10822
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Kanarya Adaları Uçak Bileti

Ankara-Kanarya Adaları

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 8251 Kilometre

Ankara-Kanarya Adaları

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 10 Saat 3 Dakika

Ankara, Türkiye’nin coğrafi olarak merkezî bir konumunda yer alan Türkiye’nin ikinci en kalabalık şehridir. Türkiye’nin başkentidir ve alışveriş merkezleriyle, meydanlarıyla, kültürel etkinlikleriyle, muhteşem doğa unsurlarına sahip şehir merkezine yakın mesafedeki tarihî-kültürel yerleşim yerleriyle seyahatiniz sırasında ayrıntılı bir şekilde gezmeniz gereken bir şehirdir. Ankara Kanarya Adaları uçak bileti alarak Ankara’daki Esenboğa Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşmak veya havalimanından merkezi noktalara ulaşım Havaş ismindeki servis sistemiyle kolaylaştırılmıştır. Kızılay’dan ve Ulus’tan sık aralıklı olarak hareket etmekte olan bu servisler havalimanından da yine yarım saatte bir olmak üzere oldukça fazla sayıda sefer düzenleyerek çalışmaktadır. Havalimanından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri aracılığı ile de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kızılay ve Ulus aradığınız her türlü ihtiyacı bulabileceğiniz merkezi bir yere geldiğinizde ister şehri gezip keşfetmeye başlarsınız isterseniz de konaklamak istediğiniz otele giderek dinlenebilirsiniz. Gidiş yolunuzu metro tren hattını kullanarak kolaylaştırabilirsiniz.

 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, Ulus ya da AŞTİ olarak adlandırılan şehirlerarası otobüs terminaline ulaştığınızda metro tren hattını kullanarak farklı konumlardaki otellere ulaşabilirsiniz. Ulus’taki otelleri tercih ederseniz daha merkezi bir otel seçmiş olursunuz. Ankara, pek tarihi yapıyı, kültürel etkinlikleri ve kendine özgü yiyecekleri ve sosyal hayatı olan bir şehirdir. Bir memur şehri olarak anılmasına rağmen üniversitelerin çokluğu sebebiyle popüler kafe ve restoranların yanı sıra Kızılay’daki keşfedilecek sokaklarıyla ünlüdür. Özellikle Karanfil Sokak’ta yürüyerek Ankara’nın öğrenci ruhunu hissedebilir, yine bu sokaktaki kitapçılarda kendinizi kaybedebilirsiniz. Kış mevsiminde sahne sanatlarının sayısız örneğinin sergilendiği başkent, kış gecelerinin karlı sokaklarıyla tiyatro çıkışı ayrı bir keyifli olmaktadır. Kent merkezinin bu hareketli hayatını geride bırakmak isterseniz şehirden biraz uzakta olan muhteşem çam ormanlarıyla bezeli Kızılcahamam’ı kaçırmamız gerekir.

 

 

 

Kanarya adaları coğrafi bakımdan Afrika kıtasına bağlı olmasına rağmen yönetim bakımından İspanya’ya bağlıdır. Batı Afrika’nın ya da diğer bir deyişle Fas’ın güneyinde ve açıklarda yer alan Kanarya Adaları Atlas okyanusunda yer alır. Bu takımadalar toplamda yedi büyük adadan ve birkaç küçük adacıktan oluşmaktadır. En önemli iki merkezi Las Palmas ve Tenerife Adalarıdır. Adalar okyanusta olduğu için sıcaklık farklılıkları çok fazla yoktur ve bu sebeple özellikle kış döneminde Avrupa’dan çok sayıda turist gelmektedir. Adalara olan ulaşım hava ve deniz yoluyla sağlanabilmektedir. Ankara Kanarya Adaları uçak bileti alıp doğrudan adalara ulaşım mümkün değildir. Ankara’dan İstanbul’a uçak ile gidip aktarmalı olarak İspanya üzerinden sefer gerçekleştirmeniz gerekmektedir. THY, Air France, Lufthansa, Air Berlin ve Hahn Air firmaları İstanbul’dan Kanarya Adaları’na aktarmalı seferler düzenlemektedir. İspanya’da aktarma yapılan havalimanı ise Madrid’teki Barajas Havalimanı’dır. Aktarma yüzünden uçuş süresi 10 saat civarındadır. Havayolu haricinde deniz yoluyla da adalara ulaşım mümkündür ancak çok daha uzun süreli kruvaziyer seferleri düzenlenmektedir. Ada içinde başkent olan Las Palmas’a ulaşmak kart vs. almaya gerek kalmayan 5 Euro civarı bir ücret ödeyerek otobüs ile konforlu bir şekilde gidebilirsiniz. ​Kanarya Adaları’nda 150 TL’den başlayarak artan fiyatlara sahip çok sayıda otel mevcuttur. Bütün bu farklı fiyatlara sahip oteller golf sahası dahil değişik özellikleri bulunan , çoğunlukla okyanus manzaralı otellerdir ve Kanarya Adaları’nın merkezi sayılan Las Palmas’da çok fazla sayıda yer almaktadır. Ayrıca Las Palmas’daki Doramas Parkı’nın yanında bulunan mimari açıdan özgün, Winston Churchill, Agatha Christie gibi ünlü isimleri kaldığı Santa Catalina Otelini de konaklama için tercih edebilirsiniz.

 

 

Las Palmas’ın eski kasabası Vegueta’nın kalbinde yer alan Santa Ana katedrali heykelleri, iç mimarisi ve işlemeleri ile büyüleyicidir. Katedrali gezmek için ve müzesine giriş yapmak için 3 Euro ödemeniz yeterlidir. Adanın diğer bir sembolik yapısı ise Kristof Kolomb’un evidir. Kanarya adaları müzesi ise arkeolojik kazılardan çıkarılan tarihi eserlerle ve adanın mağaraların çıkarılan mumyalardan oluşmaktadır. Gabinete literario ise Edebi kabin anlamına gelmektedir ve muazzam büyüklükteki bembeyaz, güzelliği ayrıntılarında saklı olan bir yapıdır. Bu haliyle hemen oracıkta oturup bir kafede kahvenizi yudumlanmanız bu anı ölümsüzleştirecektir. Perez Galdos Tiyatrosu pek çok caz konserine, klasik müzik konserine veya operaya ev sahipliği yapmış görkemli bir mimariye sahip olan bir tiyatrodur. 1085 kişilik kapasiteye sahip bu tarihi tiyatroda akustik özellikler iç tasarımı sayesinde sağlanmıştır. Triana Bölgesi olarak geçen trafiğe tamamen kapalı olan yerleşim kısmı ise eski merkez Vegueta’ya oldukça yakındır bu bölgede her türlü alışveriş yapabileceğiniz mağazalar bulunmaktadır. Tabii ki Atlas Okyanusu’nda yer alan Kanarya Adaları’na Ankara Kanarya Adaları uçak bileti alarak, aktarmalar yaparak, uzun mesafeler kat ederek gelip okyanusun keyfini çıkarmamak olmaz. Okyanus üzerinde yapılabilecek spor aktivitelerinin yanı sıra aquaparklar, yunus balığı gösterileri, akvaryumlar bile sizin ilginizi çekebilecek aktiviteler arasındadır.

 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X