23646
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Manila Uçak Bileti

Ankara-Manila

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 8835.80 Kilometre

Ankara-Manila

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 10 Saat 55 Dakika

Manila, Filipinler’in başkenti ve turizm merkezidir. Türkiye’den pek çok ziyaretçi çeken Manila, birçok Türk işletmesine de ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretlerinizde Türk yöresel lezzetleri bulabileceğiniz çok sayıda kafe ve restoranın mevcut olduğu Manila şehir merkezinde rahat ve güzel bir tatil geçireceksiniz. Ankara Manila uçak bileti alarak kolay bir şekilde Manila’ya uçuşlarınızı sağlayabilirsiniz. Turizm ve tarihi dokusuyla Filipinler’de ön plana çıkan Manila, sahilleri ve tarihi yapılarıyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Filipinlerde bulunan Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı, Filipinler’in Dünyaya açılan kapısıdır. 4 ayrı terminal binasına sahip olan bu havalimanında terminaller arasındaki mesafe uzak olduğu için ulaşım diğer taşıtlarla sağlanabilmektedir. Dış hatlar için 1 numaralı terminal kullanılmaktadır. Bu terminalden şehir merkezine gidebilmek için pek çok seçenek mevcuttur. Trafiğin oldukça karmaşık olduğu Manila’da toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksiler de sıklıkla kullanılan kolay ulaşım araçlarıdır. Tren, metro, taksi veya özel araçlarla havalimanından şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

 

 

Terminal 1’in çıkış kapısı önünde bekleyen otobüsler sizi hızlı bir şekilde şehir merkezine görmektedir. Sefer saatleri belli olmayan otobüsle çok kalabalık olmaları nedeniyle de turistler için dikkat edilmesi gereken bir ulaşım aracıdır. Şehir merkezine ulaşım için en konforlu seçenek taksi olmasıyla beraber ücretleri de biraz fazladır. Turistlere daha fazla ücret çıkarmaya çalışan taksici vardır. Bu yüzden taksi ile yapılan yolculuklarda taksimetreye dikkat edilmesi gerekmektedir. Havalimanından şehir merkezine direk balı olan tren hattı yoktur. Fakat otobüslere binerek kolaylıkla aktarma sağlayıp trenlere binebilirsiniz.2 hat üzerine çalışan bu hafif raylı sistem trenleri şehrin birçok yerine uğramaktadır. Hatların bir tanesi güney bölgeden hareket etmeye başlarken diğer hat ise doğudaki istasyondan başlayıp batıya doğru sefer düzenlemektedir. MRT olarak bilinen metro hatları şehrin birçok yerini gezmektedir. Tren hatlarıyla beraber şehri çevreleyen bu hatla ulaşım için büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

 

Havalimanından direkt metro ulaşımı olmasa da havalimanındaki otobüslere veya diğer taşıtlara binerek akındaki metro istasyonundan metrolara aktarma sağlanabilmektedir.  Filipinler demiryollarının kullandığı ağır demiryolu hattı üzerinde hareket eden bu araçlar tek vagon kullanarak çalışan motorlu araçlardır. Toplu taşıma konusunda genellikle şehir dışına çıkmak için kullanılan otoray araçlar ile şehir merkezine veya başka yerlere gitmek mümkündür. Ulaşım için kullanılan popüler araçlardan biridir. Süslemeleriyle geleneksel bir simge haline gelen Jeepney araçlar, toplu taşıma araçları olarak hizmet vermektedir. Her zaman kalabalık olan bu araçlara havalimanının çıkış kapısı önünden binilebilmektedir. Kalabalık olduğu için özellikle turistler için dikkat edilmesi gereken bir araçtır.Yoğun ve karmaşık trafiği nedeniyle turistler için iyi bir tercih olmayan araç kiralama seçeneği, Manila’ya yabancı olanlar için kullanılmaması gereken bir seçenektir. Kullanmak isteyenler için ise havalimanında araç kiralama ofisleri mevcuttur. U ofislerle direk olarak veya online olarak araç kiralama işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

 

1 buçuk milyondan fazla olan nüfusuyla Filipinler’in metropol şehri Manila, sahilleri ve turistik yapısıyla dikkat çeken bir güzelliğe sahiptir. Filipinlerin en çok ziyaretçi ağırlayan şehri olan Manila, sahip olduğu 16 ilçeyle bambaşka özelliklere sahiptir. Turistlerin en sık ziyaret ettiği ve eğlence merkezi olan Ermita, tarihi yapılarıyla dikkat çeken tarih şehri Intamuros gibi ilçelerin anı sıra oteller bölgesi olan Malate ‘de turistlerin ziyaret etmesi gereken belli başlı yerlerdir. Turizm şehri olduğu için otel bulmada sıkıntı yaşanmayan bu şehir barındırdığı birçok hizmetle de turistlere güzel vaktiler yaşatmaktadır. Özellikle ulaşım konusunda zengin seçeneklere sahi olan Manila’da turistlerin en fazla kullandığı araç faytonlardır. Bunu yanı sıra 3 tekerli araçlar da sıklıkla şehir içinde kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Kalabalık bir şehir olan Manila’da toplu taşıma araçlarına binerken özel eşyalarınızı daha güvenli bir şekilde korumanız tavsiye ediliyor. Türklerin de bir hayli fazla olduğu bu şehide havalimanında ve merkezde Türk mutfağına ait bilindik kafe ve restoranlar mevcuttur. Yabancılık çekmeyeceğiniz bir ortam olan Manila’da en keyifli ve eğlenceli tatillerinizi geçirebilirsiniz.

 

 

Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin en yoğun 4. havalimanıdır. Yerli ve yabancılarla oldukça işlek olan bu havalimanı, terminal binalarında yeterli sayıda hizmet vermektedir. Uçuş saatinizi beklerken dinlenme ve bekleme odalarında vakit geçirebileceğiniz gibi aynı zamanda yöresel lezzetleri bulabileceğiniz restoranlarda ve dünya mutfaklarının sergilendiği yabancı restoranlarda lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Kafe restoran sayısı bakımından oldukça yeterli bulunun havalimanında aynı zaman da Duty Free alışverişler yapabilir, hediyelik eşya veya diğer ürünleri alabileceğiniz alışveriş mağazalarında vakit geçirebilirsiniz.

 

 

Dış hatlar terminalinde bulunan kafe ve barlarda keyifli anlar da yaşamak mümkündür. ATM ve döviz bürolarının bulunduğu havalimanında para işlerinizi de kolay ve güvenli şekilde yapabilirsiniz. Türkiye’nin en yoğun havalimanlarından biri olan Esenboğa Havalimanı şehre 28 kilometre mesafede olmasına rağmen pek çok kolay ulaşım imkânını barındırmaktadır. Belediye’nin Belko Air otobüslerine veya şehir içi otobüslere binebileceğiniz gibi taksi veya özel araçlarla da kolaylıkla havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi ve havalimanı arasında sefer yapmak üzere kurulmuş olan Beko Air otobüsler, Kızılay, AŞTİ, Ulus gibi merkezlerden geçerek havalimanına ulaşmaktadır. En sık kullanılan toplu taşıma aracı olan EGO Otobüsleri ile havalimanına ulaşmak mümkün. 442-3 ve 491 numaralı EGO otobüsler şehir merkezi ve havalimanı arasında sefer yapmaktadır. Şehir içinde yaygın olarak kullanılsa da havalimanına mesafeden dolayı pek tercih edilmemektedir. Kullanıldığı takdirde hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlayacaksınız.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X