38443
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Langkawi Uçak Bileti

Ankara-Langkawi

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 7599 Kilometre

Ankara-Langkawi

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 9 Saat 15 Dakika

Başkent oluşu ve konumu itibariyle diplomasi şehri olan Ankara’nın toplam nüfusu 2015 yılı sayımı verilerine göre toplam 5 milyon 270 bindir. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en kalabalık 2. Şehri olan ve aynı zamanda Türkiye’nin başkenti olan Ankara,  Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Çoğunluğu sanayi sektörüne ve ticaret sektörüne dayanan Ankara’nın ekonomik etkinliklerinde büyük bir alan da tarıma ayrılmıştır. Zengin ve ferah bir havayolu seyahati vaat eden Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara ve Langkawi Adası arasında gerçekleştirilmek istenen seyahat için gerekli olan en uygun Ankara Langkawi uçak bileti nin temin edilebileceği tek Ankara havaalanıdır. Kent merkezine 28 kilometre uzaklıkta olan Ankara Esenboğa Havalimanı, uluslararası bir havaalanı olarak, dış hatlar trafiğine de açıktır.

 

 

Ankara ve Langkawi Adası arası toplam uçuş mesafesi 7.943 kilometredir. Ankara ve Langkawi Adası arasındaki havayolu ulaşımının olarak toplam süresi 11 saat 20 dakikadır. Ankara’dan Langkawi Adası’na, en uygun Ankara Langkawi uçak bileti temin edebileceğiniz ve Ankara’dan Langkawi Adası’na doğrudan uçuş seferi düzenleyen herhangi bir havayolu firması bulunmamaktadır fakat bazı havayolu firmalarının ortak düzenlediği aktarmalı uçuş seferleriyle Langkawi Adası’na ulaşmak mümkündür. Ankara’dan Langkawi Adası’na uçak bileti satışı yapan ve ortak aktarmalı uçuş seferleri düzenleyen havayolu firmaları seçeneğinden bir tanesi Qatar Airways ve Malaysia Airlines firmalarıdır. Qatar Airways ve Malaysia Airlines firmalarının düzenlediği ortak uçuş seferleriyle önce Katar Havalimanı, sonra da Malezya Havalimanı aktarmalı olarak Langkawi Havalimanı’na ulaşılabilmektedir. Ankara’dan Langkawi Adası’na uçak bileti satışı yapan ve ortak aktarmalı uçuş seferleri düzenleyen havayolu firmaları seçeneğinden bir diğeri de Qatar Airways ve Malindo Air firmalarıdır. Qatar Airways ve Malindo Air firmalarının düzenlediği ortak uçuş seferleriyle önce Katar Havalimanı, sonra da Malezya Havalimanı aktarmalı olarak Langkawi Adası’na ulaşılabilmektedir. Türk Hava Yolları (THY), Qatar Airways ve Malaysia Airlines firmalarının ortak uçuş seferleriyle, sırasıyla İstanbul Atatürk Havalimanı, Katar Havalimanı ve Malezya Havalimanı aktarmalı olarak Langkawi Adası’na ulaşılabilir.

 

 

 

En uygun Ankara Langkawi uçak bileti ile ulaşacağınız Langkawi Adası, Malezya’nın kuzeydoğu kısmında yer alan Kedah eyaleti sınırları içerisindeki takımadalardan bir tanesidir. Toplam 104 adadan meydana gelen Langkawi içerisinde, Tuba Adası’yla birlikte sadece Langkawi Adası’nda yerleşim bulunmaktadır. Tropik iklime sahip olan Langkawi Adası, gümrüksüz alışveriş bölgesidir. Malezya’nın önemli bir turizm ve kültür merkezi olan Langkawi Adası, 2007 yılında UNESCO kuruluşu Küresel Jeopark Ağı’na dahil edilmiştir. Langkawi Adası’nda gezilmesi ve görülmesi gereken başlıca yerler arasında Langkawi Cable Car, Langkawi Gökyüzü Köprüsü ve Kilim Karst Geoforest Park yer almakta, bu bölgelerin yanı sıra Art In Paradise, Langkawi Wildlife Park ve Telaga Tujuh Waterfalls da Langkawi Adası’nda görülecek diğer yerler arasında bulunmaktadır. Malezya’nın Kedah bölgesindeki havaalanlarından biri olan Langkawi Uluslararası Havalimanı, Langkawi Adaları’nın havayolu ulaşımını gerçekleştiren tek havaalanıdır. 2015 yılında 2 milyon 336 bin 177 yolcu kapasitesine erişen Langkawi Uluslararası Havalimanı, uluslararası bir havaalanı olarak iç ve dış hatlarda hizmet vermektedir. Langkawi Uluslararası Havalimanı’nın havayolu trafiğinde faaliyet gösteren havayolu firmaları arasında AirAsia, Firefly, Malaysia Airlines, SilkAir, Malindo Air ve Tigerair firmaları yer almaktadır.

 

 

En uygun Ankara Langkawi uçak bileti temin edilerek gerçekleştirilen Ankara ve Langkawi Adası arasındaki seyahatin çıkış noktası olan ve Langkawi Adası’nda yer alan Langkawi Uluslararası Havalimanı’ndan Langkawi Adası’nın merkezine ulaşım, süre açısından kolay fakat seçenek açısından zordur. Langkawi Uluslararası Havalimanı’ndan ada merkezine ulaşmak için hemen her bölgeye hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz. Taksiler dışında araç kiralayabilir veya seyahat programınız dahilinde özel araçla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Langkawi Adası’ndan birçok çevre bölgeye de feribot veya trenle ulaşım mümkündür.

 

 

 

Langkawi Adası’nda geçirilecek seyahat süresince tercih edilebilecek seçkin ve kaliteli dinlence işletmeleri arasında; The Danna Langkawi Malaysia, Four Seasons Resort Langkawi, Casa del Mar Langkawi, The Datai Langkawi, Tanjung Rhu Resort, The Andaman A Luxury Collection Resort, The Westin Langkawi Resort & Spa, Meritus Pelangi Beach Resort & Spa ve Vivanta by Taj Rebak Island yer almaktadır. Langkawi Adası’nda yemek yenilebilecek işletmeler arasında; My French Factory, Sun Cafe, La Sal at Casa Del Mar, Privilege Restaurant & Bar, The Pizza Maker Langkawi, Pia’s The Padi, Cactus, Wonderland Food Store, Pahn-Thai Restaurant, Yasmin Restaurant, The Cliff Restaurant & Bar, Scarborough Fish & Chips Restaurant ve The Pavilion yer almaktadır. Langkawi Adası’nda her yıl Ocak ayında Royal Langkawi International Regatta ismiyle yelken yarışları, Şubat ayında geleneksel Hindu Bayramı olan Thaipusam Kutlamaları, Mart ayında Le Tour de Langkawi ismiyle bisikler yarışları, Nisan ayında Langkawi International Water Festivali ve Ekim ayında da Hindu Festivali olan Deepavali düzenlenmektedir.

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X