanlarına ve daha birçok yere gidebilirsiniz.

Eğlence, alışveriş içinse;

 • Crown Casino and Entertainment Complex,
 • Melbourne Central Shopping Centre,
 • Luna Park,
 • Collins Street,
 • Rod  Laver Arena,
 • Chapel Street,
 • Brunswick Street bölgelerine ve mekânlarına uğramanızı tavsiye ederiz.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X