4067
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Saint Tropez Uçak Bileti

Ankara-Saint Tropez

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 2203 Kilometre

Ankara-Saint Tropez

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 3 Saat 25 Dakika

Fransa’nın güneyinde bulunan sahil şeridi; Fransız Rivierası veya Cote d’Azur olarak bilinir. Bu bölgede bulunan Saint Tropez Kantonunun en zengin kasabası olan Saint Tropez, 1950 lerin ortalarında sakin bir balıkçı kasabası iken, Brigitte Bardot’un tamamı Saint Trapez’de geçen “Ve Tanrı Kadını Yarattı” filminden sonra uluslararası olarak üne kavuşmuş turistik kasabasıdır. Saint Tropez kasabasında bulunan küçük limanda gemiler yerine, yan yana yelkenliler ve jet sosyetenin milyon dolarlık yatları sıralanır.  Kasabanın temel geliri; turizmden elde ettiği büyük gelirdir. Nice’e uzaklığı 66 km., Marsilya’ya ise 104 km. olan Saint Tropez, her biri en fazla 30 mt. genişliğinde olan ünlü plajlarında dünya jet sosyetesini ve ünlüleri ağırlamaktadır. Ancak dünyayı umursamaz görünen bu eğlence dolu tatil kasabasının 2.Dünya Savaşında Güney Fransa’nın kurtuluşu için verdiği inanılmaz mücadele, Fransa tarihine geçmiştir. Anadolu’nun merkezinde denize kıyısı bulunmayan Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ve ikinci büyük şehridir. Çok fazla turistik bir şehir olmayan Ankara bugün Türk siyasetinin merkezidir. Aynı zamanda Kurtuluş Savaşının yönetildiği şehir olan Ankara, Cumhuriyetin ilanından önce küçük bir Anadolu kasabası iken, 1923 yılında yeni cumhuriyetin başkenti olarak ilan edilmesinden sonra hızla sınırları büyümüş ve gelişmiştir. Şehrin yazılı tarihi 10.000 yıl öncesinde Eski Taş Çağı’na kadar uzanır. Yıldırım Beyazıd ile Timurlenk arasındaki Ankara Muharebesi ve Kurtuluş Savaşının en önemli muharebelerinden Sakarya Muharebesi Ankara ili sınırları içinde yapılmıştır. Ankara’da bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler bugün Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Ankara’dan Saint Tropez’e direkt veya aktarmalı uçuş bulunmamaktadır. Saint Tropez La Mole Havalimanı, kasaba merkezine 15 km. uzaklıktadır, ancak bu havalimanı sadece helikopter, küçük uçak ve özel jetler için kullanılmaktadır. Saint Tropez kasabasına ulaşmak için; 66 km. uzaklıktaki Nice şehrine uçmanız ve havalimanından araç kiralayarak veya otobüs ile Saint Tropez’e gelmeniz gerekir. Ankara’dan Saint Tropez’e en uygun Ankara-Saint Tropez uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı; Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı’dır. En uygun Ankara-Saint Tropez uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Nice Cote d’Azur Uluslararası Havalimanı’dır. Nice’e İstanbul aktarmalı olarak uçacağınız için, uçuş süreniz aktarmalı uçağınıza bağlı olarak değişecektir.  Türk Hava Yolları ve Pegasus Airlines Ankara Esenboğa Havalimanından Nice Cote d’Azur Havalimanı’na İstanbul aktarmalı olarak uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Saint Tropez uçak bileti fiyatlarının THY uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde, Ankara ile çevre bölgelerine hizmet veren Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanının inşaatına 1951 yılında inşaatına başlanmış ve 1955 yılında hizmete açılmıştır. Havalimanı, 2015 yılında 12 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin 4. büyük havalimanıdır. 2006 yılında yapılan revizyon ile yeni terminal hizmete girmiş ve havalimanı bugünkü modern görünümüne kavuşmuştur. Türkiye’de iç ve dış hatlar terminali bir arada olan ilk havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise en yüksek kod olan CAT III’dür. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM üzerinden 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise yaklaşık 10 dakikadır. Nice şehir merkezine 5.9 km. uzaklıkta bulunan Nice Cote d’Azur Havalimanı, Türkiye’de yeni açılan Ordu-Giresun Havalimanı gibi Akdeniz’de tamamen deniz doldurularak inşa edilen ilk havalimanıdır. Nice Havalimanından araç kiralayarak Saint Tropez’e muhteşem manzaralı bir sahil şeridi üzerinden ulaşmanız mümkündür. Taksi ile Saint Tropez’e gitmek isterseniz ortalama 200 euro civarında ücret ödemeniz gerekecektir. Bunun dışında daha uygun fiyatlı bir yol olan otobüs ile gitmek isterseniz havalimanından Saint Raphael kasabasına otobüsle gelmeniz ve buradan tekne veya yine otobüsle Saint Tropez’e devam etmeniz gerekecektir. 3003 numaralı Saint Raphael otobüsüne, Nice Terminal 1 ve 2 önündeki platformlardan 17 euro ücret ödeyerek binebilirsiniz. Saint Raphael’e ulaştığınızda, Saint Raphael limanından kalkan Bateaux de Saint Raphael tekneleri ise 15 euro ücretle sizi en fazla 2 saat içinde Saint Tropez’e ulaştıracaktır. Ayrıca Saint Tropez’de pek çok otelin kendine özel helikopter pisti de bulunmaktadır.

 

 

En uygun Ankara-Saint Tropez uçak bileti ile seyahat ettiğiniz Saint Tropez kasabası, plajları, daracık sokakları, İtalyan mimarisine benzeyen mimarisi ve özellikle rüzgarı ile dünyaca ünlü bir tatil kasabasıdır. Konaklama için şehir merkezinde bulunan oteller, diğer bölgelere göre daha ekonomiktir. Ancak Saint Tropez’in pahalı bir tatil bölgesi olduğu unutulmamalıdır. Saint Tropez plajları ise; Baie de Pampelonne ve Ramatuelle bölgelerinde bulunur. Özelikle 5 km.lik sahil şeridi bulunan Baie de Pampelonne bölgesinde yan, yana sıralanmış plajlar tatmin edici güzelliktedir. Bu bölgede ayrıca bir de çıplaklar kampı bulunur. Pampelonne Plajı, Tahiti Plajı, Salins, La Liberte, La Mutte ve L’escalet plajları gündüz sörf, dalış, yelken, jet-ski, kano ve yüzme gibi çok çeşitli aktivitelerle vakit geçireceğiniz popüler plajlardır. Bunun dışında Saint Tropez’de Musee de l’Annonciade, Musee Naval ve Lavoir Vasserot müzeleri mutlaka görmeniz gereken müzelerdir. Saint Tropez La Tete de Chien sahil bantında sabah güneş doğarken veya akşam güneş batarken yürüyüş yapmak, kasabada kalan tüm turistlerle karşılaşmak için bir fırsattır. Dünyaca ünlü lüks butiklerin neredeyse tamamının Saint Tropez’de mağazaları, beş yıldızlı otel zincirlerinin ise lüks otelleri bulunur. Lüks otellerin içinde kumar oynamayı sevenler için ise beş yıldızlı kumarhaneler de bulunur. Saint Tropez’e gitmek için en uygun zaman haziran ile eylül ortası arasıdır. Ancak pek çok plaj ve otelin 1 Eylül itibariyle sezonu kapattığını hatırlatmak isteriz. Ayrıca şehir merkezinde gece-gündüz araç park yeri bulmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle eğer araç kiraladıysanız, şehir merkezine yürüyerek inmenizi ve özellikle yaz aylarında kap-kaça karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Saint Tropez’de Fransız mutfağı ile beraber dünya mutfağını da deneyebileceğiniz çok sayıda lüks restoran bulunmaktadır. Lüks restoranlarda ise midye, ıstakoz, yengeç, ahtapot, deniz kestanesi, deniz tarağı ve balık gibi deniz ürünleri çok başka bir sunumla servis edilmektedir. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X