39430
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Kiev Uçak Bileti

Ankara-Kiev

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 1185 Kilometre

Ankara-Kiev

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 2 Saat 15 Dakika

Kültür ve sanat şehri olan Kiev, turistik mekânları ve tarihi yapılarıyla yıl içinde çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Kültürel bir dokuya sahip olan bu şehirde keyifli zamanlar geçireceksiniz. Ankara Kiev Uçak Bileti alarak siz de Kiev’e gidebilirsiniz.Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin en yoğun 4. Havalimanı ve şehrin dış dünyaya açılan kapısıdır. Yerli ve yabancı ziyaretçileriyle oldukça kalabalık olan bu havalimanı iç ve dış hatlar terminaliyle yolculara kaliteli hizmetler sunmaktadır.Esenboğa Havalimanının dış hatlar terminalinde bulunan yolcular için uçuş öncesi veya sonrasında vakit geçirebilmek için güzel imkânlar sunulmuştur. Yöresel ve özellikle dünya mutfaklarından örneklerin sunulduğu restoranların bulunduğu bu terminal binasında aynı zamanda kafe ve barlarda da eğlenceli vakitler geçirmek mümkündür. Duty Free mağazalar ve diğer alışveriş mağazalarında da zaman geçirebilirsiniz.İç hatlar terminalinde ise aynı kafe ve restoranların kaliteli hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi alışveriş mağazalarında da uçuşlarınızı beklerken keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.Esenboğa havalimanında bulunan bekleme ve dinlenme salonları oldukça konforlu hazırlanmıştır. Uçuş yorgunluğunuzu buralarda atabileceksiniz. Aynı zamanda birçok işlerinizi yapacağınız büfelerin yanı sıra ATM ve Döviz Büroları da hizmet vermektedir.

 

 

Ankara şehir merkezine yaklaşık 28 kilometre mesafede bulunan Esenboğa Havalimanı Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biridir. Bu mesafeye rağmen pek çok seçenekle rahat bir ulaşım için çeşitli alternatifler mevcuttur. Belediyeye ait olan Belko Air isimli otobüslerin yanı sıra EGO Otobüsleri, aksi ve araçlarla da kolay bir şekilde havalimanına ulaşım mümkündür.Şehir merkezleri ve havalimanı arasında sefer düzenlemek üzere kurulan Beko Air otobüsleri, Kızılay, Ulus ve AŞTİ gibi noktalardan geçerek havalimanına ulaşıyor.442-3 ve 491 numaralı hat otobüsleri ile şehir merkezleri ve havalimanı arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara’da çok sık kullanılan bu EGO otobüsleri ile rahat bir seyahat geçireceksiniz.Ankara şehir merkezinde çok kullanılan taksiler, havalimanına mesafeden dolayı fazla tercih edilmemektedir. Sıkı bir pazarlık yapabilirseniz taksiler ile hızlı bir şekilde havalimanına gidebilirsiniz.Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de iki tane uluslararası havalimanı vardır. Bunlar Boryspil ve Zhuliany Havalimanlarıdır. Bu havalimanları ülkenin en işlek havalimanlarıdır. İç ve dış hatlarda sefer yapılan bu havalimanlarından Boryspil Havalimanı, şehir merkezine 35 kilometre, Zhuliany Havalimanı ise 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezine gidebilmeniz için çok çeşitli alternatifleri barındıran bu havalimanlarının kendine ait açık otoparkları da vardır.

 

 

Kiev’in 35kilometre ötesindeki Boryspil bölgesinde bulunan bu havalimanından taksi otobüs veya servis araçlarıyla hızlı şekilde şehir merkezine gidilebilmektedir.Boryspil Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi kullanımı en hızlı seçeneklerden biridir. Terminal binaları önünde yolcu bekleyen taksiler ile trafiğe göre ortalama 30-40 dakikada konforlu şekilde şehir merkezine ulaşmanız mümkündür.Boryspil Havalimanı’ndan şehrin merkezine gitmek için otobüslerin tercih edilmesi, taksiye göre oldukça hesaplı seçenektir. Sky Bus otobüsleri ile şehir merkezinden önemli istasyonlar gibi yerlere konforlu şekilde gidebilirsiniz. Havalimanı önünden otobüslere beklemeden binebilirsiniz.

 

 

Araç kiralayarak şehir merkezine gitmek, uzaklıktan dolayı en ideal seçeneklerden biri olabilir. Havalimanında bulunan araç kiralama ofisleri aracılığıyla kaliteli araçları kolaylıkla kiralayabilirsiniz.Kiev şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre mesafede bulunan bu havalimanından merkeze kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksi ve otobüslerin yanı sıra araç kiralama hizmeti de bu havalimanında sunulmaktadır.Zhuliany Havalimanı’ndaki terminal binalarının önünden kalkan teksiler ile hızlı ve konforlu ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle havalimanı ile anlaşmalı olan taksiler daha kaliteli hizmet vermektedir. Yaklaşık 15 dakikada havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlanmaktadır.Zhuliany Havalimanı’ndan otobüs ile şehir merkezine gitmek en ekonomik seçenektir. Havalimanı önündeki duraklardan sürekli hareket eden otobüslere, uçaktan iner inmez vakit kaybetmeden binebilirsiniz. Otobüs ile seyahatleriniz oldukça konforlu geçecektir. Birçok hat üzerinde çalışan bu otobüslerin hangisinin şehir merkezine gittiğini sormadan binmeyin.

 

 

Havalimanındaki araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak en konforlu şekilde seyahat de bilirsiniz. İstediğiniz süre boyunca kiralayabildiğiniz bu araçlarla hem rahat he de esnek seyahatler oluşturabilirsiniz.Ukrayna’nın Dinyeper Nehri üzerine kurulmuş olan Kiev, Ukrayna’nın başkenti ve 3 milyona yakın olan nüfusuyla kültür sanat şehridir. Khreschatyk ve Maidan Nejalesnosti caddeleri şehrin en işlek ve canlı meydanlarıdır. Özgürlük Meydanı ve Altın Kapı ile turistlerin ilgisini çeken Kiev’de mimarisi ve yapısıyla görülmeye değer çok sayıda katedral ve saray vardır. Bunların yanı sıra opera ve tiyatro binaları da görülmeye değer yerler arasındadır.Ulaşım altyapısının gelişmiş olduğu şehir merkezinde metrolar kaliteli hizmet vermelerine rağmen, ucuz olmasından dolayı taksiler de sıklıkla kullanılmaktadır.Kışın soğuk geçen Kiev’e ziyaret etmek için en uygun zaman yaz ve bahar aylarıdır. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X