13592
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Palau Uçak Bileti

Ankara-Koror

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 10461 Kilometre

Ankara-Koror

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 12 Saat 44 Dakika

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara aynı zamanda Türkiye’nin başkentidir. Bu anlamda tam anlamıyla bir diplomasi şehri olan Ankara, Türkiye derecelendirmelerinde birçok alanda ilk sıralarda yer almaktadır. Denize kıyısı bulunmayan Ankara, tatil turizmi dışında kalan bazı turizm sektörlerinde de gelişmiştir. Ankara’nın; 11. Hava Ulaştırma Ana Üs Meydan Komutanlığı ve Ankara Esenboğa Havalimanı olmak üzere iki adet havaalanı bulunmaktadır fakat bu havaalanları arasındaki 11. Hava Ulaştırma Ana Üs Meydan Komutanlığı, askeri havaalanı kategorisinde yer aldığı için şehirlerarası uçuş trafiğinde kullanılamamaktadır. Sivil kategoride yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı ise sivil kategoride yer almasının yanı sıra uluslararası kategoride de yer alarak, iç hatlar uçuş trafiğinin yanı sıra dış hatlar trafiğinde de faaliyet göstermektedir. Önce Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından işletilen, daha sonra da TAV Havalimanları Holding’in  işletmeye  başladığı Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara’nın Akyurt ve Çubuk ilçelerinin sınırları içerisinde yer almaktadır. İç hatlar uçuş trafiğinde Anadolujet, Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları (THY), Bora Jet, Air Berlin ve Flynas şirketlerinin faaliyet gösterdiği Ankara Esenboğa Havalimanı, yolcu trafiği açısından Türkiye’nin en büyük dördüncü havaalanıdır.

 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşımda Belko Air firmasına ait 442 hat numaralı Kızılay-AŞTİ-Havaalanı durakları üzerinden geçen otobüsler, HAVAŞ firmasına ait olan ve her uçuş seferi için ayrı hareket saatleri olan servisler veya Ankara Belediyesi’ne ait EGO otobüsler kullanılabilmektedir. Bu ulaşım seçenekleri dışında şehir merkezinden Akyurt veya Çubuk ilçesi aktarmalı olarak da havaalanına ulaşmak mümkündür. Akyurt ilçesinden havaalanına hareket eden özel dolmuşlar ve EGO otobüsleriyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşılabileceği gibi Çubuk ilçesinden hareket eden özel dolmuşlar ve EGO otobüsleriyle de ulaşılabilmektedir. Bu ulaşım seçeneklerinin dışında ayrıca, kiralık veya özel araçlarla ya da taksilerle de Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak mümkündür.

 

 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Roman Tmetuchl Uluslararası Havalimanı’na doğrudan uçuş seferi düzenleyen ve en uygun Ankara Palau uçak bileti satışı yapan herhangi bir havayolu şirketi bulunmamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Roman Tmetuchl Uluslararası Havalimanı’nına en uygun Ankara Palau uçak bileti satışı yapan ve doğrudan uçuş seferi düzenleyen havayolu şirketi bulunmamasından dolayı Ankara’dan Palau’ya sadece aktarmalı uçuşlar aracılığıyla ulaşılabilmektedir. En uygun Ankara Palau uçak bileti nin temin edilebileceği aktarmalı uçuşları düzenleyen havayolu şirketlerinden bir tanesi Korean Air şirketidir. Korean Air şirketinin düzenlediği aktarmalı uçuşlarla İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden aktarmalı olarak Palau’ya ulaşılabilmektedir. En uygun Ankara Palau uçak bileti nin temin edilebileceği bir diğer havayolu şirketi ise Asiana Airlines firmasıdır. Asiana Airlines firmasının düzenlediği aktarmalı uçuşlarla yine İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak Palau’ya ulaşmak mümkündür.

 

 

 

Okyanusya’da yer alan Palau, bir Okyanusya ülkesidir. Papua Yeni Gine’nin kuzey kısmında yer alan Palau, Amerika Birleşik Devletleri’nin himayesinde yer almaktayken, 1994 yılında himayeden çıkmış ve bağımsız bir devlet olmuştur. Resmi adı Palau Cumhuriyeti olan Palau’nun yerel halk dilindeki karşılığı Belau kelimesidir. Büyük Okyanus’un güney kısmında yer alan Palau’da resmi dil olarak İngilizce, Palau dili ve Japonca kullanılmaktadır. 2007 yılı tahmini verilerine göre toplam 20 bin 842 kişilik bir nüfusun sahibi olan Palau’nun başkenti Ngerulmud, en büyük kenti ise Koror kentidir. Palau’nun havayolu ulaşımının gerçekleştirildiği tek havaalanı, Roman Tmetuchl International Airport (Roman Tmetuchl Uluslararası Havalimanı)’dır. Palau’nun Koror kentinde yer alan Roman Tmetuchl Uluslararası Havalimanı, Palau’nun sivil kategoride ve aynı zamanda uluslar arası alanda hizmet verdiği havaalanıdır. Palau’nun Airai Babelthuap Adası’nın yakınında yer alan Roman Tmetuchl Uluslararası Havalimanı, Koror kentinin şehir merkezine 25 kilometre, Melekeok bölgesine ise 4 kilometre uzaklıktadır. İlk adı Palau Uluslararası Havalimanı olan Roman Tmetuchl Uluslararası Havalimanı’nın adı, Palau’da yerel bir siyasetçi olan Roman Tmetuchl’in onuruna 2006 yılında Roman Tmetuchl Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Roman Tmetuchl Uluslararası Havalimanı ayrıca, Babelthuap-Koror Havalimanı olarak veya Airai Havalimanı olarak da bilinmektedir.

 

 

Palau’da ulaşım altyapısı gelişmemiştir. Adalar arasında demiryolu ulaşımı altyapısı bulunmamaktadır. Merkez ulaşımlarında yaygın olarak taksi kullanılmakta, otobüs ile ulaşım ise sadece Koror kentinde bulunmaktadır. Adalar arasında ulaşımın özel teknelerle ve yerel uçuşlarla sağlandığı Palau’da sivil ve askeri kategoride kullanılabilen bir liman sadece Malakal adasında bulunmaktadır. Ankara ve Palau seyahatinin çıkış noktası olan Roman Tmetuchl Uluslararası Havalimanı’ndan Koror şehir merkezine ulaşımda, havaalanı terminal binası önünde bulunan taksilerle veya otobüslerle ulaşılabilmektedir. Koror şehir merkezine ulaşıldıktan sonra diğer bölgelere ulaşmak isteyenler özel tekneleri kullanabilirler. Palau’da tercih edilebilecek oteller arasında; Palau Royal Resort, Palau Pacific Resort, Palau Paradise Hotel ve Palau Plantation Resort yer almaktadır. Palau’da tercih edilebilecek kafe ve restoranlar arasında; Kramer’s Cafe, Taj, Drop Off Bar & Grill ve Elilai yer almaktadır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X