22935
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Palawan Uçak Bileti

Ankara-Puerto Princesa

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 8961 Kilometre

Ankara-Puerto Princesa

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 10 Saat 55 Dakika

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, Türkiye bölgeleri arasında yer alan İç Anadolu Bölgesi’nin kuzey kısmında yer almaktadır. Türkiye’nin önemli bir şehri olan Ankara’nın toplam yüzölçümü 24.521 km2’dir. 2014 yılı sayımı verilerine göre 4 milyon 588 bin kişilik nüfusuyla bilinen Ankara’nın, 2015 yılından itibaren geçerli olan toplam nüfusu ise 5 milyon 270 bin 575 kişidir. Karasal iklim etkisi altında olan Ankara’nın denize kıyısı yoktur fakat her yıl on binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Türkiye içerisinde önemli bir kavşak olan Ankara’da, sahip olduğu çok sayıda alışveriş merkezinin de sayesinde her yıl, alışveriş festivali düzenlenmektedir. Ankara’da iki adet havaalanı yer almaktadır. Bu havaalanlarından bir tanesi Etimesgut ilçesinde yer alan 11. Hava Ulaştırma Ana Üs Meydan Komutanlığı’dır fakat bu havaalanı askeri kategoride yer aldığı için şehirlerarası seyahat trafiğinde kullanılamamaktadır. Ankara’nın bir diğer havaalanı ise Ankara Esenboğa Havalimanı’dır. Çubuk ve Akyurt ilçelerinin arasında yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin havayolu ulaşımında önemli bir kavşak görevi görmektedir. Aynı zamanda uluslar arası alanda hizmet veren Ankara Esenboğa Havalimanı’nın işletmecisi Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) iken havaalanının işletmeciliği TAV Havalimanları’na verilmiştir. Yolcu trafiği açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı’nın uçuş trafiğinde faaliyet gösteren havayolu şirketleri arasında Anadolujet, Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları (THY), Bora Jet, Air Berlin ve Flynas şirketleri yer almaktadır.

 

 

Çubuk ve Akyurt ilçeleri sınırları içerisinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na, Ankara’nın birçok bölgesinden kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Bu ulaşım seçenekleri arasında Belko Air firmasına ait otobüsler, HAVAŞ firmasına ait servisler, belediye otobüsleri, kiralık veya özel araçlar ve taksiler yer almaktadır. Belko Air firmasına ait 442 hat numaralı Havaalanı-AŞTİ-Kızılay otobüsleriyle Ankara Esenboğa Havalimanı iç hatlar ve dış hatlara ulaşılabileceği gibi HAVAŞ firmasına ait servislerle de, şehir merkezinden havaalanına ulaşılabilmektedir. Ankara Belediyesi’ne ait EGO otobüsleriyle de Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım mümkündür. Toplu taşıma araçlarını tercih etmek istemeyen kişiler ise kiralık veya özel araçlar ile taksileri kullanabilmektedirler. Ankara Esenboğa Havalimanı’na hizmet veren toplam 90 adet taksi bulunmaktadır ve Akyurt’tan veya Çubuk’tan Ankara Esenboğa Havalimanı’na taksiyle ulaşım ücreti yaklaşık 35 TL’dir.

 

 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Puerto Princesa Uluslararası Havalimanı’na doğrudan uçuş seferi düzenleyen ve dolayısıyla en uygun Ankara Palawan uçak bileti satışı yapan herhangi bir havayolu şirketi bulunmamaktadır. Ankara’dan Palawan Adası’na doğrudan uçuş bulunmamasına rağmen yine de Palawan Adası’na ulaşılabilmektedir. Ankara’dan en uygun Ankara Palawan uçak bileti temin edilerek, Filipinler’de yer alan Manila Ninoy Aquino Havalimanı veya İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak Palawan Adası’na ulaşılabilmektedir. Ankara’dan en uygun Ankara Palawan uçak bileti satışı yapan ve Palawan Adası’na aktarmalı uçuş seferleri düzenleyen havayolu şirketlerinden bir tanesi Türk Hava Yolları (THY) şirketidir. Bu aktarmalı uçuşla İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak Puerto Princesa Uluslararası Havalimanı’na ulaşmak mümkündür. En uygun Ankara Palawan uçak bileti satışı yapan ve aktarmalı uçuş seferleri düzenleyen bir diğer havayolu şirketi ise Qatar Airways şirketidir. Qatar Airways firmasının düzenlediği aktarmalı uçuş seferleriyle Katar Hamad Uluslararası Havalimanı aktarmalı olarak Puerto Princesa Uluslararası Havalimanı’na ulaşılabilmektedir.

 

 

 

Filipinler’e bağlı bir ada olan Palawan Adası, Filipinler’in güneybatı kısmının ucunda yer alan en büyük adadır. Dar ve uzun bir coğrafi profili olan Palawan Adası, Sulu Denizi ile Güney Çin Denizi arasında yer almakta ve kuzeydoğu ile güneybatı doğrultularında uzanmaktadır. Toplam yüzölçümü 14.650 km2 olan Palawan Adası’nın resmi dili Filipince ve İngilizcedir. Palawan Adası’nın resmi para birimi ise Filipin Pesosu’dur. Palawan Adası’nın uzunluğu 450 kilometre, genişliği ise 50 kilometredir. Ankara ve Palawan Adası arasında gerçekleşen seyahatin çıkış noktası olan Palawan Adası’nda bir adet havaalanı bulunmaktadır. Palawan Adası’nın havayolu ulaşımını sağlayan Puerto Princesa International Airport (Puerto Princesa Uluslararası Havalimanı), sivil kategoride yer alan bir havaalanıdır. 2,600 metre ve 8,530 feet yükseklikte olan Puerto Princesa Uluslararası Havalimanı’nın iç ve dış hatlar uçuş trafiğinde faaliyet gösteren havayolu şirketleri arasında AirAsia Philippines, Air Juan, Philippine Airlines, Cebu Pacific ve PAL Express şirketleri yer almaktadır.

 

 

Puerto Princesa Uluslararası Havalimanı’ndan ada merkezine ulaşım için çok fazla seçenek bulunmamaktadır çünkü Palawan Adası’nın ulaşım altyapısı gelişmemiştir. Puerto Princesa Uluslararası Havalimanı’ndan ada merkezine ulaşım için kullanılabilecek ulaşım seçenekleri arasında sadece minivan araçlar ve kiralık araçlar yer alıyor. Palawan Adası’nda tercih edilebilecek oteller arasında; El Nido Resorts Pangulasian Island, El Nido Resorts Apulit Island, Daluyon Beach and Mountain Resort ve Amanpulo yer almaktadır.Palawan Adası’nda tercih edilebilecek restoran ve kafeler arasında; Kalui Restaurant, Captain Ribs, Altrove, Republica Sunset Bar ve La Terrasse yer almaktadır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X