Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara New Jersey Uçak Bileti

Ankara-Trenton

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 8474 Kilometre

Ankara-Trenton

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 10 Saat 19 Dakika

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara şehri İç Anadolu’da bulunmaktadır. Turizm açısından önemli bir yere sahip olan Ankara’da gezilecek turizm yerleri genellikle tarihi niteliktedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk binası gezilmesi gereken önemli yerlerdendir. Bunun yanı sıra Ankara’nın tarihi Tunç Çağı’na kadar uzandığı için bu dönemde bu coğrafyada yaşamını sürdüren Hitit, Frig, Lidya, Pers, Makedonya gibi devletlerin bıraktığı tarihi kalıntılar görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır. Bütün bunların yanı sıra ünlü din ve devlet adamlarına ait türbeler ziyaret edilebilir. Anadolu’nun her kentinde bulunan hanlar, hamamlar, çarşılar, bedestenler vb.. tarihi yerler de ziyaretçiler için hizmet vermektedir.  25.978 km2’lik yüz ölçümüne sahip Ankara şehri, 5 Milyondan fazla bir nüfusa sahiptir. Kenti ziyaret edecek ziyaretçileri  rahatsız edecek bir iklimi olmayan başkentin genel olarak ılıman bir iklimi vardır.

 

 

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin doğusunda bulunan New Jersey eyaleti; Pensilvanya, New York ve Delawera ile komşudur. Eyaletin büyük bir kısmı yeşillik ve ormanlık alanlarla kaplı olduğundan dolayı  ABD’liler tarafından Yeşil Eyalet olarak anılmaktdır. New Jersey 2800 yıllık Kızılderililere ev sahipliği yapmış bir bölge olma sebebiyle önemli bir tarihi geçmişe sahiptir. Bu eyaletin bir diğer özelliği ise Amerika Birleşik Devletleri’nin kuruluşunda önemli bir öneme sahip olan koloniler içinde yer almasıdır. Çeşitli halkları içerisinde barındıran eyalette Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde yer alan  en fazla Müslüman nüfusa sahip ikinci bölgedir.  8 Milyondan fazla nüfusa sahip eyaletin iklim özelliği nemli karasal iklimdir. Yazları sıcaklığa alışkın olmayan ziyaretçileri rahatsız edecek derecede nemli ve sıcak bir eyalettir. Şehrin karayolu ulaşımı Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık karayolu ulaşımına sahiptir. New York ile New Jersey’i birbirine bağlayan George Washington Köprüsü ise Dünya’nın en yoğun trafiğine sahip köprüsü olması ile ünlüdür.

 

 

 

Ankara’nın trafiği Türkiye’nin diğer kentlerine göre oldukça düzenldir. Şehirde kullanılan ulaşım araçları otobüsler ve AnkaRAY adında tramvaylar ve ticari taksilerdir. Şehirde bulunan tek havaalanı olan Esenboğa Havaalanı şehre 26 km’lik bir uzaklığa sahiptir. Belediyeye ait olan otobüsle, özel işletme olan HAVAŞ ve ticari taksiler ile havaalanına ulaşmak mümkündür. Ulaşım seçenekleri açısından en rahat olanı ticari taksilerdir. Fakat maddi açıdan da en pahalı olan ulaşım şeklidir. En uygun ulaşım seçeneği ise belediyenin tahsis ettiği halk otobüsleri olacaktır. Şehir içi ulaşımından daha pahalı olmasına rağmen diğer ulaşım imkanlarına oranla en uygun olanıdır. Ayrıca Eseboğa Havaalanı’na kendi kişisel araçlarıyla gelecek olan ziyaretçiler içinde çeşitli fiyatlarda otopark hizmetleri de sağlanmaktadır.  Havaalanı içerisinde ki geniş güvenlik önemleri her havaalanında olduğu gibi vardır. En uygun Ankara New Jersey uçak biletleri için Esenboğa Havaalanına uğramak en doğrusu olacaktır. Birçok ulusal ve uluslararası uçak firmasının bulunduğu havaalanının en uygun Ankara New Jersey uçak biletlerini bulmak hiç zor olmayacaktır.  Havaalanına ulaştıktan sonra uçak kalkış saatinizi beklerken çeşitli aktiviteler yapabilmeniz için birçok alternatif bulunmaktadır. Birçok alışveriş mağazası, restorant ve kafenin bulunduğu havaalanında vaktinizi geçirmek için zorlanmayacaksınız. Havaalanı şehir dışında bulunduğu için etrafında fazla alternatif bulunmamakla birlikte havaalanının içindeki çeşitlilik size bu eksikliği hissettirmeyecektir.

 

 

En uygun Ankara New Jersey uçak biletlerine sahip olarak yaptığınız New Jersey seyahatinde eyalete vardığınızda, ilk kez geliyorsanız eğer, şehir merkezine seyahat için taksileri kullanmalısınız. Ayrıca indiğiniz havaalanının dünyanın en kalabalık havaalanları arasında bulunduğunu unutmayınız ve hırsızlık olaylarına karşı önleminizi alınız.  Yeterli seviyede İngilizceniz varsa zorluk çekmeyeceğiniz şehirde eğer yeterli seviyede İngilizce bilmiyorsanız yanınızda mutlaka bir sözlük bulundurmayı unutmayınız. Ayrıca Dünyanın her yerinde olan dolandırıcılara da dikkat etmelisiniz. Zira yabancı olduğunuzu anlayan insan avcıları sizi ağınıa alarak sizden para almaya çalışabilirler. Bu sebepten dolayı eğer İngilizce bilmiyorsanız kente mutlaka yanınızda İngilizce bilen bir arkadaşınız ile seyahat etmelisiniz. Şehre ulaştıktan sonra şehri gezmek için mini tur düzenleyen şirketler bulunduğunu bilmelisiniz. Şehri bu ucuz turlara katılarak gezebilir ve şehre olan yabancılığınızı bu şekilde atabilirsiniz. New Jersey eyaletinde oldukça fazla otel seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciyseniz bu oteller dışında yurtlara benzer nitelikte sadece öğrencilerin kaldığı yatak ve dolap kiralayabilirsiniz. Bu tip yerler otellere göre yüzde otuz ile yüzde elli arasında size kâr sağlamaktadır. En uygun Ankara New Jersey uçak biletiyle 8471 kilometrelik bir yolculuk yaptıktan sonra elbette yorgun olacaksınız. Bu yorgunluğu atmanız için havaalanında oldukça uygun fiyatlarla satılan alkollü ve alkolsüz içecekler satıldığını bilmelisiniz. Öyle ki biralar sudan ucuz fiyata satılmaktadır ve oldukça lezzetlidir.  Oldukça uygun satılan şeylerin yanında ciddi anlamda pahalı olan kıyafet mağazalarından uzak durmanızı öneririz. Vergi oranı oldukça yüksek olan giyim sektöründe fiyatlar ülkemizden oldukça yüksektir. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X