10423
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Korsika Uçak Bileti

Ankara-Bastia

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 2009 Kilometre

Ankara-Bastia

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 3 Saat 7 Dakika

Ile de Beaute yani güzellikler adası olarak da adlandırılan Corsika Adası, Akdeniz’de bulunan tüm popüler adalar içerisinde en az bilinen, ancak belki de en güzel adadır. Sicilya, Sardunya ve Kıbrıs’dan sonra Akdeniz’de bulunan 4. büyük adadır. Renkleri büyük bir ustalıkla tuvale aktaran Fransız ressam Henry Matisse’in Corsika’ya ayak bastığı anda gördüğü renklerden etkilendiği ve bu renkleri resimlerinde kullanmaya başladığı söylenir. Akdeniz’de Fransa’nın güneydoğusunda bulunan dağlık Corsika Adası, 1000 m2.lik sahil şeridine ve 200 den fazla plaja sahiptir. Adada bulunan zirve 2710 mt. ile Monte Cito Tepesidir. M.Ö. 3000 yıllarında ilk yerleşimin başladığı İtalyan’ın batısında kalan Corsika Adası, yüzyıllar boyunca İtalya ile Fransa’nın çekişmesine neden olmuştur. 150 yıldır Fransa egemenliğinde olan Corsika’da resmi dil olarak konuşulan Fransızcanın yanı sıra İtalyanca karışımı olan Korsikaca konuşulur. Adada 1972 de oluşturulan Corsika Bölgesel Doğal Parkı, içine Porto Körfezini ve Unesco Dünya Mirası Listesinde bulunan adanın en tepesindeki Scandola Doğal Rezervini de içine alan doğal parktır.

 

 

İlk yerleşimin 10.000 yıl öncesi Eski Taş Çağında başladığı Ankara, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Türkiye’nin başkenti olan Ankara, 6 milyonu aşan nüfusu ile İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük şehridir. Çok eski bir yerleşim bölgesi olmasına rağmen, yabancı turistlerin gelmek için çok fazla tercih etmediği Ankara başkent olmadan önce tarım ve hayvancılıkla uğraşan küçük bir Anadolu kasabasıdır. Başkent olduktan sonra hızla büyüyen ve gelişen Ankara’nın bugün topraklarının yarısı hala tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Ankara’da Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler bugün Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir. Ankara’nın şehir dışında bulunan en önemli müzesi ise Kral Midas’ın mezarının bulunduğu ve Tunç Çağı ve Frig uygarlığından kalan eserlerin sergilendiği Polatlı Gordion Müzesidir.

 

 

Ankara’dan Corsika Adasına direkt uçuş bulunmamaktadır. Corsika Adasına ulaşmak için Fransa’nın Nice şehrinden feribot ile adaya geçmeniz gerekecektir. En uygun Ankara-Corsika uçak bileti alarak seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı’dır. En uygun Ankara-Corsika uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Nice Cote d’Azur Uluslararası Havalimanı’dır. Türk Hava Yolları ve Lufthansa Airlines Ankara Esenboğa Havalimanından Nice Cote d’Azur Havalimanına tek veya iki aktarma ile uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. Uçuş süreniz, aktarma yaptığınız uçağa bağlı olarak değişecektir. En uygun Ankara-Nice uçak bileti fiyatlarının İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden tek aktarmalı Türk Hava Yolları uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim. Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara şehir merkezinin 28 km. kuzeyinde Ankara’nın Çubuk ilçesi sınırları içinde bulunan uluslararası havalimanıdır. 1955 yılında hizmete açılan havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 2006 yılında eklenen yeni terminal ile birlikte arttırılmış ve 2015 yılında 12 milyona ulaşmıştır. Türkiye’nin 4. büyük havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlar terminali bir arada olan Türkiye’nin ilk havalimanıdır. Ankara Esenboğa Havalimanında 2002 yılında yenilenen güvenlik çalışmaları ile havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise en yüksek kod olan CAT III’e yükseltilmiştir. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM durakları üzerinden 80 dakika içinde Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise trafiğin açık olduğu zamanlarda yaklaşık olarak 10 dakikadır.

 

 

Corsika Adasına feribot ile ulaşabileceğiniz Nice şehrinde bulunan Nice Cote d’Azur Havalimanı, Nice şehir merkezinin 5.9 km. güneybatısında bulunan havalimanıdır. Havalimanı, Ordu-Giresun Havalimanı gibi tamamen deniz doldurularak yapılan ilk Avrupa havalimanıdır. Corsika Adası için feribota bineceğiniz Nice Limanına ulaşmak için önce havalimanından şehir merkezine gitmeniz gerekir. Şehir merkezine ulaşmak için; taksi ve otobüs gibi alternatifleriniz bulunmaktadır. Nice Havalimanının hemen önünden 30 dakikada bir kalkan ve 08.00-21.00 saatleri arasında hizmet veren 99 numaralı otobüs, Gare de Ville merkez tren istasyonuna gitmektedir. Nice Gare de Ville tren istasyonundan tekrar bineceğiniz tren ile Nice Ville veya Nice Riquier istasyonlarında inerek Nice Limanına ulaşabilirsiniz. Nice şehrinden Corsika Adasında bulunan Ile de Rousse limanına geçmek için ise; Corsica Ferries veya SNCM feribotu ile yaklaşık 5 saat süren bir yolculuk yapmanız gerekecektir. Corsika’ya feribot seferleri haftada 9 kez gerçekleşmektedir. Feribot saatleri için önceden internet sitelerini kontrol etmeniz tavsiye edilir.

 

 

En uygun Ankara-Corsika uçak bileti ile ulaşacağınız Corsika Adasında konaklamak için önceden kuzey veya güney bölgesinde kalacağınıza önceden karar vermeniz gerekecektir. Çünkü Corsika Adası çok dağlık bir adadır ve ada içinde bir yerden bir yere gitmek için kullanacağınız toplu ulaşım mesafesi çok uzundur. Adada nüfus güneydeki Corse du Sud ve kuzeydeki Haute Corse şehirlerinde toplanmıştır. Adada bulunan lüks oteller ise genellikle güney sahilinde bulunur. Corsika Adası ünlü Fransız devlet adamı ve asker Napoleon bonaparte’ın doğum yeridir. Dolayısıyla, Corsika Adasında deniz tatilinize başlamadan önce görmeniz gereken yerler arasında; Ajaccio adı verilen bölgede bulunan Maison Bonaparte en başta gelir. Burası Napoleon Bonaparte’ın doğduğu evdir ve bugün müze olarak kullanılmaktadır. Napoleon Bonaparte’ın vaftiz edildiği kilise olan Cathedrale Norte Dame de la Assomption, Fesch Sarayı ve Müzesi ile şehir merkezinden 15 dakikalık tekne yolculuğu ile ulaşabileceğiniz üzerinde Ceneviz Gözetleme Kulesinin bulunduğu Iles Sanguinaires takımadaları, eski şehir merkezinde görülmesi gereken diğer mekanlardır. Corsika mutfağında tipik Fransız mutfağı özellikleri hakimdir. Şarap, peynir ve salatalar, soslu et bu mutfağın temelini oluşturur. Adada dünyaca ünlü Corsika şarapları ile beraber yaban domuzu güveci, polenta, barbun, çipura, kerevit, istiridye, alabalık ve Fransız şarküteri ürünlerinin denenmesi tavsiye edilir. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X