Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Tuvalu Uçak bileti

Ankara-Funafuti Atol

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 15066 Kilometre

Ankara-Funafuti Atol

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 18 Saat 21 Dakika

Ankara, Türkiye’nin başkenti olan şehirdir. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan karasal iklim etkisi altında olan Ankara’nın denize kıyısı bulunmamaktadır. Türkiye’nin coğrafi profiline göre önemli bir noktasında yer alan Ankara, diplomasi açısından da Türkiye’nin önemli bir şehridir. Bünyesinde bulunan birçok üniversite nedeniyle öğrenci nüfusunun, toplam nüfusun önemli bir bölümünü oluşturduğu Ankara’nın toplam nüfusu, 2015 yılı sayımı verilerine göre 5 milyon 270 bin kişidir. Karayolu ve havayolu ulaşımında Türkiye içerisindeki önemli bir kavşak olan Ankara’nın toplam yüzölçümü 24.521 km2’dir. Ankara’nın iki adet havaalanı bulunmasına rağmen Ankara’nın şehirlerarası ve uluslararası alanda kullanılabilen tek havaalanı Ankara Esenboğa Havalimanı’dır. Ankara’nın Çubuk ilçesi ve Akyurt ilçesi sınırları içerisinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı, Çubuk ilçesi ve Akyurt ilçesi ortasında yer alan Çubuk Ovası bölgesinde kuruludur. Sivil kategoride ve uluslararası kategoride hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin havayolu ulaşımında önemli bir kavşak görevi görürken, bununla birlikte uluslararası uçuş trafiğinde de oldukça önemli bir konumdadır. Yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en büyük dördüncü havaalanı unvanını taşıyan Ankara Esenboğa Havalimanı’nın işletmesini TAV Havalimanları şirketi yapmaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’nın iç hatlar uçuş trafiğinde ve dış hatlar uçuş trafiğinde faaliyet gösteren bazı havayolu şirketleri arasında Türk Hava Yolları (THY), Pegasus Havayolları ve Anadolujet firmaları yer almaktadır.

 

 

Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika, Akyurt ilçesine yaklaşık 15 dakika, Çubuk ilçesine ise yaklaşık 25 dakika uzaklıkta olan Ankara Esenboğa Havalimanı’na şehir merkezinden, Akyurt ilçesinden ve Çubuk ilçesinden birçok ulaşım seçeneğiyle ulaşmak mümkündür. Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşımda kullanılan ulaşım seçenekleri arasında Belko Air firmasının otobüsleri, HAVAŞ firmasının servisleri, Ankara Belediyesi’nin EGO otobüsleri kullanılabilmektedir. Bu ulaşım seçeneklerinin dışında Akyurt ve Çubuk ilçelerinden aktarma yapılarak da Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşılabilmektedir. 90 adet taksiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na hizmet veren taksi trafiği kullanılarak, Çubuk ilçesinden veya Akyurt ilçesinden yaklaşık 35 TL ücret karşılığında Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşılabilmektedir. Ayrıca şehir merkezinden de taksilerle, kiralık veya özel araçlarla Ankara Esenboğa Havalimanı’nın iç hatlar veya dış hatlar terminaline gidilebilmektedir.

 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Funafuti Uluslararası Havalimanı’na doğrudan uçuş seferleri düzenleyen ve en uygun Ankara Tuvalu uçak bileti satışı yapan herhangi bir havayolu şirketi bulunmamaktadır. En uygun Ankara Tuvalu uçak bileti satışının yapılmamasından dolayı Ankara’dan ve Türkiye’nin diğer bölgelerinden Tuvalu’ya doğrudan ulaşmak mümkün değildir ve Tuvalu’ya ulaşabilmek için en az iki aktarma olmak üzere sadece aktarmalı seferler kullanılabilmektedir. Ankara’dan Tuvalu’ya en uygun Ankara Tuvalu uçak bileti ni bulabileceğiniz aktarmalı uçuş seferlerinden birincisinde Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Doha Havalimanı’na (Katar), Doha Havalimanı’ndan Nadi Havalimanı’na (Fiji) ve Nadi Havalimanı’ndan da Funafuti Uluslararası Havalimanı’na; ikincisinde Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Los Angeles Havalimanı’na, Los Angeles Havalimanı’ndan Nadi Havalimanı’na ve Nadi Havalimanı’ndan da Funafuti Uluslararası Havalimanı’na; üçüncüsünde Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Dubai Havalimanı’na, Dubai Havalimanı’ndan Nadi Havalimanı’na ve Nadi Havalimanı’ndan da Funafuti Uluslararası Havalimanı’na; dördüncüsünde de Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Singapur Havalimanı’na, Singapur Havalimanı’ndan Nadi Havalimanı’na ve Nadi Havalimanı’ndan da Funafuti Uluslararası Havalimanı’na ulaşılmaktadır. Bu aktarmalı uçuş rotasyonları dışında en uygun Ankara Tuvalu uçak bileti ni temin edebileceğiniz başka aktarmalı uçuş rotasyonları da bulunmaktadır fakat bu rotasyonlar, Tuvalu’ya gerçekleştirilecek olan seyahatte en çok tercih edilen aktarmalı uçuş rotasyonlarıdır.

 

 

Tuvalu, Büyük Okyanus’ta yer alan ve dokuz adet mercan adasının bir araya gelmesiyle meydana gelen bir Polinezya ülkesidir. Hawaii ve Avustralya arasında yer alan Tuvalu’nun komşuları arasında Fiji Adaları, Samoa Bağımsız Devleti ve Kiribati Cumhuriyeti yer almaktadır. Dünya genelinde nüfusu bakımından Nauru, Monako ve Vatikan’dan sonra en küçük ülke olan Tuvalu aynı zamanda Birleşmiş Milletler kuruluşuna en az nüfusla üye olan ülkedir. Tuvalu’nun başkenti Fongafale, resmi dilleri Tuvalyanca ve İngilizce, resmi para birimi ise Tuvalu Doları’dır.Tuvalu’nun havayolu ulaşımında kullanılan tek havaalanı Funafuti International Airport (Funafuti Uluslararası Havalimanı)’dır.Ankara ve Tuvalu arasında gerçekleşecek olan seyahatin çıkış noktası olan Funafuti Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabilmek için sadece taksiler kullanılabilmektedir.Tuvalu’da tercih edilebilecek oteller arasında; Filamona Guesthouse Funafuti, Hideaway Guesthouse Funafuti, Fale Tolu Motel, Drum Guesthouse, Afelita Bed & Breakfast, Wamasiri Lodge ve Vaiaku Lagi Hotel yer almaktadır.Tuvalu’nun mutfağını oluşturan iki ana madde bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Hindistan cevizi, bir diğeri de deniz ürünleridir. Tuvalu mutfağında yaygın olarak Çin mutfağının gelenekleri kullanılmaktadır. Ayrıca tropik meyveler de Tuvalu mutfağının içerisinde daimi olarak yer alan lezzetler olarak tüketilmektedir. Tuvalu’da tercih edilebilecek kafe ve restoranlar arasında sadece 3 T’s Funafuti işletmesi yer almaktadır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X