18446
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Seyşeller Uçak Bileti

Ankara-Seyşeller

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 5493.46 Kilometre

Ankara-Seyşeller

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 7 Saat 50 Dakika

Afrika’nın doğusunda bulunan Hint Okyanusunda, 115 in üzerinde adadan oluşan Seyşeller Cumhuriyeti, 1505 de Portekizli gezginler tarafından keşfedildiği sanılan adalar topluluğudur. Adaya gelen ilk misyonerler yerli halkı Katolik yapmıştır. 1768 de Fransa, 1794 de ise Büyük Britanya tarafından işgal edilen Seyşeller, 1814 yılında imzalanan Paris Anlaşması ile resmi olarak Büyük Britanya kolonisi olmuştur. 1979 yılında bağımsızlığını ilan ederek tek partili cumhuriyet kurulan Seyşeller Cumhuriyeti, bugün dünyanın en popüler turizm ve özellikle balayı destinasyonlarından birisidir. 71.000 kişinin yaşadığı toplam Seyşeller Cumhuriyeti, toplam 493 km2. büyüklüğündedir. Bu yüzölçümüne çok küçük mercan kayalıkları da dahildir. Mahe, Praslin, La Digue, Silhouette, Destroches ve Aldabra önemli Seyşel Adalarıdır. Adaların en büyüğü ise 142 km2. yüzölçümüne sahip olan Mahe Adası, en yüksek noktası ise 900 mt. yükseklik ile Mahe Adasında bulunan Morne Seychellors Tepesi’dir. Seyşeller Cumhuriyeti’nin başkenti aynı zamanda Seyşeller’in limanı olan Mahe Adasındaki Victoria şehridir. Türkiye’nin başkenti ve 6 milyona yaklaşan nüfusu ile en büyük 2. şehri olan Ankara, denize kıyısı olmayan bir İç Anadolu şehridir. Ankara her ne kadar turistik bir şehir olmasa da bugün Türk siyasetinin merkezidir. Ankara adını cumhuriyet tarihine yazdıran ise; cumhuriyet ilan edilmeden önce 1920 yılında ilk kez açılan Millet Meclisi’dir. Kurtuluş Savaşı öncesinde küçük bir kasaba olan Ankara, 1923 yılında başkent olarak ilan edilmesinden sonra hızla sınırları büyümüş ve gelişmiştir. Ankara’da bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler bugün Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Ankara’dan Seyşeller Cumhuriyeti’ne en uygun Ankara-Seyşeller uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı olacaktır. En uygun Ankara-Seyşeller uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Mahe Adasında bulunan Seyşeller Uluslararası Havalimanı’dır. Türk Hava Yolları 2 aktarma ile Seyşeller Uluslararası Havalimanına ulaşabileceğiniz hava yolu firmasıdır. Toplam seyahat süresi en uygun aktarma ile yaklaşık 23.5 saat sürecektir. En uygun Ankara-Seyşeller uçak bileti fiyatlarının İstanbul ve Addis Ababa üzerinden aktarma yapan Türk Hava Yolları uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim. Akyurt ve Çubuk ilçe sınırlarında Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde bulunan Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara ve çevresine hizmet veren tek uluslararası havalimanıdır. İç ve dış hatları bir arada hizmet veren ilk havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanının inşaatına 1951 yılında başlanmış ve havalimanı 1955 yılında hizmete açılmıştır. 2006 yılında, planlanan süreden 1 yıl önce tamamlanan yeni terminal binası ile birlikte havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 12 milyona yükselmiş ve Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin 4. büyük havalimanı haline gelmiştir. Ankara Esenboğa Havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise en yüksek kod olan CAT III’dür, yani her türlü hava koşulunda Ankara Esenboğa Havalimanında uçaklar iniş-kalkış yapabilmektedir, ayrıca bu kod NASA uzay mekiklerinin acil iniş yapabileceği kapasitede havalimanlarına verilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM durakları üzerinden, 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise yaklaşık 10 dakikadır.

 

 

Seyşeller Cumhuriyeti’nin en büyük adası olan Mahe Adasında bulunan ve başkent Victoria’nın 10 km. kuzeydoğusunda yer alan Seyşeller Uluslararası Havalimanı, Seyşellerin 2 terminalli tek uluslararası havalimanıdır. Terminaller arasında bulunan yürüyüş yolundan yürüyerek 2 terminal arasında geçiş sağlanabilir. Havalimanında engelliler için tuvalet ve rampalar bulunur, ancak uluslararası kurallara göre havalimanında engelli olanakları kısıtlıdır. Seyşeller Havalimanından Victoria şehir merkezine araç kiralayarak veya taksi ile otobüs kullanarak ulaşmanız mümkündür. Bunun dışında eğer Mahe Adası dışında başka bir adada konaklayacaksanız, helikopter veya tekrar adalar arası yerel uçak seferi kullanmanız gerekecektir. 24 saat hizmet veren havalimanı taksileri ile şehir merkezine ulaşım ücreti 100 SCR’den başlamaktadır. 05.30-19.00 saatleri arasında hizmet veren otobüsler ise 30 dakikada bir havalimanından hareket etmektedir. Yolculuk ortalama 20 dakika sürecektir, ücret ise 4 SCR’dir. 

 

 

En uygun Ankara-Seyşeller uçak bileti alarak ulaştığınız Seyşeller Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından önceden vize istememektedir. Ancak havalimanında ülkeye giriş için form doldururken, dönüş biletiniz ile kalacağınız otel rezervasyonunu göstermeniz ve kanıtlamanız istenir. Seyşellerde sadece 10 adada otel bulunur ve gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gereklidir. Adada bulunan pek çok yiyecek ithal olarak geldiğinden Seyşeller, çok ucuz bir tatil destinasyonu değildir. Seyşeller’de görülecek yerler arasında Botanik Bahçesi, Doğal Tarih Müzesi ve Ulusal Müze bulunur. Ancak Seyşellerde asıl yapılması gereken adalarda bulunan cennet plajlardan şnorkelle veya serbest dalış ile dalmaktır. Praslin Adasında bulunan Anse Lazio, Anse Georgette ve Anse Volbert, La Digue Adasında bulunan Anse Source d’Argent, Anse Coco ve Petite Anse,  plajları özellikle tüplü dalış için tavsiye edilir. Mahe Adasında bulunan en popüler plaj ise; Beau Vallon plajıdır. Seyşellerde mutfak, tüm dünya kültüründen etkilenmiştir. Genellikle et yerine tavuk kullanılır ve körili pirinç her yemeğin yanından servis edilir. Kızarmış kanat ve but adada çok lezzetli soslarla pişirilir. Adanın temel besin kaynağı olan balık ise çok farklı şekillerde servis edilir. Özelikle kırlangıç balığı ve yerel bira olan Seybrew’in denenmesi tavsiye edilir. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X