8857
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Mykonos Uçak Bileti

Ankara-Mykonos

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 711.60 Kilometre

Ankara-Mykonos

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 1 Saat 26 Dakika

Dünyada 24 saat uyumayan tatil beldelerinden birisi belki de en ünlüsü olan Mykonos Adası, Ege Denizi’ndeki Kikland Adalarına bağlı ve sadece 86 km2. büyüklüğünde bir adadır. Daracık sokakları, mavi-beyaz evleri, yeldeğirmenleri, muhteşem lezzette yemekleri ve en önemlisi akşamüstü eğlencenin tavan yaptığı plajları ile ünlü bir ada olan Mykonos Adasının kış aylarında nüfusu yaklaşık 11.000 kişi olmasına rağmen, yaz aylarındaki nüfusu dünyanın her yerinden gelen turistlerle ortalama 1 milyona ulaşmaktadır. 1453-1832 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde kalmış ada adını Delos Kralı’nın oğlundan almaktadır. Adanın tamamını çevreleyen 89 km. uzunluğundaki 15 adet plajda akşam üstü partileri ise çok ünlüdür. Özellikle Avrupa jet sosyetesinin tatil için tercih ettiği beldelerden birisi olan Mykonos’da hayat öğlen saatlerinde başlar ve sabaha kadar hiç durmadan devam eder. Bugün 25.437 km.2 yüzölçümünün %60 hala tarım arazisi olarak kullanılan Türkiye’nin başkenti Ankara, 6 milyonu geçen nüfusu ile İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. şehridir. İç Anadolu’da bulunan Ankara, Osmanlı İmparatorluğu döneminde tarım ve hayvancılık ile geçinen küçük bir kasabayken, konumu itibariyle Kurtuluş Savaşının merkezi olarak seçilmiş ve 1923 yılında cumhuriyetin yeni başkenti olarak ilan edilmesinden sonra hızla gelişmiştir. 1984 yılında İstanbul ve İzmir ile birlikte belediye sınırları genişletilerek Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Yazılı tarihi 10.000 yıl öncesine kadar uzanan Ankara’da bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Çok fazla turistik olmayan Ankara’da bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Ankara’dan Yunan Adası Mykonos’a en uygun Ankara-Mykonos uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı olacaktır. En uygun Ankara-Mykonos uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Mykonos JMK Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz, uçuşunuz aktarmalı olarak yapılabileceği için aktarma saatine bağlı olarak değişecektir. Türk Hava Yolları ve Lufthansa Airlines Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan tek veya iki aktarma ile Mykonos JMK Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Mykonos uçak bileti fiyatlarının İstanbul ve Atina üzerinden aktarma yapan Türk Hava Yolları uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

En uygun Ankara-Mykonos uçak bileti satın alarak ulaşacağınız Mykonos JMK Uluslarası Havalimanı ise Chora adı verilen Mykonos şehir merkezine sadece 4 km. uzaklıkta bulunan havalimanıdır. Mykonos JMK Uluslararası havalimanı çok küçük bir ada üzerinde,  küçük bir havalimanı olmasına karşın, havalimanının yıllık yolcu kapasitesi yaklaşık 350.000 kişidir. Ayrıca özellikle yaz aylarında sayısı çok artan uçak trafiği nedeniyle, uçakların sadece 1 saat pistte kalmasına izin verilen bir havalimanıdır. 1971 yılında açılan havalimanı, 1960 larda başlayan hippie hareketinin merkezi olması nedeniyle hızla gelişmiştir. Mykonos JMK Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, araç kiralama ve otobüs kullanabilirsiniz. Taksi ile ücret sadece 10 Euro tutmaktadır, ancak adada taksi sayısı sınırlı sayıda olduğundan özellikle yoğun yaz dönemlerinde havalimanında taksi bulmanızın zor olacağını belirtmek isteriz. Terminalin önünden bineceğiniz otobüs ise sizi adanın güneyinde bulunan Fabrica durağında 1.6. Euro ücret karşılığında indirecektir. Eğer oteliniz adanın kuzeyinde ise taksi veya araç kiralama daha uygun bir seçenektir. Fabrica durağından her 30 dakikada bir plajlara ve şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkündür. Taksi için ise önceden rezervasyon yapmanız tavsiye edilir.

 

 

Mykonos adasında araba, motosiklet veya bisiklet kiraladıysanız istediğiniz bölgede kalabilirsiniz. Ancak eğer plajlara yürüyerek ulaşmak istiyorsanız, plaj kenarında bulunan otellerde ve Mykonos Town denilen merkezde kalmanız tavsiye edilir. Adada toplu taşıma için otobüs kullanılır, ancak çok sınırlıdır, ayrıca gece geç saatte çalışmazlar. Mykonos’da 15 adet plaj bulunur. Bu plajlardan  Super Paradise’ın bir çıplaklar kampı olduğunu hatırlatmak isteriz. Korsan saldırıları nedeniyle çok dar sokakları olan Mykonos’da plajlardan önce görülecek ilk yer ise; Mykonos Town şehir merkezi ve güneşin batışını izleyebileceğiniz Little Venedik’dir. Mykonos Arkeoloji Müzesi ve 16.yy.da yapılan yeldeğirmenleri ise turistlerin yoğun ilgisini çeken mekanlardır. Pek çok tatilcinin Türkiye, İtalya veya Yunanistan’dan sadece akşam yemeğine tekneyle geldiği Mykonos Adasında tipik bol zeytinyağlı Akdeniz mutfağı hakimdir ve balık restoranları lezzetleri ile çok ünlüdür. Adada denizden çıkan her şeyi denemeniz özellikle tavsiye edilir.

 

 

Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçeleri sınırları içinde bulunan Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde bulunan ve Ankara ili ile çevresine hizmet veren uluslararası havalimanıdır. 1951 yılında inşaatına başlanan Ankara Havalimanı, 1955 yılında hizmete açılmıştır. Ankara Esenboğa Havalimanı, 2015 yılı istatistiklerine göre 12 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin 4. büyük havalimanıdır. Ayrıca 2009 yılında Ankara Esenboğa Havalimanı kendi kategorisinde Avrupa’da en iyi havalimanı seçilmiştir. Hızla artan havalimanı trafiği nedeniyle 2006 yılında açılan yeni terminal ile Ankara Havalimanının terminal alanı 182.000 m2. ye ulaşanmış ve Türkiye’nin ikinci büyük terminal alanı haline gelmiştir. Türkiye’de iç ve dış hatlar terminali bir arada bulunan ilk havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise en yüksek kod olan CAT III’dür. Bu kod, NASA Uzay Mekiği acil inişi için gerekli kapasiteye sahip olan üstün pist özelliklerine sahip  havalimanlarına verilen uluslararası koddur. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM üzerinden 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise yaklaşık 10 dakikadır.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X