6433
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Valencia Uçak Bileti

Ankara-Valencia

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 2838.90 Kilometre

Ankara-Valencia

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 3 Saat 46 Dakika

Ankara’dan İspanya’nın özerk bölgesi Valencia’ya gitmek için en uygun Ankara Valencia uçak bileti için doğru yerdesiniz. Manises Havalimanı, Valencia’ya 8 km uzaklıktadır. 1 tane pisti ve terminali olan havalimanından her gün 15 Avrupa ülkesine uçuşlar yapılmaktadır. Valencia Havalimanından şehir merkezine gitmek için metro, otobüs ya da taksi kullanılabilir. Şehir merkezine metroyla gitmek isterseniz havalimanından 3,90 Euro ödeyerek 5 no’lu metroya binebilirsiniz. Taksiyle gitmek isteyenler 20 Euro civarında bir ücret ödemek durumundadırlar. Otobüs kullanmak isteyenler, havalimanı çıkışında bulunan otobüs duraklarından her 20 dakikada bir kalkan otobüslerle 1,25 Euro ödeyerek şehir merkezine gidebilirler. Otobüs yolculuğu yaklaşık 40 - 45 dakika sürmektedir. Bunların dışında havalimanından araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşabilir ve Valencia’yı gezebilirsiniz.

 

 

Valencia, her köşesine otobüsle gidebileceğiniz bir şehirdir. Valencia’nın eski şehrindeki kısa mesafeleri yürüyerek gezebilir, uzun mesafeler için otobüs ve metroyu kullanabilirsiniz. Otobüs ve metro sistemi oldukça gelişmiş olan Valencia’da hafta içi 04:00’ten 22:30’a kadar, hafta sonu ise 04:00’ten 03:30’a kadar otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayrıca Valencia’yı hafta içi gece gezmek isteyenler için gece otobüsü hizmeti de bulunmaktadır. Valencia’yı toplu taşıma araçlarıyla gezmek isteyenlere Havalimanında bulunan Turist Bilgi Ofisinden VLC-Turist Kart satın almaları tavsiye olunur. 24 saatlik olanı 13,5 Euro, 48 saatlik olanı 18 Euro, 72 saatlik olanı 22,50 Euro olan kart ile şehirdeki toplu taşıma araçlarına ücretsiz binilebilmektedir. Aileler için Valencia Aile Kartı da bulunmaktadır. VLC-Turist Kart ile otobüs ve metrolara ücretsiz binmenin haricinde bazı müzeleri de ücretsiz gezebilirsiniz. Ayrıca bazı mağaza ve restoranlar VLC karta indirim uygulamaktadır.Kullanabileceğiniz bir başka seyahat kartı da Bono Seyahat Kartıdır. Otobüs ve metrolarda 10 kez kullanabileceğiniz kartın fiyatı 7.20 Euro’dur.

 

 

Valencia’yı gezmek için kullanacağınız araçlardan biri de bisiklettir. Valencia’da yüzlerce bisiklet durağıyla hizmet veren Valenbisi sistemi, birbirinden 3 dakika uzaktaki bisiklet duraklarıyla 24 saat hizmetinizde. Herhangi bir duraktan aldığınız bisikleti 30 dakika kullanıp yine herhangi bir bisiklet durağına bırakıyorsunuz. Gecikme olursa, örneğin bisiklet durağı doluysa 3 dakika uzaktaki bir başka bisiklet durağına gidebilirsiniz. İlk yarım saatlik gecikme ücretsizdir ama sonraki her 1 saatlik gecikmede 1 Euro ceza kesilmektedir. Valenbisi’den 7 günlük sınırsız bisiklet kullanımı 14 Euro’dur. Eğer öğrenciyseniz Valenbisi’nin 1 yıllık abonelik hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 

 

Valencia’dan Madrid ve Barcelona gibi İspanya’nın diğer şehirlerine gitmek isterseniz treni kullanabilirsiniz. 3 saatlik bir hızlı tren yolculuğuyla Valencia’dan Madrid ve Barcelona’ya gidebilirsiniz. Ücret 40 Euro’dur. Normal banliyö treniyle gitmek isterseniz yolculuk ortalama 5 saat sürecektir ve bilet fiyatı 28,10 Euro’dur. Valencia’dan Madrid ve Barcelona gibi şehirlere otobüsle de gidebilirsiniz. Otobüs bileti fiyatları 85 - 121 TL arasında değişmektedir.

 

 

Ankara şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunan ve 1955 yılından beri faaliyette olan Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkiye’de iç ve dış hat uçuşların birlikte gerçekleştirildiği ilk havaalanıdır. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yurt dışındaki 14 ülkenin 25 noktasına dış hat uçuşları, yurt içinde ise 35 noktaya iç hat uçuşları gerçekleştirilmektedir. Ankara’nın merkezi Kızılay’dan kalkan 442 no’lu belediye otobüsüyle Kızılay - AŞTİ - Havalimanı güzergahı üzerinden havaalanı ulaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Ankara şehir merkezine uzak bir yerleşim bölgesi ya da şehir dışından geliyorsanız AŞTİ’ye uğrayan 442 no’lu belediye otobüsü sayesinde kolaylıkla Esenboğa Havalimanına ulaşabilirsiniz. Hafta boyunca 06:00 - 23:20 saatleri arasında hizmet veren 442 no’lu otobüs, her yirmi dakikada bir kalkmaktadır. BelkoAir otobüsleri her yarım saatte bir AŞTİ gelen yolcu katından hareketle Kızılay Gama İş Merkezi önü, Tren Garı karşısında bulunan Arena Stadı F kapısı önü ve Atatürk Kültür Merkezi önünden yolcularını alarak Esenboğa Havaalanı İç ve Dış Hatlar girişinde bırakmaktadır. Yaklaşık 80 dakika süren yolculuk, trafik yoğunluğuna göre daha uzun ya da daha kısa da sürebilmektedir. BelkoAir otobüsleriyle rahat ve konforlu yolculuğun ücreti KDV dahil 10 TL’dir.

 

 

Esenboğa Havalimanına taksiyle de ulaşabilirsiniz. Yolculuk süresi ve fiyatlar, taksiye bindiğiniz yere göre değişkenlik gösterecektir. Örneğin şehir merkezinden bindiğiniz taksiyle havalimanına giderseniz bu yolculuk yaklaşık 100 TL tutacaktır. Merkezden uzaklaştıkça taksiye ödeyeceğiniz fiyat da artacaktır. Havalimanına gitmek için taksiye binmeden önce tahmini fiyatları sorabilirsiniz. Özel aracınızda Esenboğa Havalimanına giderseniz yolculuğunuz süresince aracınızı otoparka bırakabilirsiniz. Kapalı otoparktan uygun ücretlerle yararlanmak için otoparka girişte aldığınız biletle birlikte A Blok 5. katta bulunan Otopark Abone Merkezine kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 2 günlük kapalı otopark ücreti 78 TL, 3 günlük 117 TL iken kısa süreli aboneliklerde yararlanabileceğiniz 4 günlük otopark ücreti 83 TL, 7 günlük 126,50 TL, 15 günlük otopark ücreti ise 177,50 liradır.

 

 

Esenboğa Havalimanında Vale hizmeti de bulunmaktadır. Esenboğa Havalimanına özel transfer şirketlerinin araçlarıyla da gidebilirsiniz. Bineceğiniz araç, kişi sayısı ve araca Ankara’nın neresinden bindiğinize göre değişecek olan fiyatlar için transfer şirketleriyle görüşebilirsiniz. Yurt dışı uçuşlar için 2 saat öncesinden, yurt içi uçuşlar içinse 1 saat öncesinden havalimanında bulunmanız gerekmektedir. Özel transfer şirketine sizi almalarını istediğiniz yeri ve saati belirtirken uçuş saatinizi, yol durumunu ve uçuş öncesi hazırlık süresini göz önünde bulundurmalısınız. Esenboğa Havalimanı yolu başkent Ankara’nın protokol yolu ve alternatifsiz bir yol olduğu için trafiğin kesilebileceği, kısa süreli durabileceği, her zaman yoğun trafik olduğu hesaplanmalı ve yola erken çıkılmalıdır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X