9358
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Thassos Uçak Bileti

Ankara-Thassos

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 699.41 Kilometre

Ankara-Thassos

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 1 Saat 25 Dakika

Özellikle Yunanistan ile siyasi ilişkilerin düzelmesinden sonra Türk seyahat severlerin yoğun ilgi gösterdiği Yunan Adaları arasında, yeni keşfedilen Thassos Adası Kuzey Ege’de Nestos Nehri deltasının açıklarında bulunan ve Yunanistan’dan Thassos Boğazı ile ayrılan bir adadır. Osmanlı dönemindeki adıyla Taşöz Adası, 379 km2. olan yüzölçümü ve 102 km. sahil şeridi ile Yunanistan’ın Kavala şehrine bağlıdır. Limenas, Limeneria ve Pathos adanın sahil kenarında bulunan üç önemli merkezidir. Thassos’un en önemli özelliği ise; Ege’de bulunan diğer Yunan Adalarının aksine çok yeşil bir ada olması ve adanın yeşilliği ile denizin maviliğinin plajlarda muhteşem görüntüler oluşturmasıdır. Adada araç ile ulaşabileceğiniz sayısı 80 e yakın doğal plaj bulunur. M.Ö. 7.yy.da Thassos’da bulunan altın ve gümüş madenlerini işlemek için adaya gelen Yunanlar, tarihte adaya ilk yerleşen ulustur. Türkiye’ye çok yakın bir ada olan Thassos Adasında önce Roma, sonra Bizans ve Latin İmparatorlukları, en son da 1455-1912 yılları arasında  Osmanlı İmparatorluğu egemenliği yaşanmıştır. Adada yapılan kazılarda ortaya çıkan Theoroslar Geçidinin en önemli sunak başları ve kabartmaları ise bugün Louvre Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Thassos Adası sakinliği, lezzetli yemekleri ve doğal plajları ile önemli turizm merkezlerinden birisidir. Türkiye Cumhuriyetinin başkenti ve 6 milyonu geçen nüfusu ile İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. şehri olan Ankara, coğrafi olarak İç Anadolu’nun merkezinde bulunan şehirdir. Çok fazla turistik özelliği olmayan Ankara, başkent olmasının yanı sıra Türk siyasetinin de merkezidir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde küçük bir kasaba olan Ankara, 1923 yılında cumhuriyetin yeni başkenti olarak ilan edilmesinden sonra hızla gelişmiştir ve nüfusu Türkiye nüfus oranının iki katı hızıyla artmıştır. 1984 yılında İstanbul ve İzmir ile birlikte belediye sınırları genişletilerek Büyükşehir Belediyesi olan Ankara’da bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Ankara’dan Yunan Adası Thassos’a en uygun Ankara-Thassos uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı olacaktır. En uygun Ankara-Thassos uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Thassos Adasına feribot ile ulaşabileceğiniz Kavala Megas Alexandros Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz, uçuşunuzun aktarma saatine bağlı olarak değişecektir. Türk Hava Yolları ve Lufthansa Airlines Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan iki aktarma ile German Wings ise Köln üzerinden tek aktarma ile Kavala Megas Alexandros Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Thassos uçak bileti fiyatlarının tek aktarmalı German Wings uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

Başkent Ankara’da şehir merkezine 28 km. uzaklıkta Çubuk ilçesinde bulunan Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara ve çevresine hizmet veren tek uluslararası havalimanıdır. İç ve dış hat terminalleri bir arada buluna ilk havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’nın inşaatına 1951 yılında başlanmış ve 1955 yılında hizmete açılmıştır. 2015 yılında açıklanan rakamlara göre 12 milyonu aşan yıllık yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin 4. büyük havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanında yeni terminal planlanan süreden bir yıl önce, 2006 yılında hizmete girmiştir. Ankara Esenboğa Havalimanının uluslararası güvenlik kodu son yapılan revizyonlarla birlikte en yüksek kod olan CAT III’e yükselmiştir. Buna göre her türlü hava koşulunda Ankara Esenboğa Havalimanında uçaklar iniş-kalkış yapabilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM durakları üzerinden, 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise yaklaşık 10 dakikadır.

 

 

Thessos Adasına feribot ile ulaşmak için kullanacağınız Kavala Megas Alexandros Havalimanı, 1952 yılında Amygdaleonas kasabası yakınlarında Yunan Hava Kuvvetlerinin kullanımı amacıyla askeri havalimanı olarak hizmete açılmıştır. Kavala şehir merkezine 30 km. uzaklıkta bulunan havalimanı, 1981 yılında Chrysoupoli kasabası yakınlarına taşınarak sivil havacılık faaliyetlerinde kullanılmaya başlanmıştır. 1987 yılından beri ise Kavala Havalimanı uluslararası uçuşlara açılmıştır. Yaz aylarında Kavala Havalimanına 11 km. uzaklıkta bulunan Kavala Keramoti Feribot İskelesinden, Thassos Adasına günde 2 kez, 07.15 ve 12.15 saatlerinde feribot seferi düzenlenmektedir. 45 dakika süren yolculuk sonunda 5 euro ücret karşılığında, Thassos Limenas iskelesine ulaşmanız mümkündür. Kavala Feribot İskelesine ise, havalimanından bineceğiniz taksi ile ulaşabilirsiniz.

 

 

En uygun Ankara-Thassos uçak bileti ile ulaştığınız Thassos Adası, popüler Yunan adaları içinde en uygun fiyatlı adalardan birisidir. Adada her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulunur, ancak adanın konaklama kapasitesi sınırlı olduğundan mutlaka önceden rezervasyon yapmanız gereklidir. Bozulmamış doğal plajları, yemyeşil doğası ve çok temiz denizi ile cennet güzelliğinde bir tatil adası olan Thassos’da her koyda sadece tek bir cafe dışında hiç bir yerleşim bulunmamaktadır. Aliki, Psili Ammos, Paradise Beach, Kynira, Glifoneri, Makryammosi Skala Pachis, Skala Prinos ve Skala Marion Thassos Adasının en popüler plajlarıdır. Sliara ise karayolu ile ulaşımı olmayan, denizden tekne ile ulaşabileceğiniz bir plajdır. Ancak Sliara koyunda denizin rengi Maldivlerdeki denize benzer güzelliktedir. Golden Beach, dalgalı denizi ve sörf yapmayı sevenler için uygundur. Merkezdeki Limenas plajı ise şehir merkezinde kalıyorsanız yürüyerek gideceğiniz bir plajdır. Thassos adası balıkçılık ve turizm ile geçimini sağlamaktadır. Dolayısıyla adada tavsiye edilen yemekler arasında deniz ürünleri en başta gelir. Kızarmış midye, ıstakoz, ahtapot, karides, hamsi, sardalye, dağ köylerinde yetişmiş oğlak ve kuzu çevirme, mücver, musakka ve dolma gibi mezeler, yerli şaraplar ve ouzo adada Türkiye’deki pek çok tatil merkezinden çok daha uygun fiyata bulabileceğiniz lezzetlerdir.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X