70054
Dünya Parmağının Ucunda!

Ankara Hawaii Uçak Bileti

Ankara-Honolulu

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 13310 Kilometre

Ankara-Honolulu

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 16 Saat 12 Dakika

Amerika Birleşik Devletleri’nin ana karadan 3700 km. uzakta Pasifik Okyanusunda bulunan 50. ve son eyaleti Hawaii Adaları, toplam 18 adadan oluşan bir adalar topluluğudur. Bu adalardan Niihau, Kauai, Aohu, Molokai, Lanai, Kahoolawe, Maui ve Hawaii ana adalardır. Hawaii Adasının adı daha çok büyüklüğünden dolayı Big Island olarak geçer. Tamamen deniz ile çevrili ve anakaradan uzak olduğu için yılın 12 ayı güneşli olan Hawaii Adalarının başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri Oahu adasında bulunan Honolulu’dur. Oahu adasının tarihe geçmesine neden olan olay ise; 2.Dünya Savaşında Japonların ünlü çıkartması Pearl Harbor baskının da yapıldığı ada olmasıdır. M.Ö. 1000 yıllarında Polinezyalılar tarafından ilk kez yerleşimin başladığı Hawaii Adalarında modern yaşam ise 1778 yılında İngiliz Kaptan James Cook’un adayı keşfetmesi ve dünyaya tanıtması ile başlamıştır. Ancak modern yaşam barış içinde yaşayan adaya barut ve savaşları da getirmiştir. 1898 yılında Amerika’nın koruması altına giren Hawaii adalarında referandum sonucu Amerika Birleşik Devletlerinin 50. eyaleti olma kararı alınmıştır. 3 resmi dilin konuşulduğu Hawaii Adaları Amerika’ya bağlı olduğu halde, bayrağının bir bölümünde Birleşik Krallık logosu taşıyan tek eyalettir. Türkiye’nin başkenti ve en büyük 2. şehri olan Ankara, turistik bir şehir olmasa da hem bugün Türk siyasetinin hem de Cumhuriyet ilan edilmeden önce Kurtuluş Savaşı’nın yönetildiği merkezdir. Kurtuluş Savaşı öncesinde küçük bir kasaba olan Ankara, 1923 yılında başkent olarak ilan edilmesinden sonra hızla sınırları büyümüş ve gelişmiştir. Şehrin yazılı tarihi 10.000 yıl öncesine kadar uzanır. Ankara’da bugüne kadar Hitit, Frig, Lidya, Pers, Galat uygarlıkları ile Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları hüküm sürmüştür. Bu uygarlıklardan günümüze ulaşan eserler bugün Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinde sergilenmektedir.

 

 

Ankara’dan Hawaii Adalarına en uygun Ankara-Hawaii uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı olacaktır. En uygun Ankara-Hawaii uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Oahu Adasında Hawaii’nin başkenti Honolulu’da bulunan Honolulu Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz aktarmalı olarak uçacağınız için, aktarma yapacağınız uçağın süresine göre değişecektir. Türk Hava Yolları, Lufthansa ve Qatar Airways Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan iki aktarma ile Honolulu’ya uçan havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Honolulu uçak bileti fiyatlarının; İstanbul ve Los Angeles üzerinden 2 aktarma yapan Türk Hava Yolları uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı, Ankara şehir merkezine 28 km. uzaklıkta bulunan havalimanıdır. Çubuk ilçe sınırları içinde inşa edilen havalimanı, 1955 yılında hizmete açılmıştır. 12 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin 4. büyük havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanında yeni terminal 2006 yılında hizmete girmiş ve havalimanının kapasitesi arttırılmıştır. İç ve dış hatlar terminali bir arada olan Ankara Esenboğa Havalimanında 2002 yılında yenilenen güvenlik çalışmaları ile havalimanının uluslararası güvenlik kodu, en yüksek kod olan CAT III’e yükseltilmiştir. Ankara Esenboğa Havalimanına taksi, özel araç veya otobüs ile ulaşmanız mümkündür. Belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşmak isterseniz 442 numaralı Belko Air otobüsüne AŞTİ gelen yolcu katından binerek Kızılay, Tren Garı karşısı ve AKM durakları üzerinden 80 dakika içinde Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlara ulaşmanız mümkündür. Belko Air otobüsleri 06.00-00.00 saatleri arasında 30 dakikada bir, 00.00-05.00 saatleri arasında ise 60 dakikada bir 10 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Duraklar arası mesafe ise yaklaşık 10 dakikadır.

 

 

1927 yılında hava trafiğine açılan Honolulu Uluslararası Havalimanı, yıllık 21 milyonu aşan yolcu trafiği ile aynı zamanda bölgenin en yoğun havalimanıdır. Oahu Adasında bulunan Honolulu Havalimanı, aynı zamanda Hawaii adalarında bulunan tek havalimanıdır. Honolulu şehir merkezine 5 km. uzaklıkta bulunan havalimanı, tüm büyük uçakların inebileceği kapasitede ve pist özelliklerine sahip bir havalimanıdır. Honolulu havalimanından şehir merkezine ulaşmak için araç kiralama, otobüs veya taksi kullanabilirsiniz. Ayrıca kalacağınız otelden shuttle servisi de isteyebilirsiniz. Honolulu Havalimanı şehre yakın olmasına rağmen, taksi fiyatları pahalıdır. Havalimanından otobüs ile şehir merkezine 2.5 $ ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz, ancak şehir içi ulaşımda otobüs gece geç saatlerde çalışmamaktadır. Dolayısıyla havalimanından araç kiralamak ve böylece tüm bölgeyi rahatlıkla dolaşmak, benzinin ucuz olduğu Hawaii’de en mantıklı yol olacaktır.

 

 

Hawaii Adalarında konaklama için tavsiye edilen ada Oahu Adasıdır.  Konaklama için uygun bölgeler ise; dünyanın en ünlü plajı olan Waikiki plajı ve Kalakuala caddesi ile çevresidir. Waikiki plajı çevresinde daha çok lüks oteller, Kalakuala caddesi çevresinde ise daha uygun fiyata bulabileceğiniz otel ve hosteller bulunur. Bir tatil adası olan Hawaii adalarında görmeniz gereken ilk yer cennet plajlar olacaktır. Waikiki Plajı, Waimea Bay, Waimanalo Beach, Sandy Beach, Lanikai Beach, Malaekahana Beach, Turtle Beach, Sunset Beach, Sharks Cove, Banzai Pipeline ve Hanauma Beach mutlaka şnorkelle veya tüple dalış yapılması gereken plajlardır. Oahu Adası dışında Kauai ve Maui Adalarını da gezebilirsiniz. Foster Botanik Bahçesi, Hawaii Yanardağlar Ulusal Parkı, Diamond Tepesi, Kapiolani Parkı, Pearl Harbor Limanı ve batık gemi USS Arizona Anıtı mutlaka görülmesi gereken mekanlardır. Hawaii Adalarında yerel mutfak ile beraber adalar çok turistik olduğu için dünya mutfağı da yaygın olarak restoranlarda servis edilir. Çin, Kore, Japon ve Filipin mutfaklarının en güzel örnekleri adalardaki restoranlarda yenebilir. Ayrıca dünya ananas üretiminin 1/3 ünü gerçekleştiren Hawaii adalarında her yemek mutlaka ananaslı veya avakadoludur. 

Ankara Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X