11959
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Zanzibar Uçak Bileti

Ankara-Zanzibar

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 7784 Km

Ankara-Zanzibar

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 19 Saat 50 Dakika

Ankara ve Zanzibar Adası arası toplam 7.784 kilometredir. Ankara ve Zanzibar Adası arasındaki havayolu ulaşımının aktarmalı olarak toplam süresi 19 saat 50 dakikadır.

Ankara’dan Zanzibar Adası’na doğrudan uçuş seferi düzenleyen havayolu firması bulunmamaktadır bu sebeple Ankara’dan Zanzibar Adası’na aktarmalı uçuş seferleriyle ulaşmak mümkündür. En uygun Ankara Zanzibar uçak bileti satışını yapan havayolu firmalarından bir tanesi Qatar Airways firmasıdır. Qatar Airways firmasıyla Katar Havalimanı aktarmalı olarak Zanzibar Adası’na ulaşılabilmektedir. Qatar Airways firması dışındaki firmalar Zanzibar’a ortak uçuş seferleri düzenlenmektedir. Türk Hava Yolları (THY), Precision Air, Onur Air ve Pegasus Havayolları firmalarının ortak düzenlediği uçuş seferleri arasından, Zanzibar Adası’na gitmek için en ucuz Ankara Zanzibar uçak bileti temin edebilirsiniz.

Ankara Zanzibar Uçak Bileti

Zanzibar Adası, Afrika Kıtası’nın doğu kısmında yer alan Tanzanya’ya bağlı iki adadan oluşan ve özerk yönetilen bir bölgedir. Pembe Adası ve Zanzibar Adası olmak üzere iki adadan oluşan bu bölgenin başkenti Stone Town’dır. Queen gurubunun solisti Freddie Mercury’nin doğum yeri olması ile de ünlü bir yer olan Zanzibar Adası’nda toplam 1 milyon 70 bin kişi yaşamaktadır. Zanzibar Adası’nın ekonomik geliri turizm sektörü ve baharat ithalatından meydana gelmektedir.

Zanzibar Havalimanı, Zanzibar Adası’nın tek havaalanıdır. Zanzibar Adası’nın 5 kilometre güneyinde bulunan Zanzibar Havalimanı’nın resmi adı Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı’dır. Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı Orta Doğu, Doğu Afrika ve Avrupa arasındaki uçuş seferlerinde kullanılabilmektedir. Daha önce Kisauni Havalimanı olarak bilinen havaalanının adı 2010 yılında, adanın ilk cumhurbaşkanı olan Abeid Amani Karume’nin şerefine Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Eski ve yeni olmak üzere 2 adet terminal binasından oluşmaktadır. Havalimanı’nında faaliyet gösteren havayolu firmaları arasında; Qatar Airways, Ethiopian Airlines, Condor Airlines, flydubai ve Oman Air firmaları yer almaktadır. Türkiye’den düzenlenen aktarmalı uçuşlarda Türk Hava Yolları (THY), Pegasus Havayolları, Onur Air ve Precision Air firmaları da etkin biçimde rol almaktadırlar.

Ankara Zanzibar Uçak Bileti Uçak İçi

Zanzibar Adası’nda ulaşım altyapısı gelişmemiştir bu nedenle Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı’ndan Zanzibar Adası’nın merkezine ulaşmak oldukça zordur. Abeid Amani Karume Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek ulaşım seçenekleri arasında çok sık aralıklarla hareket etmemekle birlikte servisler, özel minibüs, limuzin, taksi veya dala dala ismindeki dolmuşlar yer almaktadır. Dala dala isimli dolmuşlarla ulaşım ücreti ortalama 40 $ ila 45 $ arasında değişmektedir. Ayrıca havaalanı önünden hareket eden taksiler konusunda dikkatli olunmalıdır. Taksi şoförleri yerlilere ve turistlere farklı fiyatlar vermektedirler bu nedenle taksi şoförleriyle pazarlık yapılmalıdır.

Zanzibar Adası’na seyahat edecek kişilerin tercih edebileceği oteller arasında; Zanzi Resort, Chumbe Island Coral Park, Dongwe Club, Baraza Resort & Spa, Next Paradise Boutique Resort ve Emerson Spice yer almaktadır.

Zanzibar Adası’nın yerel lezzetlerinin tadılabileceği işletmeler arasında; Zanzibar Coffee House Cafe, Emerson Spice, Tea House Restaurant, House of Spices, Mr Kahawa ve The Silk Route yer almaktadır.

Zanzibar şehir merkezi olarak geçen Stone Town Unesco Dünya mirası listesinde yer almaktadır. Zanzibar tarihinde her döneminde farklı bir ülkenin sömürgesi altında kalmış geçmişi uzun yıllara dayanan bir ülkedir. Denizi Mauritius, Şeyseller gibi ada topluluklarıyla aynı bölgede bulunmasına da bağlı olarak eşsiz güzellikler barındırır. Zanzibar Prison adası görmeniz gereken bu güzelliklerden biridir. Ada üzerinde yaşayan dev kaplumbağalar ikram ettiğiniz yiyecekleri elinizden yiyebilecekleri gibi onları sevmenize de izin verecektir. Bu bölgede bulunan kaplumbağalar dünyanın en büyük kaplumbağa türleri arasında yer almaktadır. Prison adası denmesinin sebebi eskiden bu adada hükümlülerin kalmasından kaynaklanmaktadır. Şehir merkezine yakın kelebek serası ilginç bir deneyim yaşamanızı sağlayabilir. Benzerlerine oranla çok büyük olmayan serada Zanzibar’a özgü canlı kelebekleri görebilirsiniz. Zanzibar’da dünyada eşi olmayan Kırmızı Colombus maymunlarını Jozani Ormanında Mangrove Ağaçları üzerinde seyredebilirsiniz. Eşsiz doğası tropikal meyveleri, birbirinden lezzetli deniz ürünleriyle Zanzibar tatiliniz size unutulmaz anılar yaşatacaktır.

Ankara Zanzibar Uçak Bileti Deniz

Başkent oluşu ve konumu itibariyle diplomasi şehri olan Ankara’nın toplam nüfusu 2015 yılı sayımı verilerine göre 5 milyon 270 bindir. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. Şehri olan ve aynı zamanda Türkiye’nin başkenti olan Ankara,  Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Tarım sektörünün de büyük bir alanı kapladığı Ankara’nın ekonomik etkinliklerinin çoğunluğu sanayi sektörüne ve ticaret sektörüne dayanmaktadır.

Kent merkezine 28 kilometre uzaklıkta olan Ankara Esenboğa Havalimanı, uluslararası bir havaalanı olarak, dış hatlar trafiğine de açıktır. Ankara Esenboğa Havalimanı’nın dış hatlar trafiğinde faaliyet gösteren havayolu firmaları arasında ise Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları (THY), Mahan Air, Azerbaijan Airlines, Anadolujet, Zagros Air, Qatar Airways ve Turkmenistan Airlines firmaları yer almaktadır. Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçelerinin yakınlarında konumlanan Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara’nın sivil kategorideki tek havaalanıdır. Zengin ve ferah bir havayolu seyahati vaat eden Ankara Esenboğa Havalimanı’nın asma katında yiyecek alanı ve diğer alanlarında D&R mağazası, hediyelik eşya mağazaları, kablosuz internet, emanet eşya bölümü, otopark, rent a car ofisleri ve daha birçok hizmet bulunmaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı içerisinde Caffe Nero, Starbucks, Restro Eat’n Fly, Burger King, Sbarro, Bomonto Brasserie gibi birçok tanınmış ve kaliteli işletme de yer almaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşımda HAVAŞ servisleri kullanılabilmektedir. HAVAŞ servisleri Ankara’nın Ulus ilçesinden hareket etmekte olup, Ankara’nın birçok bölgesinden gelen belediye otobüsleri de HAVAŞ otobüslerinin bulunduğu istikametten geçmektedir.  HAVAŞ servislerinin saatleri, uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre düzenlenmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı’na belediye otobüsleriyle de ulaşmak mümkündür. Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali AŞTİ’den 442 numaralı hat otobüsüyle de havaalanına ulaşılabilmektedir. Toplu taşıma ulaşımının yanı sıra taksilerle ve kiralık veya özel araçlarla da Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşılabilmektedir. Ayrıca, Çubuk ve Ulus arasında hizmet veren özel otobüslerle de Büğdüz Kavşağı’ndan havaalanına aktarmalı olarak gidilebilmektedir. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X