33169
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Honolulu Uçak Bileti

Ankara-Honolulu

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 13129.94 Kilometre

Ankara-Honolulu

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 18 Saat 45 Dakika

Amerika kıtasından 3700 km. uzaklıkta, Pasifik Okyanusunda bulunan Amerika Birleşik Devletlerinin 50. eyaleti Hawaii Adalarının başkenti Honolulu, Hawaii dendiğinde akla ilk gelen dünyaca ünlü turizm merkezidir. Hawaii Adaları arasında 3. büyüklükte ve en kalabalık ada olan Oahu Adası üzerinde bulunan Honolulu, Hawaii dilinde korunaklı, sakin liman anlamına gelmektedir. 2.Dünya Savaşında Japonların Amerika Birleşik Devletlerine düzenlediği Pearl Harbour baskının yapıldığı ada ise; Honolulu’nun da bulunduğu Oahu Adasıdır. Honolulu’da ilk yerleşim M.S. 11.yy.da başlamıştır ve 19.yy.ın sonuna kadar adada yerliler yaşamıştır. Ancak bölgeye Avrupalı ve Amerikalı gezginler ve kaşifler gelmeye başladıktan sonra, çeşitli isyanlar yaşanmıştır. 1898 yılında yapılan referandum ile ABD’nin 50. eyaleti olan Hawaii Adalarının başkenti Honolulu bugün, tüm Pasifik Adaları ile birlikte Hawaii Adalarının da ticaret ve finans merkezidir. Yılın 12 ayı havanın güneşli olduğu şehir, bu nedenle çok iyi bir balayı destinasyonudur. Türkiye Cumhuriyetinin başkenti ve en kalabalık 2. şehri olan Ankara, 1923 yılında başkent olarak ilan edilmesinden sonra hızla büyümüş ve gelişmiştir. Yazılı olan tarihi 10.000 yıl öncesine kadar uzanan Ankara’da bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler bugün Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Ankara’dan Hawaii Adalarının başkenti Honolulu’ya en uygun Ankara-Honolulu uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı olacaktır. En uygun Ankara-Honolulu uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Honolulu Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz ise İstanbul üzerinden 2 aktarmalı olarak uçacağınız için, aktarma yapacağınız uçağın süresine göre değişecektir. Türk Hava Yolları, Lufthansa ve Qatar Airways  Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan iki aktarma ile Honolulu’ya uçan havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Honolulu uçak bileti fiyatlarının; İstanbul ve Los Angeles üzerinden 2 aktarma yapan Türk Hava Yolları uçuşlarında gerçekleştiğini ancak uçuşun saat farklarıyla ortalama 28 saat sürdüğünü belirtelim. Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 28 km. uzaklıkta, Ankara ve çevresine hizmet veren havalimanıdır. Çubuk ilçe sınırları içinde bulunan havalimanı 1955 yılında hizmete açılmıştır. Yıllık yolcu kapasitesi bakımından Türkiye’nin 4. büyük havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanında yeni terminal 2006 yılında hizmete girmiş ve havalimanının kapasitesi arttırılmıştır. İç ve dış hatlar terminali bir arada olan Ankara Esenboğa Havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise en yüksek kod olan CAT III’dür. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM üzerinden 80 dakika içinde havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise yaklaşık 10 dakikadır. 

 

 

1927 yılında hizmete açılan Honolulu Uluslararası Havalimanı yıllık 21 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile bölgenin en yoğun havalimanıdır. Oahu Adasında, şehir merkezine sadece 5 km. uzaklıkta bulunan Honolulu Uluslararası Havalimanı çok talep gören turistik bir bölge olmasından dolayı ABD, Kore, Japonya, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan kalkan tüm büyük uçakların inebileceği büyüklükte bir havalimanıdır. Honolulu Uluslararası Havalimanından şehir merkezine ulaşmak istediğinizde araç kiralama, otel shuttle servisi, otobüs veya taksi kullanabilirsiniz. Öncelikle, Honolulu’da taksi ücretlerinin pahalı olduğunu belirtmek isteriz. En düşük maliyetli ulaşım yolu olan otobüs, şehir içinde de tek kullanımlık bilet ücreti olan 2.5 $ a tüm turistik merkezler arasında çalışmaktadır, ancak gece geç saatlerde otobüs bulmanız imkansızdır. Dolayısıyla tüm Oahu Adasını da gezebilmek için havalimanından araç kiralamak, benzinin ucuz olduğu Amerika’nın bu 50. eyaletinde en mantıklı yol olacaktır.

 

 

Honolulu’da konaklama için seçeceğiniz oteller genellikle Waikiki plajı ve Kalakuala caddesi etrafında sıralanmıştır. Waikiki plajı etrafında lüks oteller, Kalakuala caddesi etrafında ise orta bütçeye hitap eden otel ve hosteller bulunur. Ancak genelde Honoluluda konaklama pahalıdır. Honolulu’da görmeniz gereken ilk yer; tarihi açıdan büyük önemi olan Pearl Harbor ve USS Arizona Anıtıdır. Tamamen batmış olan USS Arizona gemisi üzerinde bulunan platformdan gemiyi deniz altında görmeniz mümkündür. Hilal şeklindeki Waikiki plajı ise hem dünyanın en güzel plajıdır hem de özellikle sörf tutkunları için ideal dalgalara sahiptir. Hemen yanında ise Ala Maona plajı bulunur. Hawaii Adaları volkanik adalar olduğu için toprak mineralli ve çok bereketlidir. Lyon Arboretum, Foster Botanik Bahçesi ve Mano vadileri ise Hawaii’de bulunan ve çoğunu dünyada başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz bitki çeşitlerinin bulunduğu doğal parklardır. Lyon Arboretum süs ve baharat bahçeleri gibi özel temalara ayrılmış bir doğal parktır. 1853 yılında kurulan Foster Botanik Bahçesi ise orkide ve baharat bahçesi ile tursitlerin çok ilgi gösterdiği bir doğal parktır. 1882 yılında Hawaii Kralı Kalakaua için neo-klasik mimari ile yapılan ve kral tahttan indirildikten sonra 1978 den beri müze olarak kullanılan Iolani Sarayı ise görmeniz gereken eserler arasındadır. Honoluluda yerel mutfak çok yaygın değildir. Turistik bir ada olduğu için genelde restoranlarda dünya mutfağı servis edilir. Börek, pirinç ve patates kızartması Honoluluda her restoranda aynı lezzette bulabileceğiniz yemeklerdir. Zippy En zincir restoran turistler açısından çok popülerdir ve 24 saat açıktır. Genki Sushi ise Japonya dışında en güzel sushi yiyebileceğiniz restoran zinciridir. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X