15940
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Tahiti Uçak Bileti

Ankara-Tahiti

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 17537 Kilometre

Ankara-Tahiti

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 21 Saat 22 Dakika

Pasifik Okyanusunda, Fransız Polinezyası Adalarının en büyüğü olan Tahiti Adası, Fransa tarafından “denizaşırı ülke” olarak da adlandırılan bir Fransız sömürge adasıdır. Societe Takım Adaları içinde, Güney Pasifik Okyanusunun merkezinde bulunan Tahiti Adası büyük kuzey bölümü olan Tahiti Nui ve daha küçük bir kesimi olan Tahiti Iti olarak iki kısma ayrılmıştır. Volkanik bir ada olan Tahiti’nin etrafı ise mercan resifleri ve yüksek dağlarla çevrilidir. Adanın en yüksek tepesi 2241 mt. ile Orohena Dağıdır. Ortalama 200.000 kişinin yaşadığı ada, Fransız Polinezyasının aynı zamanda en kalabalık adasıdır ve toplam nüfusun %70 ini oluşturur. Tahiti’nin başkeni, adanın kuzeybatısında bulunan Papeete’dir. 1045 km2. büyüklüğündeki adanın iki ucu arasındaki uzaklık ise 45 km.dir. Adaya ilk gelenler M.Ö.200 yılında Güneydoğu Asya’dan gelen yerli halktır. 1769 yılında Tahiti’ye ulaşan ünlü gezgin kaptan James Cook, hem adayı keşfetmiş hem de sonrasında misyonerlerin gelmesine neden olmuştur. Halkı Hristiyan olan Tahiti adasında bugün en önemli geçim kaynağı ise turizmdir. Türkiye’nin 81 şehri arasında 6 milyonu aşan nüfusu ile İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. şehri olan Ankara, aynı zamanda 1923 yılında cumhuriyetin ilanı ile birlikte başkent olan şehirdir. Coğrafi olarak da Anadolu’nun merkezinde, İç Anadolu’da bulunan Ankara, 1.Dünya Savaşından sonra Türkiye’nin bağımsızlığı için verilen Kurtuluş Savaşının merkezidir. Başkent olmadan önce tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan şehir, başkent olarak ilan edilmesinden sonra hızla gelişmiştir. İlk yerleşimin 10.000 yıl öncesine kadar uzandığı Ankara’da bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Çok fazla turistik olmayan Ankara’da bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Ankara’dan Tahiti’ye en uygun Ankara-Tahiti uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı olacaktır. En uygun Ankara-Tahiti uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Tahiti Fa’a’a Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz, uçuşunuz aktarmalı olarak yapılabileceği için aktarma saatine bağlı olarak değişecektir. Türk Hava Yolları Ankara Esenboğa Havalimanından iki veya üç aktarmalı olarak Ankara Esenboğa Uluslararası havalimanından Tahiti Fa’a’a  Uluslararası Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Tahiti uçak bileti fiyatlarının İstanbul, Paris ve Los Angeles üzerinden aktarma yapan Türk Hava Yolları uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Akyurt ve Çubuk ilçesi sınırları içinde bulunan havalimanıdır. Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde bulunan Ankara Esenboğa Havalimanının inşaatına 1951 yılında başlanmış ve 1955 yılında sivil uçuşlara açılmıştır. Ankara Esenboğa Havalimanı, 2015 yılı istatistiklerine göre 12 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin 4. büyük havalimanı haline gelmiştir. Havalimanında yapılan revizyonlar yetersiz kaldığı için TAV tarafından yapılan yeni terminal ise beklenen süreden 1 yıl önce, 2006 yılında hizmete girmiştir. Bu sayede Ankara Esenboğa Havalimanının terminal alanı 182.000 m2. ye ulaşmış ve Türkiye’nin ikinci büyük terminal alanı haline gelmiştir. İç ve dış hatlar terminali bir arada olan Ankara Esenboğa Havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise İstabul Atatürk Havalimanı ile birlikte en yüksek kod olan CAT III’dür. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM üzerinden 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise trafiğin açık olduğu hallerde yaklaşık olarak 10 dakikadır.

 

 

Tahiti adasının başkenti Papeete’de bulunan Tahiti Pa’a’a Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin 5 km. güneybatısında bulunan uluslararası havalimanıdır. 1960 yılında açılan havalimanı, Fransız Polinezyasında bulunan tek uluslarası havalimanı olmasının dışında ayrıca Fransa toprakları dışında “denizaşırı ülkeler”de bulunan tek uluslararası havalimanıdır. Tahiti Havalimanı küçük bir havalimanı olmasına rağmen havalimanına ABD, Fransa, Japonya, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Tahiti vizesi haricinde aktarma yapacağınız ülkeden de vize almanız gerekebilir. 5 terminali bulunan havalimanında cafe, restoran ve free shop alanlarının bulunduğu 2. terminal en yoğun terminaldir. 24 saat açık olan Tahiti Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi veya shuttle kullanabilirsiniz. Ana binanın önünde bulunan shuttle sizi direkt olarak şehir merkezine ulaştıracaktır. Ancak eğer 2 kişi veya üstü yolculuk ediyorsanız sizi 20 euro civarında bir ücretle şehir merkezine ulaştıracak taksi, daha avantajlı olacaktır. Ayrıca kalacağınız otelden de transfer talep edebilirsiniz.

 

 

En uygun Ankara-Tahiti uçak bileti ile ulaştığınız Tahiti’de, konaklama için önceden rezervasyon yapmanız tavsiye edilir. Tahiti adası cennet güzelliğinde bir adadır ve tek geliri turizmdir. Dolayısıyla adada konaklama da dahil hiç bir şey ucuz değildir. Dünya jet sosyetesinin de yoğun ilgi gösterdiği adada yerli dilinde “su kovası” anlamına gelen başkent Papeete’de Marche adı verilen büyük pazar görmeniz gereken ilk yerlerden birisidir. 250 yıllık bu pazarda kumaşlar, mücevherler, tekstil ürünleri ve balık, şarküteri gibi yiyecekler bir arada satılır. Marau Dağı’nda trekking ve adanın en ünlü plajlarından Teahupoo’da dalış yapmak tavsiye edilen aktivitelerdir. Feribotla ulaşabileceğiniz Mo’orea Adasında ise safariye çıkabilir veya yunuslar ile birlikte denize dalabilirsiniz. Mo’orea Adası az bilinen ancak muhteşem güzellikte bir volkanik adadır ve konaklama Tahiti Adasına göre daha ucuzdur.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X